Rada ohledně TV kolem 30tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nekul73 28. 12. 2017 01:24

Hezký večer,

jak je to u TV Samsung QE55Q6F s přehrávaním titulků? Mám na mysli samostatný txt soubor stažený z netu. Můžu si ladit jejich barvu, velikost apod.?
nekul73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czervv 28. 12. 2017 09:37

Ryan Giggs píše:Oled je tiez 100 Hz.

Na prodejne mne bylo sdeleno, ze dnes uz se vyrabi jen s 50Hz obrazovkou - dle informaci od LG prodejcu.

Jen me trochu pri rozhodovani mate, kdyz je tato OLED LG 55EG9A7V za podobne penize jako napr. Sony KD-55XE8596, Samsung QE55Q6F nebo Samsung UE55MU7002/7042, proc tuto OLED LG lidi prehlizeji. Mel jsem za to ze v podani barev i z hlediska pozorovacich uhlu vyhrava OLED od LG.

Napada me jeste jedna otazka, hodi se OLED do svetle mistnosti, kde je napr. prosklena cela stena? Oproti LED tv by mela OLED mit nizsi jas. Stale jeste vaham nad tim, jestli nebude lepsi volbou Samsung QE55Q6F s Quantum dot
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 28. 12. 2017 11:15

OLED má nižší jas ve špičkách HDR, to není tak, že by byl málo jasný na běžné sledování.
Řekl bych, že ho lidi přehlíží anyžto marketing/neznalost: když se sem podíváš na nová témata, tak spousta lidí chce 4K přestože to na jejich pozorovací vzdálenost nemá smysl a HDR, přestože jimi vybrané LCD ho stejně neumí zobrazit kvalitně.
Jestli chceš HDR, tak vem za 30k Q6, pokud bys v HDR neměl co pouštět, tak ber A7.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod conerto 28. 12. 2017 11:20

Využiji toto vlákno a zeptám se.
Jak si stojí Samsung QE55Q6F v porovnání se Sony KD-55XE9005?
Zajímá mě hlavně obrazová kvalita (úroveň černý, HDR, upscaling, ...), input lag, zvuk...
Celou dobu byl ten Samsung výrazně dražší (což samozřejmě nemusí znamenat, že je i lepší) a aktuálně se dá sehnat i o 5 tisíc levněji jak ta Sony, proto teď narychlo sháním nějaký info, dokud jsou skladem.
Zkouším hledat, ale nic moc nenacházím a zde mi vyhledávání taky téměř nic nenašlo.
Bohužel nemám možnost nikde otestovat, u nás ve městě ji nikde nemají a do krajského města se teď nedostanu.
conerto
Junior

Odeslat příspěvekod Maximakcz 28. 12. 2017 11:59

conerto píše:Využiji toto vlákno a zeptám se.
Jak si stojí Samsung QE55Q6F v porovnání se Sony KD-55XE9005?
Zajímá mě hlavně obrazová kvalita (úroveň černý, HDR, upscaling, ...), input lag, zvuk...
Celou dobu byl ten Samsung výrazně dražší (což samozřejmě nemusí znamenat, že je i lepší) a aktuálně se dá sehnat i o 5 tisíc levněji jak ta Sony, proto teď narychlo sháním nějaký info, dokud jsou skladem.
Zkouším hledat, ale nic moc nenacházím a zde mi vyhledávání taky téměř nic nenašlo.
Bohužel nemám možnost nikde otestovat, u nás ve městě ji nikde nemají a do krajského města se teď nedostanu.


Jsem na tom úplně stejně. Pořadí nám nějaký expert? Díky moc :)
Maximakcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czervv 28. 12. 2017 12:07

kvok píše:OLED má nižší jas ve špičkách HDR, to není tak, že by byl málo jasný na běžné sledování.
Řekl bych, že ho lidi přehlíží anyžto marketing/neznalost: když se sem podíváš na nová témata, tak spousta lidí chce 4K přestože to na jejich pozorovací vzdálenost nemá smysl a HDR, přestože jimi vybrané LCD ho stejně neumí zobrazit kvalitně.
Jestli chceš HDR, tak vem za 30k Q6, pokud bys v HDR neměl co pouštět, tak ber A7.


Diky za radu - v HDR zatim nic neplanuju, planuju prehravat filmy ve FullHd a vyssi rozliseni a HDR zatim nevyuziju. A predpokladam, ze driv jak za 5 let se situace se 4k a HDR obsahem dramaticky nezlepsi. Jeste prave planuju jednou zajit na prodejnu s vlastni flash a zkusim na tech dvou tv pustit nejaky film a fotky. Tipuju, ze Samsung bude co se do rychlosti prohlizeni multimedialniho obsahu rychlejsi, diky novejsimu HW oproti LG A7. Na starsich TV mne vadila zejmena nemoznost rychleho prohlizeni fotek a videi, vzdy to byla katastrofa.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 28. 12. 2017 12:54

Hele a u tych samsungu, nevadi ze nepodporuji dolby vision? Napr netflix pouziva prave dolby vision, led hi tv nepodporuje, co to znamena v praxi??
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 28. 12. 2017 12:57

Netflix používá i HDR10.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalos777 28. 12. 2017 13:26

Zdravím všechny :)

řeším také velké dilema, TV kolem 30 tis, rozhoduji se prave mezi Sony Bravia KD-55XE9005 nebo Samsung QE55Q6F, tv kupuji hlavne kvuli PS4 Pro. Momentalne mam Samsung UE37D5500, tak sami uznate, ze je treba si polepsit. Vzdalenost od tv bude cca 2m , tak prave uvazuji zda nebude lepsi 49 palcu. Omlouvam se, ze zde otravuji ale opravdu chci udelat doboru koupi, kdyz uz mam ty penize do toho dat, samozrejme mrknu i na nejaky ten film, ale jinak na ceske programy moc casto nekoukam. Tv bude vyuzivana i jako monitor od Notebooku, coz asi pro ten Samsung bude problem. Predem moc dekuji za vase nazory, ktere mi pomohou se rozhodnout.
michalos777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MacPhenom 28. 12. 2017 13:29

czervv píše:...
proc tuto OLED LG lidi prehlizeji.
...


Protože lidi zajímaj jen nálepky jako 4K, HDR a nízká spotřeba. Kdyby lidi zajímal víc obraz tak se třeba plasma ještě prodává. Ale jediné co o ní lidi "věděli" bylo že "žere a vypaluje se".

Pravda je taková že 4K u televize doma potřeba není a jen tak potřeba nebude. Dejme tomu že průměrná domácnost sleduje televizi tak z 2,5 to znamená že kdyby chtěli vidět víc jak Full HD potřebují televizi o úhlopříčce 65", aby viděli všechny detaily 4K tak by musela mít.. (došla mi tabulka tak improvizuju) třeba 110". A já si teda nemyslim že by to za 5 nebo 10 let bylo doma běžné.. :hm 4K je do kina a počítačových monitorů od kterých sedíte desítky cm.

Jo a pak nám tu postaví "megaplex" na chodově co má 18 sálů a jen 3 z toho 4K :roll:
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 28. 12. 2017 13:41

Zas hdr kdyz funguje asi dava zmysel, ne? A oled sa proste vypaluje, ludom to vadi aj ked realne k tomu v domacich podmienkach dospeje malokto:)

-- 28. 12. 2017 13:44 --

kvok píše:Netflix používá i HDR10.

Diky, tym padoˇ to zas taky problem nie je:) ma zmysel pripadne riesit vobec podporu dv, v nejakom premudtelom clanku som cital, ze dv dava predsa len lepsie detaily obrazu...
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sutys 28. 12. 2017 14:59

Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli má cenu si připlatit za Sony KD-55XE9005 (33 333Kč)? Jedná se mi hlavně o kvalitu obrazu vůči Sony Bravia KD-55XE8596 (cca 27 000Kč) půjde na ty 3m co jsem od TV vidět až takový rozdíl?Ještě jsem uvažoval o velikosti 65" ale to je jiná cenová relace pro kvalitu obrazu co mají výše zmiňované modely :( nebo by se našel nějaký model co by stál k zamyšlení?
Sutys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 28. 12. 2017 15:14

U 65" kvalitativně odpovídající až tak za 40k.
XE90 je o dost lepší než XE85, hlavně v HDR.
Dolby Vision je lepší než HDR10, ale není to až tak výrazný rozdíl. Samsung má konkurenční formát HDR10+, který by se mu měl vyrovnat, ale zatím je dostupný jen na Amazon Video.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czervv 28. 12. 2017 19:49

Tak QE55Q6F uz neni k dostani u Datartu a i u Mallu se zvysila cena na 33k. Cena do 30k byla asi jen docasna.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 28. 12. 2017 20:11

Kolem unora bych se nebal ze nebude za podobnu cenu... videl ju uz vobec niekto nazivo?
majkom
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků