QE55Q6F info ze Samsung.cz

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yamer 31. 12. 2017 11:26

Nyní se toho zjevně příliš neví o Samsung Q6F. Porovnal jsem si z českých stránek Samsungu rozdíly mezi 55" Samsungy MU7, Q6F a Q7F v té jejich "marketingovštině":

Rozdíly QE55Q6F vs. UE55MU7002:
-------------------------------
Q Display: "Ano"
Obrazový systém: "Q Engine"
...zatímco MU7 má: "UHD Upscaling Engine"
Q Color: "Ano"


Rozdíly QE55Q7F vs. QE55Q6F:
----------------------------
Ultra Black - antireflexní vrstva: "Ano"
HDR (vysoký dynamický rozsah): "QHDR 1 500"
...zatímco MU7 a Q6F mají: "HDR 1000"
Q Contrast: "Ano"
Micro Dimming: "Supreme UHD Dimming"
...zatímco MU7 a Q6F mají: "UHD Dimming"
Precision Black (místní stmívání): "Precision Black Pro"
...zatímco MU7 a Q6F mají: "Precision Black"
Q Viewing Angle: "Ano"


Předpokládal bych, že naše evropská 55" verze Q6F bude mít 100Hz, asi by šlo ověřit např. v servisním menu na prodejně... Jinak by mě zajímal reálný color gamut, jako asi každého. Sice na Samsung.cz udávají, že Q6F i Q7F mají stejný "Q Display", "Q Color" i "Obrazový systém", ale jsou tam i rozdíly, takže kdo ví? :)

Na netu jsem ke Q6F našel obsah spíše k jakési americké verzi, která údajně má jen 60Hz a je jen v 49" a nepíší o ní moc hezké věci. Např.: "Q6 is sold as a “QLED TV” but it is a conventional LCD panel with a quantum dot film", čemuž tedy jako laik nerozumím, tušíte někdo, zda Q7F to má jinak? A asi to zase neříká nic o evropské verzi.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 31. 12. 2017 11:35

Q7F a MU7 je v HDR contentu rozdíl celkem značný. Q6F jsem ještě naživo neviděl, ale cena celkem hezky dropla na 30k, což u Q7F taky celkem a MU7 jakbysmet (25k). Počkal bych tak tejden, 2.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 31. 12. 2017 12:16

"Q6 is sold as a “QLED TV” but it is a conventional LCD panel with a quantum dot film" je platné pro všechny současné „QLED“ televize. Ta věta říká to, že QLED je zde jen marketingové označení pro LCD s technologií Quantum Dot.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 1. 1. 2018 13:15

Q7F a Q6F se zřejmě liší svítivostí a typem panelu - SVA vs VA. QF7 je cenově již o něco výše, osobně přemýšlím právě mezi Q6F a MU7, nevím, zdali MU7 nebude lepší variantou? Velmi laicky, přiznám se, mi Q6F připadá jako vstupní model do QLED. Zdali to bude lepší, než MU7, těžko říct, cenově se liší jen málo ...
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kelly01 1. 1. 2018 15:35

řeším to samé, vzít Q6 nebo MU7002?
prachy mám na stole, obě jsou v blízkém okolí k mání, ale nevím jak se rozhodnout
porovnání:
https://www.displayspecifications.com/e ... /a50134df9

rozdíl je ve svítivosti a jinak se v tom moc neorientuji :D
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 1. 1. 2018 17:53

Ta svítivost je 600 vs 1000 cd/m2. Pokud to správně chápu, hodí se pro HDR režim, Q7F a Q8F jdou na 1200 a 1500 cd/m2. Podle specifikací má MU7 8bit + FRC (dopočítávání ditheringem do 10 bit), Q6F a vyšší mají přímo 10 bit. Nicméně - toto jsou teorie a víme, že specifikační tabulky snesou cokoliv. Ideální by bylo obě telky vidět naživo.

Jinak já jsem původně zvažoval za přibližně stejnou cenu LG OLED, ten HD model, nicméně tam je jen pomalý WebOS 2.0. Telku jsem viděl, obraz při demu parádní (ach ta černá :-) ), no a pak nějaký ten "Nano Cell model" - 810V nebo 850V.

Nakonec ale vybírám mezi těmi Samsungy výše, duální tuner myslím nepotřebuju, ale jednu smartku jsem již měl a spíše jde o zvyk ....
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czervv 1. 1. 2018 17:58

pekr77 píše:Jinak já jsem původně zvažoval za přibližně stejnou cenu LG OLED, ten HD model, nicméně tam je jen pomalý WebOS 2.0. Telku jsem viděl, obraz při demu parádní (ach ta černá :-) ), no a pak nějaký ten "Nano Cell model" - 810V nebo 850V.


Taky uvazuju o teto OLED LG, ten WebOS pri pohybovani v menu mne neprisel az tak hrozny. Bohuzel na prodejne nebylo mozne vyzkouset prepinani programu a jeho rychlost.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 1. 1. 2018 18:37

Mně Q6F právěže přišla jako zajímavá varianta pro ty, kdo chtějí quantum dot (a nebo jinou technologii, která poskytne lepší barvy - wide color gamut), s 55" 100Hz panelem, neoslovil je Android ani OLED, a nechtějí dát více, než 30t.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 1. 1. 2018 19:14

No som zvedavy na prve testy q6f
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kelly01 1. 1. 2018 19:41

Já si ještě říkám jestli nakonec opovrhovanou 55EG9A7V a to hlavně proto že má jen FHD a ne 4K... Cenově to vyjde nastejno - je mezi 7002 a Q6..
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod Peta-Biker 1. 1. 2018 20:39

Tak jsem nakonec koupil ue55mu7002 a musim rici, ze jsem spokojen.

Mohl by mi nekdo z majitelu rici, jak ma nastaven zbruba obraz-tipy?

Diky moc a vse nej v novem roce
Peta-Biker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pekr77 1. 1. 2018 21:05

Kelly01 píše:Já si ještě říkám jestli nakonec opovrhovanou 55EG9A7V a to hlavně proto že má jen FHD a ne 4K... Cenově to vyjde nastejno - je mezi 7002 a Q6..


UHD vs FHD, to je diskutabilni. Vsichni vime, ze povetsinou 4K obsahu neni jeste dost a z konvencniho vysilani, tim tuplem. Tu LG jsem videl - obraz fakt paradni. Z blizka tak do 1m bylo videt pixely, pak v pohode. Bohuzel na tom bezelo jen nejake demo, tezko rict, jak se OLED projevi u konvencniho TV vysilani ze satelitu, ci jineho zdroje. Take jsem cetl, ze tyto telky maji pro HDR relativne nizkou svitivost, otazkou je, zdali to u tech Samsungu clovek realne vyuzije.

Me tam spise vadi ten WebOS 2.0. Nejde mozna tak ani o rychlost nabehu TV, prepinani, ale take o aplikace. Je to prece jen model z roku 2015. Nechci se dockat toho, ze treba za rok na tom nepujde nejaky obsah, apod. Netusim, nakolik je to opravnena obava ....

Vzhledem k tomu, ze 4K OLEDy jsou kolem 50 tis. Kc, tak pujdu do tech Samsungu. Budto usetrim a pujdu do MU7, mozno k tomu dokoupit naky BR set, ci soundbar, nebo s Q7F, pokud by spadla tak na 35 tis. Kc, asi bych volil tuto ...

Jinak co me stve obecne, je pomerne casta (mozna snad vetsinova) absence zvukoveho vystupu na jack. Mam repro od Logitechu a neuziju. Soundbary mi prijdoup predrazene, to uz radeji externi zesak a repro, pres opticky vystup ....
Naposledy upravil pekr77 dne 1. 1. 2018 21:11, celkově upraveno 1
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czervv 1. 1. 2018 21:10

pekr77 píše:
Kelly01 píše:Vzhledem k tomu, ze 4K OLEDy jsou kolem 50 tis. Kc, tak pujdu do tech Samsungu. Budto usetrim a pujdu do MU7, mozno k tomu dokoupit naky BR set, ci soundbar, nebo s Q7F, pokud by spadla tak na 35 tis. Kc, asi bych volil tuto ...


Pokud jsi ochotny dat za TV 35k, proc nevezmes Sony 55XE9005? U te LG mi taky vadi zastaralost OS a podpora do aplikaci budoucna. Napr. bych mel zajem o Kuki TV a bohuzel aplikace pro WebOS neni, tak bych musel mit jeste set top box, coz se mi moc nechce mit 2 zarizeni.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 1. 1. 2018 21:16

No, proc ne SONY. Fotime, mame Canony, SONY mi nesmi do domu :twisted: Spise jinak - delali jsme kiosky, pro me je to o panelech LG vs Samsung, jinak jsem proste neuvazoval, i kdyz SONY ma myslim Android, coz by mohla byt vyhoda? Ne tedy, ze by me Samsung nestval s tou svou reklamou - vymente starou OLED za novou QLED, nicmene u vyberu mezi temito zrejme zustanu. Taky jsem uz historicky 2 Samsungy mel, ta posledni mala Smartka byla soucasti bytu, ze ktereho jsem sel pryc, ted varim starou LG plazmu po mamce ... chapu, ze racionalni postoj to neni :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czervv 1. 1. 2018 21:23

Po nekolika dnech procitani zdejsich prispevku a rozhodovanim se mezi konkretnim modelem zde hodne zkusenejsich uzivatelu casto radi prave Sony 55xe9005, ktere dopadlo v recenzich velmi obstojne.
czervv
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků