QE55Q6F info ze Samsung.cz

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod paolous 2. 1. 2018 19:27

Ja jsem zase navstivil Mediamarkt...
Dival jsem se po 55 uhloprickach. Nenadchly me zakladni Samsungy rady ue55mu6... zato ty qledy - nevsiml jsem si ale jestli q6 nebo q7 nebo q8 - byly naprosto obrazove dokonale mi prislo... OLEDky LG samozrejme taky, ale mam opravdu velikansky obavy o vypaleni, nebyvam casto doma zato tady mam 7 letyho juniora - trosku to doma prezenou s nejakym NickJr a bylo by po *****, to si nelajsnu...
Co se mi pak hodne pozdavalo byly Sonky - i nemci je tam vybirali rekl bych nejvic a prodejci je dost ukazovali. Libila se mi treba uz i 8096, ktera ma mit 50Hz panel ale obrazove fakt moc good. No a uplny skvost A1, na ni maji takovy zavody formuli, uplne dokonaly 4K obraz i zvuk z toho panelu celyho... krasa...
Naposledy upravil paolous dne 2. 1. 2018 19:29, celkově upraveno 1
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod Kelly01 2. 1. 2018 19:29

Dík za info, já měl neochotné prodavače a požadavek ať mi ukáží i jiné režimy je nechával chladnými, tzn. flešku s "Deadpool.2016.2160p.UHD.BluRay.TrueHD.7.1.HDR.x265"
jsem se ani nedvážil vytáhnout :)

Takže pokud to je dle názoru kolektivu lepší než 7002 tak mne napadá můj klasický postup - srát na ně, koupit a zabojovat až doma - tedy doufat že se proklikám k normálnímu obrazu bez chytráků z obchodu :)
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod paolous 2. 1. 2018 19:32

Urcite jde opatrne telku vybalit pri nakupu pres net a kdyby nevyhovovala do 14 dnu vratit...
Napadlo me zkusit vzit takhle 2 nejaky rozdilny modely a ten horsi pak vratit... nevim jak moc je to koser, ale asi by to melo jit...
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 2. 1. 2018 19:51

Nevim kde bydlite, ale ve vetsich mestech by nemel byt problem navstivit ruzne Datarty, OK, ElectroWorldy, Planea a na tyto modely se zamerit. Prece jen jde o urcitou investici a skoncit na neochote v jednom kramu bych asi nechtel. Jak ale rikaji jini - unikatni od vyrobce dodane demo na 4K muze pripravit neprijemne prekvapeni u SD obrazu krmeneho pozemnim TV vysilanim :-)

Nechci Vas mit na svedomi, nicmene si myslim, ze Q6F je o neco jinde, nez MU7000 rada, pricemz cenove ne az tak daleko od tohoto modelu. Me tedy spise prekvapilo, ze mi ty 55" prisly nejake male, kdyz jsem videl 65" modely, ale to uz fakt ne, to je uplne jiny cenovy level :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 2. 1. 2018 19:56

Moja skusenost s elektrowordom - cca 3,5 roku dozadu, vratil som tv objednanu cez eshop po 2 dnoch, nebol problem, skontrolovali ci nie je poskodena a vratili mi peniaze...
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 2. 1. 2018 21:34

pekr77 píše:
- Nejhorší co jsem viděl, byl konvenční typ LCD, LG 810V. Uvažoval jsem původně o tomto, či 850V nebo 950V. Šel na tom film, černé pruhy vespod a nahoře byly šedé, při pohledu z úhlu spíše střední šedá, daleko do černé. Panasonic vedle tímto u stejného obsahu vůbec netrpěl.


Svůj výběr tedy zůžuju mezi Q6F a Q7F, pokud tento cenově ještě do konce měsíce o něco klesne. Na závěr jen připomenu, že se samozřejmě jedná o subjektivní dojmy, jak jinak :-)



Určo klesne :)

Jinak SJ810 není ani 4k -je to falešné RGBW
a SJ85 je už poctivé RGB, alw stejně jsou to obě (+ SJ950V) IPS, takže ta černá je tam mizerná, kontrast slabý ...tak je to zcela běžně u IPS...to samé problémy s homogenitou.

-- 2. 1. 2018 21:42 --

Kelly01 píše:Dík za info, já měl neochotné prodavače a požadavek ať mi ukáží i jiné režimy je nechával chladnými, tzn. flešku s "Deadpool.2016.2160p.UHD.BluRay.TrueHD.7.1.HDR.x265"
jsem se ani nedvážil vytáhnout :)

Takže pokud to je dle názoru kolektivu lepší než 7002 tak mne napadá můj klasický postup - srát na ně, koupit a zabojovat až doma - tedy doufat že se proklikám k normálnímu obrazu bez chytráků z obchodu :)


Přesně tak....to je nejlepší vyrazit do obchodu s fleškou, protože dema jsou hezký všude.

Lucy 2014 2160p 4K UHD BluRay HDR10 HEVC BT2020 DTS-HD 5.1 Subs - DDR.mkv -mohu doporučit ... má to asi jenom 22GB a neskutečně povedený rip...skoro lepší než mnoho třeba 80GB UHD Blu Ray remuxů
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Airacobra 3. 1. 2018 14:13

Také stojím před volbou mezi:
  • Samsung QE55Q6F
  • Samsung UE55MU7072
  • LG 55EG9A7V
  • TCL U55X9006
Neviděl jste někdo tu poslední? Nebo nějakou recenzi na ni? Nemůžu nic pořádného najít.
Airacobra
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 1. 2018 19:46

Čo tak trochu hľadať?
viewtopic.php?f=1703&t=1276478
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kelly01 3. 1. 2018 20:06

Ta já to rozetnul, chyt jsem druhého prodavače, řekl si o ovladač, vrazil tam flešku, jukl během 3 minut na 4 různý videa, zaplatil a šel..

Ovšem nejsem znalec, neřešil jsem detaily - líbilo - stačilo..

Teď ještě najdu nějakou stránku s "optimálním" nastavením a hotovo..

Ale je to taková plastová krabička :)
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod czervv 3. 1. 2018 20:16

A co jsi teda koupil - tu QE55Q6F?
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod Kelly01 3. 1. 2018 20:27

Jo, nechtělo se mi trávit další týden vybíráním..
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 3. 1. 2018 22:10

Pani znalci, pouzivaju tv pwm? Nebo ne? A jestli jo, je to pouzitie rozdielne pres ruzne tv?

A dotaz k q6f - ta krabicka cez ktoru sa pripajajunvsetky hdmi atd, nepridava to na input lagu, pripadne iny negativny dopad?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 1. 2018 22:25

PWM ma drviva vacsina TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Newman81 6. 1. 2018 20:05

Docela by mě zajímalo, jestli má stejně jako její lepší Q7 sestřička problémy s kódováním titulků při přehrávání z USB flashky, jak zmiňují zde:

https://www.svetandroida.cz/samsung-qled-tv-qe49q7f-recenze-201705/#zaver

Nebo jde jen o nevědomost autora recenze?
Newman81
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků