rada s výběrem TV 40"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Josef6 28. 12. 2017 12:42

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu s výběrem nové TV.

Dosavadní TV mám více,než 10 let starý CRT Panasonic 70 cm.

Televize sice funguje bezchybně, ale co mi vadí je,že v dnešní době širokoúhlého vysílání, mám prakticky třetinu obrazovky černou. Jeden černý pruh nahoře, druhý dole. Výsledný obraz je tedy notně zmenšený.

TV sleduji ze vzdálenosti zhruba 1.80 až 2,50m. Televizní vysílání sleduji přes set top box od O2 TV. Nejsem filmový maniak ani sledovač seriálů,tudíž jsem dospěl k názoru, že 4K TV nepotřebuji a že mi bohatě postačí nějaká solidní Full HD televize o vel.40 palců.

Nemám nějaké zvláštní nároky na novou TV, snad jen, aby měla kvalitní obraz a dobré pozorovací úhly, jelikož nesedávám přímo proti TV.
Další požadavek je na solidní zvuk. Co jsem tak vypozoroval, tak většina dnešních televizorů má 2x5W, což mi přijde docela tragické k tak velké obrazovce. Vyjímečně mají některé modely 2x10W, což už by se snad dalo akceptovat.

Dále by mne zajímalo, jak to je např, s připojením staršího DVD přehrávače, který má jen scart konektor. Vím, že existují nějaké komponenty, přeš které se to k nové TV připojit dá. Ale zajímá mne, jak bude vypadat výsledný obraz na velké obrazovce, zejména u straších filmů. Těch mám celkem dost a rád bych si je občas přehrál i na nové TV.

Z těch Full HD TV, které mne nějak zaujali jsem vybral tyto dvě (moc velký výběr ani není)

SONY
https://www.alza.cz/40-sony-bravia-kdl-40we665-d4830024.htm?IDP=5098
zde mi moc nesedí ten zvuk 2x5 W?

Panasonic
https://www.alza.cz/40-panasonic-tx-40es513e-d4761467.htm?o=2


Velmi uvítám případné rady nebo typy na koupi TV této kategorie a velikosti.
Děkuju všem
Josef6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MacPhenom 28. 12. 2017 13:01

Ahoj, když já přecházel z 70cm Panasonic na 50" plasmu (taky Panasonic) tak jsem si říkal že bude velká až až.. jenže dneska lituju že jsem tenkrát nevzal 55". Určitě bych pořídil větší úhlopříčku než 40", cenově v tom bude rozdíl minimální. ;-) Taky se dívám z cca 250cm a těch 50" není dneska žádná plachta, spíš taková komorní televizka..
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 12. 2017 13:46

Udaje o zvukovom vykone maju nulovu vypovednu hodnotu. Navyse pri 40" tv je predpoklad, ze budes sediet blizsie, ako pri 50" ci viac. Takze tam ten papierovo nizsi vykon nevadi.

Poziadavka na co najkvalitnejsi obraz a zaroven dobre uhly, je tak trosku v rozpore. Lepsie uhly ma IPS panel, ale ma zas kompromisnejsi obraz. A IPS v 40" nie je, musis ist do vacsej uhlopriecky (43"+).

Nepises rozpocet.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 28. 12. 2017 13:57

Je pravda, že v tomhle rozpočtu se dá pořídit Philips 50PUS6162, se stejnou cenou kvalitativně srovnatelná větší TV. Ta má stejně jako Sony 40WE665 VA panel, který má lepší obraz za cenu horších pozorovacích úhlů. Nicméně to není taková tragédie jako jsou TN panely v laciných noteboocích, je to stále sledovatelné.
Ale kdybys trval na skvělých pozorovacích úhlech, tak ti poslouží třeba LG 43LJ614V nebo ve větší úhlopříčce LG 49LJ614V.
Zvuk prostě dnes za moc nestojí v TV. To kdyžtak pořešíš soundbarem.
Starší přehrávač bys připojil nejspíš redukcí na cinch. Vzhledem k analogovému způsobu přenosu záleží i na kvalitě redukce.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef6 28. 12. 2017 16:07

Hm, takže asi spíš ten IPS panel zdá se. A jak to bude s tou kvalitou obrazu z toho staršího DVD přehrávače (scart) a starších filmů? Bude to koukatelný v tomhle velkým formátu nebo mám radši pak koupit nějaký DVD přehrávač s HDMI výstupem?
Josef6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pm74 4. 1. 2018 14:57

Ryan Giggs píše: A IPS v 40" nie je...

jak je to mysleno? u zadneho vyrobce?
Naposledy upravil pm74 dne 4. 1. 2018 17:15, celkově upraveno 1
pm74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 1. 2018 15:09

IPS panely v 40" nikto nevyraba.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pm74 4. 1. 2018 15:16

prochazel jsem to tady a tam je jich nekolik. takze to maj blbe?
pm74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 1. 2018 21:01

Ano. 40" robi len Samsung, Chimei, AUO a Sharp. A to je vsetko VA.
Opakujem, v 40" nevyraba IPS ziaden vyrobca panelov.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pm74 5. 1. 2018 12:59

dobre, nejspis jsou ty udaje tupe opsany z vetsich uhlopricek. je nejakej rozdil v kvalite VA panelu u jednotlivych vyrobcu v ramci tridy? vybiram druhou telku pro rodice (40") a padla mi do oka tahle . je mi jasny, ze je to lowend, ale nechci smart a rozpocet je omezen (9000). ma smysl porovnavat?
pm74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2018 12:29

Většinou má smysl porovnávat a dosti často má smysl připlatit. Někdy za lehký příplatek může být více klidu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vmisech 7. 1. 2018 15:56

Ryan Giggs píše:Ano. 40" robi len Samsung, Chimei, AUO a Sharp. A to je vsetko VA.
Opakujem, v 40" nevyraba IPS ziaden vyrobca panelov.


Mám Sony KDL-43WE755 a uvažuji o výměně za KDL-40WE665, přijde mi moc velká, sleduji ze vzdálenosti 2.2 až 2,5 m. Jaký bude rozdíl v odezvě panelu VA u 40ky a IPS u 43?

Ta 40ka se také jeví jako nižší řada, nemá Triluminos, ale to by obrazu nemuselo uškodit. Co mě ale zajímá, jestli, kvůli nějakému levnějšímu procesoru nebo kvůli čemu, nebude línější.

Ještě by stála za úvahu Panasonic TX-40ES513E, ale v obchodě se mi zdála celá taková nějaká nablýskaná.
vmisech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 7. 1. 2018 22:17

Na udávanou vzdálenost se zde ale doporučují televize 50-55".
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 1. 2018 06:44

Ano, ale vacsinou sa jedna o UHD televizor. Je ale pravda ze 50" vo FHD je este ok. 55" uz moze byt na tie 2 metre moc.
vmisech píše:
Mám Sony KDL-43WE755 a uvažuji o výměně za KDL-40WE665, přijde mi moc velká, sleduji ze vzdálenosti 2.2 až 2,5 m. Jaký bude rozdíl v odezvě panelu VA u 40ky a IPS u 43?

Ta 40ka se také jeví jako nižší řada, nemá Triluminos, ale to by obrazu nemuselo uškodit. Co mě ale zajímá, jestli, kvůli nějakému levnějšímu procesoru nebo kvůli čemu, nebude línější.

Ještě by stála za úvahu Panasonic TX-40ES513E, ale v obchodě se mi zdála celá taková nějaká nablýskaná.

V takej vymene nevidim zmysel. Jedine ze by si z toho mal nejaky zdravotny diskomfort. To si ale aj tak velmi nepomozes. Neviem ako dlho ten tv mas, ale v "99"% pripadov je to len vec zvyku. Vacsine ludi to vzdy spociatku pride velke, po par tyzdnoch lutuju ze nekupili vacsi. Aby si potom nelutoval.

Odozvu maju uz dnes vsetky TV co su na trhu (aj tie najlacnejsie), viac nez dostatocnu.
WE6 a WE7 maju rovnaky procesor. Aj obrazovy, aj ten co pohana system.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků