Sony android a úprava menu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pinek 5. 1. 2018 09:35

Chtěl bych se zeptat, jestli se dá upravit nějak nabídka aplikací a doporučená nabídka videí v menu Sony XE9005. Ze Sony mi potvrdili, že televize neumí time shift, přijde mi to trochu jako krok zpět v dnešní době. A musím uznat, že se televize sama restartuje. Zatím musím uznat, že nejsem moc nadšenej :-|
Pinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czervv 5. 1. 2018 09:42

Ohledne restartu, nekde jsem zahledl, ze restartovani muze byt zpusobeno HbbTV, nekdo i zminoval, ze snad PrimaTV a jeji HbbTv implementace to muze zpusobovat. Zkus vypnout HbbTv funkcionalitu a uvidis, popr. si vsimnout, ktery program ti to restartuje.

PrimaTV + restartovani - http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1256445

Vypnuti HbbTv - https://napoveda.seznam.cz/cz/tv/pripojeni-televizoru-sony/
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod trent 5. 1. 2018 13:25

Já jsem začal mít lehké problémy s android TV(sony w756c) až v okamžiku, když jsem začal používat i tuner. Dokud jsem používal jen streamy a přehrávání z disku, vše bylo bez problémů. Ale zase je to už nějaký pátek a teď po nějakých 3 aktualizacích jsou restarty výjimečné.
I když je fakt, že HbbTv používám málo, protože k archivům televizí přistupuji skrze Kodi.
Co se týká doporučených videí, tak ty se dají úplně vypnout(má televize a android TV 6.0). S nabidkou programů je to tak, že je tam nějaká část od výrobce a s tou nehnu. Pak je tam část vlastních aplikaci a tam už se dají ty zástupci přeskupovat. Plus tam mám ještě aplikaci, přes kterou se mi ukážou aplikce nainstalované mimo obchod, nebo jejichž zástupci je v menu prostě neukážou(i takové kupodivu jsou).
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FranTv 5. 1. 2018 14:25

trent píše:... Plus tam mám ještě aplikaci, přes kterou se mi ukážou aplikce nainstalované mimo obchod, nebo jejichž zástupci je v menu prostě neukážou(i takové kupodivu jsou).


Psal jsem to už dřív, proto kopíruji, dokonce jeden uživatel psal, že to na Sony funguje... :-)

FranTv píše:Zdravím,
pro přidání apk na hlavní obrazovku nabídky Home funguje
( mám Philips 49PUS6501, tedy Android ):
https://play.google.com/store/apps/details?id=news.androidtv.tvapprepo.playstore

Tak snad to půjde i Sony. :-)



trent píše:...Co se týká doporučených videí, tak ty se dají úplně vypnout(má televize a android TV 6.0)...


A máš prosím postup, jak je vypnout?
FranTv
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 1. 2018 12:47

Pinek píše:Chtěl bych se zeptat, jestli se dá upravit nějak nabídka aplikací a doporučená nabídka videí v menu Sony XE9005. Ze Sony mi potvrdili, že televize neumí time shift, přijde mi to trochu jako krok zpět v dnešní době. A musím uznat, že se televize sama restartuje. Zatím musím uznat, že nejsem moc nadšenej :-|

Jak bylo zmíněno. U Androidu zvláště - záleží co vše s TV a systémem provádíš. Čím víc, tím blíž jsi restartu. Nutné je dávat pozor na všemožné aktualizace, protože celá řada z nich právě vylepšuje konflikty prostředí, či stabilitu.

Po nějakém dramatickém zkoušení aplikací, může být řešením obnova do přepravních hodnot, včetně případného formátu úložiště v TV s následným novým nastavením a naladěním.

U Sony XE9005 a měl jsem jich v rukách několik, jsem se ale nějakých dramatických restartů nedočkal. Takže jde spíš opravdu o to, co s TV všechno provádíš.

//HbbTV zde zmíněno bylo. Tam nemusí být vina jeho spuštění, ale už načítání. Tudíž za odzkoušení jeho deaktivace stojí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miple 7. 1. 2018 10:47

Zdravím. Z osobní zkušenosti s KDL-55W755C. Restarty jsem měl při HBBTV na primě a nově. Čt v poho. Povypínal jsem HBBTV u všech kanálů, stejně jsem to nepoužíval, nic tam není pro mne zajímavého a je klid.
miple
Junior

Odeslat příspěvekod trent 7. 1. 2018 12:35

FranTv píše:A máš prosím postup, jak je vypnout?


Menu/nastavení/plocha/řádek doporučení(kde si vybereš zdroje doporučení)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků