Výběr projektoru a plátna

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denis30 26. 12. 2017 00:03

Zdravím Vás.
Začal jsem zvažovat koupi projektoru a plátna pro domácí kino a rád bych Vás tady požádal o nějaké rady s jejich výběrem. Mělo by sloužit převážně pro sledování filmů. Místnost mohu zatemnit žaluziemi, ale sledování filmů by mělo převážně probíhat ve večerních hodinách. Pozorovací vzdálenost je cca 4,5 metrů, ve stejné vzdálenosti by měl být umístěn i projektor (police nad sedačkou). Projekční plocha by mohla být 100" - 110", 16:9, mohlo by se jednat i o rámové plátno, popř. o promítací plátno na metráž, které uchytím na zeď.

Mezi projektory jsem již vybíral a padl mi do oka Epson EH-TW6700. U plátna zatím nevím...narazil jsem na tohle http://www.datavideomedia.cz/metraz-projekcnich-povrchu . Co třeba tekuté plátno, máte někdo zkušenost? http://www.media-point.cz/mightybrighty/

Myslíte si, že projektor je ok? Poradili by jste mi prosím s tím plátnem?
Kladu si otázku, zda je nyní vhodná doba pro pořizování FHD projektoru za 32k, když v lednu se má na trhu objevit 4K projektor BenQ W1700 do 40k.

Co Vy na to, lépe počkat, došetřit a koupit výše uvedený 4K projektor, nebo na tom bude Epson EH-TW6700 obrazově lépe, než nejlevnější 4K? Snad by se pak mohla pohnout cena FHD projektorů směrem dolů po uvedení BenQ W1700 na trh...

Předem Vám děkuji za rady a názory.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 8. 1. 2018 09:39

Dobrý den.
Nikdo nemáte s projektory a plátny zkušenosti? Mohli by jste mi prosím doporučit nějaké diskuzní fórum, kde se tahle problematika řeší.

Předem Vám děkuji.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 8. 1. 2018 18:08

Máš SZ
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 8. 1. 2018 20:04

Ahoj, neviem ci si narazil na tohto predajcu: http://www.projektordoma.cz/reviews/view/
Skus si to pozriet, pripadne sa tam zastavit alebo napisat im...
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Boym 8. 1. 2018 22:33

TW6700 mám doma, sice v bezdrátové variantě (TW6700W) tak pokud by tě něco zajímalo, tak se klidně ptej.
Letmým pohledem na ten BenQ - svítivost jenom 2200 lm a jenom v bílé, v barvě bude ještě menší. Nemá ani Lens shift, takže si celkem omezen při instalaci, abys obraz pak nemusel korigovat přes lichoběžníkové zkreslení. A hlučnost taky nic moc, u EPSONu v eco režimu o něm skoro nevím, ale normálním už je ta hlasitost větráku celkem znát.
Boym
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavlos23 9. 1. 2018 07:54

Ahoj, mám TW6700 skoro rok a maximální spokojenost. Jedu také přes ECO režim a při filmu o něm opravdu nevím a to ho mám lehce za hlavou. Pokud se přepne do jiných režimů, dává o sobě vědět docela slušně, ale pokud chce na to člověk koukat večer za tmy či přítmí, není třeba nastavovat silnější režim. Dokonce i v tom ECO mám obraz trošku přicloněný.
Promítám tedy zatím na bílou zeď a popravdě nemám ani potřebu dávat plátno, ikdyž ho stejně budu objednávat, protože holá zeď vypadá divně a navíc to snad i trochu pomůže akusticky místnosti. Jinak co se týče 4K, viděl jsem v Praze projektor tuším Panasonic asi za 200tis ve 4K a popravdě mě to nijak moc neoslovilo a myslím si, že hodně dlouho bohatě stačí FHD. Já mám projekční plochu 120-130" a čumíme na ní z 3,5 m a je to super.
Projektor můžu vřele doporučit.
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod Denis30 9. 1. 2018 18:56

Moc Vám děkuji za informace. Těší mě, že s Epsonem TW6700 je tak dobrá zkušenost.
Mě se do plátna moc nechce, spíše zvažuji projekční nátěr Mighty Brighty MPW na zeď.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavlos23 10. 1. 2018 08:01

Co ta barva stojí? Tipuji, že ta řada 20 bude tak za 5tis. Na netu jsem koukal po těch nátěrech a výsledky jednotlivých majitelů byly dost rozdílné. Tedy v zahraničí. Oproti plátnu je výhoda vlastni velikosti
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 10. 1. 2018 08:38

Zdar, ja mám projektor Optoma HD 151x a plátno sivé acer 90" Mám nastavené eco a aj tak je niekedy dosť vela svetla.
Odporúčam na tieto moderné projektory čím tmavšie plátno tým lepšie... Najlepšie čierne.
Určite nie nejaké strieborné alebo tak.
Ale projektor určite odporúčam, je to úplne o inom ako telka.

-- 10. 1. 2018 08:40 --

https://shop.fontech.sk/smart-tv/xiaomi ... -projektor
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 10. 1. 2018 09:22

V první řadě bych doporučil návštěvu showroomu projektordoma. Také jsem tam byl a šel jsem tam s určitou představou a odešel jsem s něčím jiným.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 10. 1. 2018 09:34

Tak se pochlub
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod Pavlos23 10. 1. 2018 09:35

Jinak taky bych se bál té odrazivosti. Epson má velkou svítivost
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 10. 1. 2018 09:43

ja mám to sivé plátno, pomohlo dosť... ale keby som za normálnu cenu zohnal čierne, idem do neho... projektor a plátno mám normálne v obyvke, žiadne tmavé steny a tak...
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 10. 1. 2018 10:28

Černé jsem nikdy neviděl, šedé ano
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 10. 1. 2018 10:33

iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků