DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixxel 30. 1. 2018 09:00

V tom testu ze kterého jsem čerpal byla na porovnání 100% použita ta první verze Bossu. Druhá verze Bossu určitě může být zase o kus dále. Kdybych teď vymýšlel co kupit, tak bych šel do té nové verze Boss.
Jinak už je na světě finální ofic. verze Moodeaudia 4. Jestli bude dneska čas tak to zkusím nějak nahodit.
Další věcí je, že by bylo fajn tam časem dodat ty alternativní kernely. Prý je zvuk přes ně mnohem lepší.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 1. 2018 12:34

Jo, karticka v RPIShope stale neni z ich strany prevzata, ked poslu peniaze, kupujem to ALLO BOSS 1.2, je vraj porovnatelna s tym tvojim kali+piano2.1.
Dik za info k Moode, kuknem, aj ked ja na Moode Beta frcim uz nejaky ten tyzden. Nemas niekde info k tym kernelom ? Nieco tu daval dkdkdk, ale nejaka diskusia k tomu by sa hodila.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 30. 1. 2018 13:04

Občas kontroluji ty diskuze na DIYaudio. Občas se tam diskutuje o těch kernelích. Teď v rychlosti jsem našel jeden úsek diskuze, kde se o tom zmiňují.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 30. 1. 2018 23:39

MoodeAudio4 mám nahozeno. Konečně existuje použitelná Library, změna pozadí playeru dle coverartu právě přehrávaného alba je taky pěkná.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 31. 1. 2018 08:37

Dobrá zpráva je, že nyní vydaný release Moode4 má asi lepší zvuk než 3.8.x verze s alternativními kernely nebo Beta verze:). Těším se, až to nahodím. ^^
dkdkdk: mohl by si prosím napsat jak si to nahodil? OTA aktualizace nejdou, takže mě napadá pouze ten způsob přes image builder.

Jinak tu je popis jak to nahodit.Takže klasika přes image builder. Snad další aktualizace budou skrz OTA
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 31. 1. 2018 08:44

Ano, cakal som OTA z Beta12 a nic, vypisuje, ze mam aktualnu verziu. Nezafunguje navod od Heeboo ?
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 31. 1. 2018 15:18

Já si myslím, že ofic skript bude už upravený podle toho co udělal Heeboo. Až dojdu domů tak to hnedka zkusím upéct:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 31. 1. 2018 18:19

Je to tak, jak postnul Pixxel v odkaze

- na kartičku naládovat
2017-11-29-raspbian-stretch-lite
- do rootu přidat soubor bez přípony nazvaný "ssh"
- podle návodu v Supportu na Moodeaudio (přihlašováky pi/raspberry)

Kód: Vybrat vše
1. Download the Image Builder version 2.2

cd /home/pi
sudo wget -q http://moodeaudio.org/downloads/mos/mosbuild.sh -O /home/pi/mosbuild.sh
sudo chmod +x /home/pi/mosbuild.sh

2. Start the Image Builder

sudo ./mosbuild.sh


- bude to chtít potvrdit 2 configy pomocí "y/n" . Oba dotazy (proxy; wifi) jsem dal "n"
- vyběhne hláška, že se musí RPi vypnout pro start buildu. Potvrdit samozřejmě "y"
- fyzicky restartnout a měl by běžet builder. Kontrolovat průběh pomocí "mosbrief" (přihlašováky pi/moodeaudio)
- čekat až se v mosbrief objeví "END"

Mě to v průběhu buildu hodilo chybu, tak jsem RPi restartnul, proces se sám obnovil a v pohodě dojel.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 31. 1. 2018 20:06

Tak jsem už taky na ofic verzi a musím říct, že super. Zvuk se určitě zlepšil pač si toho všimla i přítelkyně:). UI je rychlejší a přehlednější. Mám z toho velmi dobrý pocit. Už je to více než rok co jsem si pořídil své 40let staré tesličky a ani jsem nečekal co všechno znich půjde vyloudit za zvuky, když se jim dopřeje dobrý zdroj. Osobně u PIANO2.1/KALI zůstávám a spíše se zaměřím teď na ten AMP/PREAMP a úpravu poslechové místnosti.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 31. 1. 2018 20:23

Chcel som si to nechať na víkend, ale po tomto sa uz nedá... idem sťahovať :) Ideš na ktorom kerneli?

Edit : tak nahodené bez väčších problémov. Zvukovo sa neviem rozhodnúť, či je to lepšie alebo horšie, zdá sa mi akoby tam bolo viac detailov a hrá to akosi svetlejšie... na prvý dojem. Nefunguje mi warning na hlasitosť a co ma štve viac, tak ani posuvnik v skladbe (neviem sa dostať na konkrétne miesto v songu). Hlasitosť teraz nie je akoby lineárne medzi 0 - 100%,zo začiatku je to tichšie a postupne sa pridáva viac (nefunguje to takto na headampoch standarne?) Reštarty som skúšal.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fideee 1. 2. 2018 17:36

Zdravím,
Plánují koupi Allo The BOSS Player s BOSS DACem 1.2. Kde by jste si jej doporučili pořídit? Volumio shop, Allo shop?

Jinak bych nejlépe počkal na verzi se Sabre chipem, ale bůhví kdy bude v prodeji.

Děkuji mockrát za odpověď.

Fide
fideee
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 2. 2018 20:02

Allo BOSS player s verziou 1.2 som videl len na allo.com. Dnes som preveroval poštovné, vyjde to cca od 12e(case) -25eur za väčšie veci, ale uz bez ďalších poplatkov. Dodanie do par dni, posielaju to z Európy. Ja zase neviem zohnať case na tu DAC Allo BOSS 1.2, maju len allo.com a ešte niekde v Nemecku za šialene poštovné. Asi vezmem z Allo priamo, ak by si bral teraz niekedy, môžeme sa dohodnúť na pošte.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka28 2. 2. 2018 12:16

Já kupoval Allo Boss player s verzí 1.2 na Rishop.cz. Sice nesložený ale ve středu jsem objednal a ve čtvrtek mi dorazil. Poštovné zdarma :-)
Jirka28
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 2. 2018 12:39

Jirka, odtial idem kupit aj ja, ale tam nemaju krabicku. Vcera som im pisal... ta krabicka nema otvor na dodatocne napajanie USB C, ktore ma nova verzia. Ako si to riesil ?
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka28 2. 2. 2018 13:51

Zatím to mám vyřešené tak, že jsem neosadil bočnici na straně napájení.
Jirka28
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků