Whizzer

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 2. 2017 16:22

Při brouzdání netem a prohledáváním Ali jsem narazil na špunty Whizzer A15, které mne okamžitě zaujaly svým ne zcela obvyklým, ale poměrně zajímavým designem. To se vztahuje krom propracovaných mušlí z nerezové slitiny i na kabel a i celé balení. V něm najdete jakoby kožené pouzdro na přenášení sluchátek, sadu silikonových ( 2 druhy pro doladění zvuku - reference, transparent ) a pěnových nástavců, které jsou uložené v plechovém držáčku po vzoru Noble Audio, dále je přibalena krabička s prachovými filtry a pinzeta na jejich výměnu. Celé balení je velmi kvalitně udělané, stejně jako sluchátka samotná.
Kabel má do L zahnutý jack 3,5mm v uspořádání TRS, tedy bez ovládání telefonu. Od Jacku k Y splitu je kabel v černém opletu, od Y splitu je v gumové bužírce a je ke sluchátkům samotným připojen pomocí MMCX konektorů. Konektor je poněkud nezvykle zahnutý a navazuje na memory wire. I ten je zpracován unikátně s ohledem na běžná provedení. Jedná se o jakýsi titanový oplet pod gumovým převlekem. Trošku to připomíná takové ty tvarovatelné stolní lampičky. Vlastní memory wire perfektně navazuje na design kabelu i sluchátek a jako jeden z mála je i funkční a to i pro lidi s brýlemi.
Mušle sluchátek jsou z nerezu a mají broušený povrch s vylisovaným W logem na vnější straně. Mušle je složená ze dvou polovin se švem po obvodu. Z boku je tvar mušlí trojúhelníkový, ale navzdory tomu na mušlích není jediná hrana, všude jen obliny. Díky tomu je jejich usazení i nošení velmi pohodlné. Na vnitřní straně je za krčkem ventilační otvor měniče, krček samotný je vybaven zápichem, což je dobrá zpráva, protože nástavce na něm pěkně drží a nemají tendenci zůstávat v uchu. Sluchátka jsou osazená 10mm beryliovým dynamickým měničem v uspořádání 1/1. Další technické parametry:

Sensitivity: 98db / mw
Impedance: 16Ω
Frequency response range:4Hz-25khz @ 100Mw

Cena sluchátek na PenonAudio je 69USD => 1.822Kč při platbě PayPalem. Objednal jsem je 18.1., došly dnes.

Zvukem mohou být zajímavou alternativou k tolik oblíbeným Trinity kouskům, které Whizzer svým zpracováním převyšuje nebo i k Primacy Basic, s kterými sdílí uspořádání. Nicméně ke zvukovým dojmům se vrátím později, až se rozehrají. Zatím jen mohu říci, že první dojem je pozitivní ve všech ohledech.
Přílohy
IMG_5481.jpg
IMG_5478.jpg
IMG_5474.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 3. 2. 2017 17:34

Vypadaji hodne zajimave.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 7. 5. 2017 05:56

A co teda zvukove dojmy ? Ci uz je to pasé ?
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 7. 5. 2017 10:01

zvukem mírně do V, bas je pevný, ale není dominantní, výšky nemají tendenci k ostrosti ani sykání. Podobný charakter měly Atlasy. Aktuálně jsou na Ali k dostání i pod 60USD. Přednes prostoru je v rámci ceny nadprůměrný.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 7. 5. 2017 12:16

Krátce jsem je měl od Mrazíka také a jsou podáním trochu temnější, velmi slušný prostor, lehce zvýrazněný pevný bas, umírněné (ne příliš ostré) výšky, slušné podání středů a vokálů. Zpracování fantastické a ukázkové balení a příslušenství. Celkově za svou cenu velmi dobrá sluchátka pro toho, kdo má rád trochu temnější zvukové podání
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mahdi1234 7. 5. 2017 16:11

Po ose mrazik --> hanysek se dostaly az k mahdimu :) ... jsou to vicemene moje prvni iem spolu s KZ, jinak pro poslech doma pouzivam Q701/HE400i a chtel jsem neco na cesty.

Prekvapive nejsou az tak spatny, pri souhre spousty nastroju mirne nestihaji, ale nijak tragicky ... nejvic me sedi s transparentima nastavcema z baleni. Casem planuju dokoupit jeste spinfit, pac fakt nic nemam. Oproti KZ zcela jina liga.

Preferovat je pred velkyma sluchatkama urcite nebudu, ale na cesty to je rozumna volba, zpracovani vypada zatim skvele, kabel velice prijemnej.
mahdi1234
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 7. 6. 2017 16:25

Celkom by ma zaujímalo, či by sa hodili k DAPu Walnut V2s... Hmm.... Alebo aké slúchadlá z penonaudio.com do 70 dolárov by sa hodili k Walnut V2s ?
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 2. 2018 17:09

Dnes mi přišla nová hračka :-)
Přílohy
IMG_7183.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 16. 2. 2018 18:17

Nezabudni sa coskoro podelit o dojmy. A nezabudni napisat cenu ;-)
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vencaxxx 16. 2. 2018 18:26

ad cena: nemáš google? 124$
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 16. 2. 2018 19:09

Tvé tempo novinek je vrazedné,ale urcite to tady ozivujes.A to jsem si o sobe myslel,ze jsem hracicka.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 2. 2018 19:10

Kupoval jsem je na shopu z UK v sekci výprodej. Vyšly na cca 110USD. Obednal jsem je ve středu a dnes na mne doma čekal balíček.
Zpracování, design, výbava, vše je na chlup stejné jako u předešlé verze. Jediným rozdílem, krom zvukového naladění je barva mušlí a kabelu. Obojí je vyvedeno v matné černé.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 2. 2018 13:05

Nechal jsem je hrát celou noc, už mají kolem 12 hodin a zvukem se hodně povedly. Mají úplně jiné ladění a nebudou pro každého, ale lze s jistotou prohlásit, že se jedná o velmi podařený model.

Krom zmíněné barvy a zvuku je ještě změna oproti původnímu modelu v tom, že A15 Pro nemají výměnné filtry. Krček je zazátkován ocelovou síťkou.
Stejně jako u předešlého modelu jsou mušle z kovu přelakovaného matným černým lakem, logo je bílé. Kabel je odpojitelný pomocí MMCX konektorů a je vybaven stejným systémem paměťové části pro vedení za uchem, jako je to u standardního modelu.

V balení jsou dvě sady silikonových nástavců ( Reference a Transparent ) a sada pěn. I zde jsou Haydny vybaveny velmi povedeným pouzdrem, které je celkem dobře zpracované.

Ergonomie mušlí je nezměněna a je zcela perfektní. Usazení je se správnými nástavci pevné a komfortní. Kabel vypadá efektně, ale jak se mi z počátku líbil, tak teď bych si dokázal představit zlepšení i zde. Nicméně výrobce se chlubí, že kabel je vyroben z vysoce čisté mědi a při porovnání s jinými kabely se mi zdá ten originál zvukově lepší, ale může to být i jen pocit.

Předešlá verze měla zvuk laděný spíš zábavně, do V. Výšky nebyly agresivní, ale dávaly hudbě potřebnou vzdušnost a třpyt, bas byl pevný a šel dolu. Podáním prostoru se A15 taky neměly za co stydět. Jednalo se o ideální stylová sluchátka na ven. Izolace nebyla nejlepší ve třídě, ale dala se. Za 69 USD kopa zábavy. A15 Pro Haydn, mají ladění zcela odlišné. Frekvenční rozsah se změnil změnil na 20Hz - 40kHz ( předešlá verze má 4Hz - 25kHz ). Zvuk sluchátek lze asi bez zdráhání označit za referenční. Ubylo basu, změnilo se podání a navázání jednotlivých frekvenčních pásem. Zvuk je téměř neutrální s příklonem více do světla. Toto ladění bude pro řadu posluchačů neakceptovatelné, ale řada jiných možná hledá právě to. Další velikou změnou je rozlišení a detailnost. A15 Pro Haydn jsou ultradetailní. Právě ta detailnost a celková čistota přednesu je činí mimořádnými. Nejsou to úplně nejlepší sluchátka pro basomily a rockery. Těm bude spodek chybět. Taky bych je nekombinoval s vyloženě světlým přehrávačem. Ale pro posluchače Jazzu, akustické muziky a i klasiky je klidně doporučím. I s neutrálním zdrojem, jako je zvuk X10, odvádějí A15 Pro fantastickou práci. Ještě je třeba napsat, že se jedná o hodně kritická sluchátka, která neodpouští nízkou kvalitu nahrávky. S těmito špunty spolehlivě poznáte ve své hudební knihovně HiRes od zbytku.

Prodejní cena je 124,90USD u Penonu. Jsou tedy dražší než předchozí model. Jsou lepší? Ne nejsou, jsou jiné. Jsem přesvědčen, že své posluchače si snadno najdou oba modely. V dnešních dnech je segment kolem 100USD natlakovaný k prasknutí a Whizzer svou cenovou politikou, výbavou a i zvukem šikovně hledá výklenky.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 2. 2018 11:38

Vyměníl jsem kabel a cvaknul pár fotek. Zvuk se mi líbí víc a víc. Ta čistota přednesu a detailnost je návyková. Speciálně u kvalitních nahrávek je zvuk A15 Pro neskutečný žrádlo. Včera jsem koupil album Susan Wong - My LIVE Stories a při jeho poslechu jsem měl husinu snad celou dobu.
Přílohy
IMG_7185.jpg
IMG_7188.jpg
IMG_7189.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 17. 5. 2018 21:03

Tak se taky přidávám do party. Mám verzi a15 Pro hayden. Zvuk je po dvou dnech poslouchání perfektní. Jinak dodávaný kabel jsem vyměnil za alternativní z ali. Pro mě největší překvapení roku. Zvuk je na dynamický měnič neuvěřitelně detailní a čistý. Jsou to neutrální sluchátka, takže charakterem asi nesednou každému. Ale pro mě je zvuk z dynamického měniče o fous příjemnější než z BA. Jinak moc děkuju Mrazíkovi za objevení, pro mě osobně jsou ještě lepší než ibassa. Ještě se chci zeptat jestli máte doporučení na nějaký symetrický kabel?
my.dre
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků