Plasma vs Oled

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod baddik 18. 2. 2018 19:16

Zdravím.Zajimalo by mě porovnání špičkové
Plasmy proti Oled.Měl někdo moznost vidět tyto 2 TV?Je skutečně Oled lepší než Plasma?
Dík Pavel
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Herrer77 18. 2. 2018 20:53

Vyměnil jsem starou, vysvícenou 40 plazmu Panasonic (véčková řada) za 55 OLED LG. U obou jsem v prvních momentech zažíval wow efekt. Plazma mi kdysi na první dobrou očarovala černou a z dlouhodobého hlediska jakousi přirozeností, obrazovým klidem a přirozenými barvami. OLED mě dostala ještě lepší (absolutní) černou, kdy filmy jsou opravdový kino zážitek a celkově zase tak nějak větší živostí a rozmáchlostí všeho okolo :)

Nicméně přímý porovnání by v tomhle případě bylo nespravedlivý - musel bych mít vedle sebe dvě zbrusu nový televize.

Celkově bych to jako laik shrnul takhle... Plazma úžasná v rychlých scénách a v tomhle ohledu je jasně lepší i přesto, že OLED není ani v tomhle aspektu určitě žádná tragédie. Hodně jsem se bál, že cokoli bude po mém milovaném Paňáku fiasko a nebo pro mě nezaplatitelné a až tahle technologie mě zlomila k tomu, udělat výměnu. Zatím jsem ani chvíli nelitoval ;-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 2. 2018 22:47

OLED je jen sample and hold displej, jehož podání pohybu vnímá mozek jako rozmazané. Dělá se z něj zbytečně modla.

Plazma je to nejlepší, co kdy bylo...žádnej OLED, QLED, ULED, LCD,....na ni nemá.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 19. 2. 2018 07:56

Taky máme už ani nevim jak dlouho Panasonic plasmu Viera 42. Jsme spokojený, neni důvod měnit, u nás se čeká na výměnu až když se něco porouchá. Nicméně souhlasim s Herrer, když jsem viděl v obchodě nebo u kamaráda kvalitní OLED tak to má rozhodně výrazně živější barvy, Za mě tedy novější televize pokrok je hodně znát. Ale na spravědlivý posouzení je potřeba vidět dvě televize ze stejný generace.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 19. 2. 2018 10:36

A jak to chcete porovnat kdyz plazma je mrtva a oled chrli kazdy rok novu generaciu??

indeshit píše:OLED je jen sample and hold displej, jehož podání pohybu vnímá mozek jako rozmazané. Dělá se z něj zbytečně modla.

Plazma je to nejlepší, co kdy bylo...žádnej OLED, QLED, ULED, LCD,....na ni nemá.


Jojo, dokud nevidis blikani plazmy, pak je to to nejhorsi, to mi ver.
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony70 19. 2. 2018 14:10

baddik :

Myslím, že Herrer77 to popsal celkem dobře a srozumitelně. Je pravda, že se plazma už téměř pět let nedělá, takže jakékoliv současné porovnání už je celkem zbytečné a neobjektivní.

Nicméně když anglický HDTVtest v květnu 2014 udělal srovnávací test relativně stejně starých modelů, tak tam plazma PANASONIC ZT60 porazila OLED od LG 55EA980W poměrem hlasů 10:7 ... Celkovým vítězem sice byl LCD PANASONIC TX-65AX802, ale ten byl v kategorii 4K Ultra HD TV ...

http://www.hdtvtest.co.uk/news/result-201406013793.htm

Každopádně jsou už současné OLED-y někde jinde, takže je logické, že díky nemožnosti rozlišení 4K a HDR, by jim plazmy (pokud by byly i nadále vyráběny) konkurovat nemohly. Ale až jednou budu opět měnit TV (a to tak rychle nebude), tak OLED bude jasná volba, protože LCD mi nesmí přes práh ...

majkom :

To, že vnímáš blikání plazmy a máš s tím problém, je tvoje věc. Tohle je naprosto individuální záležitost každého jedince a ne každému to vadí. Já například blikání plazmy taky vnímám a představ si, že to vůbec neřeším a dokonce si užívám plnohodnotné aktivní 3D ...
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 2. 2018 20:03

Právě u plazmy mně nejvíc vadil ten neklid obrazu. Jendak blikání při pohybu očima, nebo periferním viděním a pak takový ten šum, který byl vidět z menší vzdálenosti.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 2. 2018 00:28

Mám HD plazmu LG víc než 3r a absolutně žádné blikání obrazu nepozoruji..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 20. 2. 2018 04:40

Já jakýsi pulzování plazmy vnímal možná minutu po prvním spuštění, aby si pak oči velmi rychle zvykly a několik dalších spokojených let, už jsem ho absolutně nevnímal a připomněla mi ho až tahle diskuse :-)

Šlo o Panasonic TX-P42V10
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 20. 2. 2018 08:20

Nick Cave píše:Mám HD plazmu LG víc než 3r a absolutně žádné blikání obrazu nepozoruji..


To si ju kupoval 8 rocnu? ... Alebo delis ploche televizory na HD a 4K ?
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod majkom 20. 2. 2018 08:36

Nick Cave píše:Mám HD plazmu LG víc než 3r a absolutně žádné blikání obrazu nepozoruji..

To je ok a bud rad
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 20. 2. 2018 09:00

majkom píše:
Nick Cave píše:Mám HD plazmu LG víc než 3r a absolutně žádné blikání obrazu nepozoruji..

To je ok a bud rad


Za HD rozlisenie v dnesnej dobe ? To je nic moc :-) To je ako pocuvat cez 1000Eurove repraky s 1000Eurovym zosilnovacom len MP3 320kbps, a aj to nejaky velky orchester...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod majkom 20. 2. 2018 09:10

Ne, za to ze nevidi ten stroboskop:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 2. 2018 09:25

na pozemní SD vysílání HD rozlišení dostačuje, jediný moment, kdy jsem si všiml výrazného blikání obrazu bylo při úvodním nastavování na zcela bílé ploše při jasu na maximum, ale protože vždy mám jas na podstatně nižší úrovni, tak po celou dobu nepozoruji blikání ani na bílých plochách např. hokej apod.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 2. 2018 09:50

Mám Plazmu LGPK350, teda z dnešního pohledu fakt vykopávku. Spokojenost s obrazem vcelku ano, ale popravdě celkem se těšim až odejde. Chtělo by to změnu. Směrem k nižší spotřebě, zabudované DVB-T2, výraznějším barvám a některým smart tv funkcím co mají televize dneška. Problém je, že pořád ne a ne odejít a vyhodit nebo někam odložit plně fungující stroj, to neni můj styl. Když jsem jí kupovat, všichni strašili jak je dnešní elektronika nekvalitní, že bude kaput hned po záruce a mám si připlatit za prodlouženou záruku 5 let. To jsem udělal, ale zbytečně.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků