Sluchátka pro domácí poslech kolem 4 tisíc

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepis99 24. 2. 2018 21:45

Tak ja mam AKG k550mk2 a primarne som si ich kupil do roboty ale musim podotknut,ze uz su to relativne velke sluchatka(a preto som si kupil do roboty mensie-jays Ujays) ale zvukovo su dost dobre akurat co sa mi nepaci je ten tvrdy kabel ktory sa strasne zamotava ale ten sa da nahradit. Pouzivam ich na fiio x5 a fiio e11k.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 3. 3. 2018 10:22

Ahoj, ještě se chci zeptat, zaujala mne tato nabídka.
Co si myslíte o těchto sluchátkách? Za tuto cenu se mi to jeví zajímavě...
Co vy na to?
Dík

https://www.megapixel.cz/sennheiser-sluchatka-hd-599
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 3. 2018 11:27

Po predchádzajúcej diskusii to vyzerá skôr tak, že máš vo výbere ešte väčší hokej ako na začiatku.

... K550 si už stihol skúšať? ... alebo už chceš iba otvorené sluchátka? .... posluchu priamo z mobilu alebo z toho tvojho NADu si sa už vzdal?
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 3. 3. 2018 11:39

zrovna sennheiser hd598 a hd599 jsou jeste o hodne levnejsi na amazon.de a amazon.co.uk, okolo 3000 tis. kc za 598sr (coz je to same jako 598 jen v cerne s mikrofonem) a necelych 4000 za 599.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 3. 2018 11:54

Hmmm ... no ak je tu primárna "největší sleva", tak potom fakt sorry 8-S
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 3. 3. 2018 11:56

bacil:

K550 jsem ještě nezkoušel, nebyl čas...
Je mi skoro jedno, zda budou sluchátka otevřená, či uzavřená, prioritou je pro mě kvalita zvuku.
Stále platí, že bych chtěl poslouchat převážně z NADu.
Ta akce trvá jen do zítřka, objevil jsem to včera večer, proto se ptám jaké jsou na to názory.
Sleva určitě prioritou není.

tonik:
díky :-)
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 3. 2018 12:06

... no tak to by som sa radšej Sennheiserom päťstovkovej rady vyhol
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 4. 3. 2018 12:18

bacil2 - proč? V té cenové relaci za kterou se dají např. 598CS sehnat na amazonu (€100) jsou to myslím bezkonkurenční sluchátka. A pohodlná jsou taky.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 3. 2018 17:41

... mám na to proste svoje dôvody, hlavne v súvislosti s prevádzkou na tom NADe ... určite to tu však nemienim nejako podrobnejšie zdôvodňovať ... jednoducho to treba brať tak, že je to môj názor.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 4. 3. 2018 20:32

:) Tvůj názor samozřejmě respektuji, ovšem argumenty jsou důležité. O tom NADu nic nevím, takže je možné, že si spolu nějak nerozumí. Je tam špatná synergie, nebo je problém někde jinde?
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 16. 3. 2018 18:47

Tak po nějaké době se opět hlásím.
Nakonec jsem se rozhodl pro sluchátka Sony MDR-1A, nakonec mě prostě oslovila nejvíc.

Chci se zeptat na jednu věc. Když jsem je nová vybalil z krabice a zapojil do nich a do mého Samsungu S7 kabel, žádný zvuk se neozval. Nastavil jsem hlasitost na mobilu skoro na maximum a stále nic. Pak mě napadlo, že není plně domáčknutý kabel do sluchátek, tak jsem ho silněji domáčkl, a bylo to samozřejmě tak.
V tu chvíli to samozřejmě začalo skoro naplno hrát.
Myslíte že se mohla ta nová nerozehraná sluchátka tím náhlým silným zvukem poškodit?
Vrtá mi to teď hlavou...
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 3. 2018 18:52

Pochybuju, že je S7 dokáže zesílit tak moc, aby je to mohlo poškodit.
Naposledy upravil BabetakCZE dne 16. 3. 2018 19:49, celkově upraveno 1
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 16. 3. 2018 19:05

Bud v klidu,nic jsi jim neudelal.V klidu si je uzívej.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 16. 3. 2018 22:13

Kluci, díky za trochu uklidnění :-)
Jsem prostě wocas, snažím se dávat si na věci pozor, a teď tohle...

Jinak moje dojmy z prvního dne - zpracování se mi moc líbí, sluchátka působí robustně. Moc mi vyhovuje, že žíla kabelu vede jen do levého sluchátka, a splývá mi jen po jednom rameni, je to mnohem komfortnější než dvoulinkový kabel u Kossů PortaPro, kde mi šel kabel přes hruď a působil mnohem více rušivě. Kabely jsou dva, oba o délce 1.2 metru a jsou vroubkované, měly by lépe klouzat po oblečení. Jeden z nich má ovládání na telefon. Na konci do přehrávače mají tvar do L.

Jsou vyrobena v Thajsku. Žádný div pro mě, třeba foťáky od Sony jsou také odtud, doma jeden mám. Made in Japan už dnes moc věcí není, i když jsou nyní tendence vracet výrobu zpět na japonské ostrovy.
Opravdu je radost je vzít do ruky, žádné praskání, pazvuky a podobné nesmysly, tohle je pro mě u sluchátek velmi důležité.
Design sluchátek - mně se prostě strašně líbí, byl to pro mě jeden z významných faktorů. Pro někoho to nemusí být vůbec důležité, chápu že je to subjektivní. Mám černou verzi s červeným proužkem, hnědo-stříbrná mě tolik neoslovila.

Parametrově se mi líbila i sluchátka od Audio-Techniky, ale vzhledem mě prostě vůbec neoslovila. Jedině snad ještě MSR7... Z otevřených modelů od AT se líbily AD500X, ale odradil mě neodpojitelný a tuhý kabel a obrovský oblouk nad hlavou.
Případné zájemce o tyto Sonky bych upozornil, že na mnohých serverech je často špatně uváděna impedance 24 ohmů (např. recenze na AVMania, specifikace na Heureka, Alza, CZC...), ve skutečnosti mají 48 ohmů.
Citlivost je 105 dB/mV, hmotnost 225 gramů, velikost měničů je 40 mm.

Zvukově se mi prostě líbila. Vám pravým a kovaným audiofilům to možná vyvolá úsměv na tváři, ale já osobně jsem zjistil, že rovný a analytický zvuk mě prostě tolik nebaví. Hodně to závisí na vkusu každého soudruha, a také na tom jaký žánr hudby poslouchá, ale mně se ta silnější basová linka a celkově tak nějak šťavnatější zvuk - nevím jak jinak to nazvat - prostě líbí. Zvukově jsou asi lehce do V. Chápu že mnoho z vás kdo je zná, asi ohrne nos a řekne, že jsou přebasovaná.
Když je srovnám s Kossy PortaPro, tak basy samozřejmě nesou mnohem více informací a jejich zvuk je celkově hutnější. Testoval jsem to na svém referenčním CD New Dimension od Sony Music, což je nejlépe nahrané CD co doma mám. Starší cédéčka od společnosti Sony Music osobně považuji za pro mě zvukově nejlepší CD co jsem kdy slyšel. U nových už to bohužel neplatí, když jsem slyšel např. The Element of Freedom od Alicia Keys (kterou mám jinak velmi rád), úlekem mi spadla brada.
Jinak můžu říct, že jsem spadl do klasické pasti, a poté co jsem slyšel jejich zvuk ze zesilovače NAD, je mi jasné, že kvalitní sluchátkový zesík mě nemine.
Samsung S7 je ale rozehraje v pohodě, i když jejich potenciál určitě plně neodhalí.

Co se týče pohodlí, to byla při výběru sluchátek priorita číslo jedna, protože jsem pochopil, že sebelépe znějící sluchadla mi budou k ničemu, pokud mi budou na hlavě po chvíli vadit.
Tady bych asi upozornil případné zájemce, že úplně nová sluchátka působí první minuty docela velkým tlakem na uši, což může být někde v obchodě, kde vám je vybalí nová a nasadíte si je, v podstatě odrazující faktor. Po pár minutách se ale jejich komfort na hlavě zlepší k naprostému pohodlí. Taková byla moje zkušenost a jejich chování na mé hlavě.

Toto jsou mé první dojmy, uvidím jak se budou chovat po obligátních cca padesáti hodinách, ať už si o tom každý myslíme co chceme :-)
Později ještě po delších zkušenostech třeba něco připíšu.

Přeji všem hezký víkend, a všem co mi poradili a dali své tipy na tomto vlákně, a jednomu přes SZ, ještě jednou děkuji :-)
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 23. 3. 2018 17:13

Co podle vás bude s těmito sluchátky hrát líp?

Samsung S7 + Dragonfly Red

nebo Fiio X3 Mark III (samotné).

Dík
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron