Televize pro důchodce do 15 tisíc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Czechys 5. 3. 2018 22:12

Zdravím všechny,
pro mé prarodiče mám sehnat TV, která se vejde do jejich "TV skříně" o rozměrech 95*63cm (POZOR NA RÁMEČKY A STOJAN) a to do 15 000Kč.

Má podmínka je Android TV (Kodi/ Stream Cinema...), případně dokoupit další krabičku, ale rád bych aby to bylo co nejjednodušší. Děda rád nahrává TV pořady, takže nahrávání na externí disk je velké plus. Zatím má k tomu hdd a extra zařízení.

Pokud to bude nutné, mohu udělat do skříně větrací otvory.

Asi bych dal přednost plynulosti obrazu, kvalitě zobrazení a HLAVNĚ ZVUKU protože už hůře slyší.

Díky moc za tipy a Váš čas :-)
Czechys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LadyGagarin 7. 3. 2018 14:39

Něco podobného jsem řešil před Vánocemi a nakonec jsem pořídil Panasonic TX-49ES403E a staří je spokojeno a nadšeno. Jen je myslím model širší a vyšší, než potřebujete, ale zas kupovat menší úhlopříčku, než je 100 cm to nemá smysl :)
LadyGagarin
Junior

Odeslat příspěvekod Czechys 7. 3. 2018 21:15

Díky za odpověď, bohužel je to vestavěná skříň na míru a rozměry jsou pevné.... Někdo nějaký jiný tip?
Czechys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 7. 3. 2018 21:49

40" Android TV neseženeš, 43" se nevleze. Takže jedině malou Philips 32PFS6402, nebo řešit Kodi jinak a vzít Panasonic TX-40ES513E.
Ale je třeba počítat s tím, že pořady nahrané přes TV jdou přehrát zase jen v TV.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 7. 3. 2018 21:57

U nových LCD televizí se tepla myslím obávat nemusís.Rozmer más,tak si spocítej uhloprícku a pak ty pozadavky na nhrávání na HDD a můzes objednávat.
Hlasitosti bych se taky asi nebál.Tady je spís problém se zvukovým spektrem,proto se hodne resí prídavné ozvucení.Ale to by pro prarodice nemuselo být podstatné,zvuk rozhodne bude dostacující.Rozlisení by melo stacit HD,nejaké 4K by nevyuzili a hlavne cena by byla jinde.
Jinak s rozpoctem by problém být nemel.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 7. 3. 2018 22:04

40" VIVAX 40LE74T2SM
Android 4.4.2

nic o ní nevím, tak se mně na ní neptej
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czechys 12. 3. 2018 19:47

Díky za rady a omlouvám se, že odpovídám až teď. Měl jsem cestu za prarodiči již v pátek po práci a tak jsem na konec vybral: https://www.mall.cz/televizory/sony-kdl-40wd655
Rozměry akorát, direct LED je opravdu znát a hlavně ovládání je téměr jako u klasické televize (na rozdíl od Tizenu).

Teď ještě vybrat nějakou levnou android krabičku na Kodi s kvalitním ovladačem. Kdyby uměla nahrávat dva pořady najednou tak idáel, ale to se asi nestane :/
Czechys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 3. 2018 22:54

Nahravat 2 programy nevie ziaden TV. Vedia len nahravat v momente ked sledujes nieco ine. To ale plati len pre TV s 2 tunermi. Ale to sa bavime o uplne inej uhlopriecke a cene.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czechys 25. 3. 2018 13:36

to: Ryan Giggs
Momentálně má dva starší hdd nahrávače (hdmi/scart) a anténu připojenou mezi zařízeními. Což dělá dohromady 3 přijímače. Má tento faktor vliv na výslednou kvalitu obrazu?
Czechys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 3. 2018 06:28

Moze mat. V pripade toho scartu urcite.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků