Internetový audio přehrávač

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod puschpull 25. 3. 2018 15:52

Potřeboval bych pár tipů na domácí LAN přehrávač.
Požadavky - LAN (Wifi není až tak prioritou)
Přehrávání sdílených souborů z PC na domácí síti a hlavně přehrávání z NASky (Synology).
Přehrávání z USB
FM, ale není prioritou
Podpora formátů (samozřejmě mp3, pokud by uměl i flac, wav, atd bylo by fajn)
Uvítal bych, kdyby si přehrávač pamatoval místo, kde bylo přehrávání přerušeno (na domácí síti a USB).
Přehledný displej pro navigaci.

Nástřel:
https://www.alza.cz/hama-ir111-internet ... 576687.htm
https://www.alza.cz/hama-dir3100-intern ... 170461.htm

Uvítám tipy na jiné značky, jiné prodejce, ...
Chci to na noční stolek, takže žádné zapojování do hifi aparatury, musí to mít vestavěné reproduktory a displej.
Naprosto prioritní je přehrávání audio souborů, vše ostatní není podstatné.
Děkuji
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 25. 3. 2018 17:44

https://www.lidl-shop.cz/SILVERCREST-In ... p100206761

Doporucuji. Mam doma a spokojenost, maji i aplikaci do smartphonu, vse funguje jak ma. Zvuk neni kdo vi co, ale z takhle maleho pristroje to je porad slusne.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 25. 3. 2018 18:42

Kdyby nebyl pozadavek LAN,ale jen Wifi,poradil bych Chromecast audio a BT repro.Dávat za to ale 3k,to se mi zdá brutál...ale kdyz je takový pozadavek,proc ne.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 25. 3. 2018 20:56

Hlavní požadavek by byl: kdyby si přehrávač pamatoval místo, kde bylo přehrávání přerušeno. Hlavní účel bude poslech audioknih.
V nouzi by stačilo i wifi, ale kabel je kabel a switch mám nedaleko.

-- 25. 3. 2018 20:58 --

... a nechci to ovládat jen mobilem. Jako další možnost ano, ale samotný přístroj musí mít nějaký malý displej pro navigaci ve sdílených složkách na domácí síti.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 26. 3. 2018 15:29

Nikdo nic? Pokud ne, rozšířil bych možnosti i nákupem ze zahraničních e-shopů, včetně čínských.
Takže - reproduktor integrovaný v přehrávači
Možnost na domácí síť pomocí kabelu (LAN raději než Wifi)
Navázání přehrávání v místě přerušení po vypnutí přehrávače. (Záložky pro různé audioknihy by byl naprostý mazec!)
Displej pro snadnou navigaci po složkách sdílených na domácí síti
Na ceně až tak (v rámci možností) nezáleží.
Hledám, ale asi hledám na špatných místech.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 26. 3. 2018 16:04

Existuje aplikace pro android,která umí vse,jak pozadujes.To znamená zálozky pro více knih,vcetne pozice.A k tomu BT repro a jses bez starostí.
Ale je mi jasný,e shánís neco stolního,to ale s temi zálozkami asi velký problém.Telefon más doma appka stojí tusím neco 100 az 200Kc a BT repro kolem litru.
Taky poslouchám audioknihy pred spaním,ale ráno opet pokracuju,kde jsem vecer zacal.protoze hned usínám.
P.S.Vcera jsem ale o celou sbírku prisel,z Pc mi spadl disk (WD 2.5 4TB)na zem a je mrtvej.To me tedy fakt *****..o.Vcetne ceský muziky,která se tak spatne shání....
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 26. 3. 2018 16:43

Jasně, aplikací na Android je plno. Mám v mobilu plnou verzi Music Folder Player, který umí navázat v kterékoliv rozečtené složce. Asi budu muset zvážit i tuhle možnost.
Bluetooth reproduktory ...
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 27. 3. 2018 08:08

Vypadá to, že budu muset řešit tento problém tak, jak jsem původně nechtěl. To znamená:
nákup BT reproduktorů v kombinaci s mobilem.
Nějaká doporučení k těm BT repro? Na e-shopech jich jsou tisíce, nemám představu o jejich kvalitě ...
Děkuji
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod encroft 27. 3. 2018 10:14

Ohledně BT repro najdeš spoustu informací a kvalitních testů tady:
https://www.youtube.com/watch?v=_7L7_0y5Fms&t=190s
Dokonce má speciální stránku, kde si můžeš jednotlivé repro porovnat.
Osobně mohu doporučit Doss Soundbox XL ....za tu cenu asi nejlepší BT repro s dospělým zvukem, kvalitativně srovnatelné se značkovými repro kolem 5000,- Na těch stránkách je i několikrát samostatně testován.
encroft
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 27. 3. 2018 15:25

encroft: děkuji. Kouknu se.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 27. 3. 2018 22:12

Ještě pátrám po aplikaci do mobilu (Android). Přehrávač, který umí procházet složky na síti (NAS) a zároveň si pamatovat pozici každé audioknihy při přerušení přehrávání. (Mohu mít rozposloucháno více knih).
Aplikací je hodně, ale správný jsem zatím nenašel.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 10. 4. 2018 17:10

Po důkladnějším rozmýšlení jsem zvolil poměrně velkorysé řešení:

https://www.alza.cz/yamaha-nx-b55-titan-d1940124.htm
YAMAHA NX-B55 Titan - jsou skvělé!

https://www.alza.cz/lenovo-tab-4-8-p...e-d5095721.htm
Lenovo TAB 4 8 Plus LTE 64GB White
do něj ještě 128GB kartu ( https://www.alza.cz/samsung-micro-sd...r-d4846086.htm )

Koupil jsem si nově aplikace:
Neutron Music Player
jetAudio HD Music Player Plus
(z dřívějška mám koupené MX Player na video a Music Folder Player Full)
a nainstaloval i free - Smart AudioBook Player

Takže tak.
Tablet vypadá dobře, využití najde větší než jen ten audio player.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků