HE 560 DAC nebo zesilovač se sluch. výstupem

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ismfofx 16. 4. 2018 15:27

Zdravím
Koncem týdne by měli dorazit he560. Takže bych potřeboval nějaký dac s výstupem ještě do zesilovače nebo zesilovač s integrovaným dacem. Mam 20 let starý sony zesilovač a zadal strašné šumět, takže se ho chystám vyměnit. A ještě dnes odešla zvuková karta. Budu rád za každý tip.
ismfofx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 4. 2018 16:42

Audio-GD R2R11.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 4. 2018 23:11

Schiit Lyr 3 s modulem Multibit DAC a lampou 6SN7.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ismfofx 17. 4. 2018 10:15

Lyr 3 je vyprodanej
Koukam na audigu maj schiit bifrost za 8 500. Jeste k tomu nejaky amp. Tady na foru jsem ze s asgard 2 to je super ale ten je taky vsude vyprodanej.
ismfofx
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod BabetakCZE 17. 4. 2018 14:30

Ahoj, máš ten Adi 2? Pokud jo, jak si vede proti Pro-Jectu?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 4. 2018 14:46

Servus, nemám ho, ale referencie má dobré
... keby som mal kupovať pre seba, tak by som dal prednosť pôvodnej profi verzii ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 17. 4. 2018 22:19

Podle mě by stálo za to počkat na ten Lyr 3. Je to novinka, takže naskladnění bude chvíli trvat, ale Holanďani dostávají zboží jakž takž pravidelně. Nebo jim můžeš do schiit-europe napsat a zeptat se.

Ten Bifrost z Audiga je starší verze s čipem AK4399 a 2 USB. Navíc se domnívám, že už ho nemají. Co se týče zesíku, tak k těm žravým HE560 by byl imho Lyr 2 lepší volbou než Asgard 2.

ADI-2 DAC je dle referencí výborný převodník, ale těžko říct, co ten sluchátkáč v tom.

A rozhodně bych nezapomínal na ten Audio-GD R2R 11.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 4. 2018 23:01

The Wolverine píše: ADI-2 DAC je dle referencí výborný převodník, ale těžko říct, co ten sluchátkáč v tom.

... otázka je, čo by asi nastalo, keby som sa ja alebo niekto iný na tomto webe začal takto nenápadne-demagogickým spôsobom navážať do všetkých tých krámov od "šitu", ktoré tu tak "nenápadne" systematicky pretláčaš ty :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 18. 4. 2018 06:26

Čakať u Holanďanov na naskladnenie je ako lotéria... :D Zvlášť u nových produktov, ktoré aj keď naskladnia, majú ich do pár hodín vypredané. Musel by si fakt číhať. Ale osobne by som tiež šiel buď do Schiitu alebo Audio-gd.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ismfofx 18. 4. 2018 07:41

Hoši to jste mne moc nepotesili. Platit 2x tolik za zesik a dac o proti sluchatkum.
ismfofx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 18. 4. 2018 07:54

2x tolik platit nemusíš, protože existuje už zmíněný R2R11 :).
Popřípadě vždycky se dá ještě doporučit Chord Mojo nebo Pro-Ject Pre Box S2 Digital, což jsou oboje dost kvalitní zařízení. U Pro-Jectu netuším jak by dokázal HE560 vybudit, ale HD 600/650/660 S zvládal.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ismfofx 18. 4. 2018 08:12

Tak ten chord mojo by byl super mohl bych stím i cestovat po domě
ismfofx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 18. 4. 2018 08:16

Nicméně si nemyslím, že se zvukově dokáže vyrovnat R2R11.
Ale pokud využiješ přenositelnost, tak pak je to v této ceně asi nejlepší volba (spolu s IFI iDSD Black Label).
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 4. 2018 12:28

ismfofx:
Neuvedl jsi cenový limit. Pokud hledáš něco kolem deseti tisíc, tak je tu právě zmíněný Audio-GD R2R 11.
Ten požadavek na přenositelnost je složitější. Nejlepší v této ceně jsou Chord Mojo a iFi micro iDSD Black Label. Výkonnější je iDSD, ovšem Mojo má lepší konektivitu. Jak si poradí s HE560, je spíš na vyzkoušení.

bacil2:
1) Třeba tímto příspěvkem (nejen tímto) se do krámů od šitu nenápadně-demagogickým způsobem navážíš ty...
2)...a co nastane? To nevím, ale obávám se, že nic. Jestli očekáváš, že budu řádit, protože mi někdo rozkopl bábovičku, to opravdu ne ;-) Rád bych, aby nastala diskuse přínosná pro všechny strany. Jenže od tebe se člověk nedočká nějaké konstruktivní kritiky, recenzí, poslechových dojmů a srovnávacích testů. Místo toho jen podobné kousavé OT výkřiky bez informační hodnoty. A vzhledem ke tvým dlouholetým zkušenostem a množstvím sluchátkového vybavení, které ti prošlo pod rukama, je to velká škoda pro celé fórum. Ber to prosím jako kolegiální radu, v žádném případě toto nemá být nějaké napadání, to bych nerad, aby to takto vyznělo 8-)
3) Já tady krámy od šitu opravdu systematicky protlačuji, nikoliv však nenápadně, ale nápadně. Tedy aspoň doufám. Je to proto, že jsou na ně vynikající reference od relevantních recenzentů a zároveň mám s nimi velmi pozitivní osobní zkušenost. Někdo zase doporučuje např. Pro-Ject, někdo Chord atd. Já bych to ani nenazval protlačováním, ale spíše šířením uživatelských zkušeností. Já na ostatní produkty nezapomínám a pokud se pro dané použití hodí více, nemám problém je doporučit. Nejvíce se tady ale řeší klasické stolní sestavy do cca 800 eur, kde konkurenci válcují produkty Schiit a Audio-GD pro svůj excelentní poměr cena/výkon (samozřejmě se najdou výjimky).
Omlouvám se za OT a nerad bych v něm pokračoval, ale myslím si, že bylo vhodné reagovat a vysvětlit můj pohled na věc.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků