Pořádny uzavřeny slyšedla...

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod iXiX 17. 4. 2018 15:57

Zdravím,
Prosím o radu na novy slúchadlá pro domácí poslech.

Moooc let poslouchám přes Koss Porta Pro, aktuální stroj Cowon PlenueD, hudba prakticky už výhradně jen Bollywood.

Chci změnu z Kossu protože: Po několika doživotně-záručních výměnách ty dnešní čínsky jsou zvukově o dost horší než původní, molitany a kábl vydrží zlomek času proti původním, tlačijó na ušiska a nově taky potřebuju zvukově izolovat. Dříve se mi líbila jejich přebasovanost, dnes mě štve, že na vyšších basech je toho moc, ale hluboké prakticky chybějí!
Takže hledám sluchátka:

- V ceně ~ 4.000,- až 10.000,- s tím, že horní hranice je celkem dost mlhavá...

- Uzavřená - musí solidně izolovat ve směru ven, nerušit okolí (dovnitř zvuk klidně můžou pustit). Pokud toto splní i nějaký otevřený typ, pak klidně.

- Vyrovnanej nezkreslenej zvuk, musí mít i nejhlubší basy, musí si poradit s vokály, výšek může být i více.

- Musí to utáhnout PlenueD, ale ten je snad dost silný?

- Velmi pohodlné nošení, i časově delší, nepřehřívat a nepotit uši, nejlépe být okolo nich - netlačit na ně, most nesmí tlačit na hlavu něčím tvrdým, tam by mělo být nějaky polstrování.

- Kábl by moh' i něco vydržet.


Co sem zatim našel:

AKG K550 MkII (K553?)
Senheišer HD380
iXiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 17. 4. 2018 16:07

Šel bych do Fostexu TH-X00.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 17. 4. 2018 16:16

Mně na ten popis docela sedí Meze 99 Classic.
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 17. 4. 2018 21:51

V dané ceně se nabízí Massdrop x Fostex TH-X00. K sehnání je na Massdropu nebo na bazaru v různých variantách podle dřeva použitého na zhotovení mušlí. Zvuk lehce do V, izolace spíš nižší (jde spíš o polootevřený design), kabel neodpojitelný, ale bytelný. Pro připojení k přehrávači doporučuji koupit kabelovou redukci na malý jack (Sennheiser, Grado, ADL).

Dále Meze 99 Classics s vyrovnaným zvukem, slušnou izolací a odpojitelným kabelem. Taktéž více barevných variant.

A do třetice Audio-Technica ATH-MSR7, která nabídnou lehce světlejší podání, taktéž slušnou izolaci a odpojitelný kabel. Dvě barevné varianty.

Na tomto místě bych podotkl, že chceš zároveň izolaci a tepelný komfort uší, ale tyto jdou proti sobě, protože aby se dosáhlo určité míry izolace, jsou použity náušníky z umělé kůže, které v kombinaci s uzavřenou konstrukcí vedou právě k pocení uší.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iXiX 18. 4. 2018 09:43

Mnoo, vzhledem k tomu, že já celkem dám na měření, tak tam mi zatím nelépe pasují K550 (frekvenční charakteristika), ATHMSR7 (zkreslení). U Fostexu mi vadí nižší izolace, u Messu zase frekv.ch. Senhejšer HD380 měřením propadák...
Z toho měření si myslím je nejdůležitější ta frequency response, zkreslení bude asi poznatelné o dost méně.
Takže ze všech vzpomenutých kousků zatím pořadí: AKG, AT, Foss, Mess, SenH..
Jo a prohlídkou měření PortPro a porovnáním s jejich zvukem jsem si potvrdil důležitost frekv.charakteristiky (hrají přesně tak, jak ta charakteristika vypadá!).
Taky mám doma SenHeišer RS220 - vcelku ujdou, ale máme v paneláku moc wifi a už je to moc rušeny :-l
iXiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hijk 18. 4. 2018 10:43

Pořídil jsem si loni Sennheiser HD 598 z Amazonu za cca 3200Kč a spokojenost. Teď už jsou 599, ale přes 5000 bych za ně nedal.
hijk
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 18. 4. 2018 11:08

to si měl ale napsat hned, že posloucháš charakteristiky, to nikdo nemohl tušit... :)
jen nechápu proč chceš poradit, když to máš všechno v grafech

a taky mě trochu mate to tvoje mršení názvů - to děláš proto, že chceš být cool, nebo je v tom něco jiného?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 18. 4. 2018 11:39

Akg k550 su dobre sluchatka ale tam asi budes sklamany kedze mas rad prebasovane sluchatka,basu podla mna maju troska menej a hlavne sa vykasli na grafy.Zbehni si ich vypocut a vyskusat ako tebe padnu.Mam akg K550mk2 a aj meze 99 a zvukovo sa mi viac lubia meze 99 classics.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod iXiX 18. 4. 2018 12:28

Psal jsem, že dříve se mi líbil přebasovaný zvuk. Dnes bych raději vyrovnanost a hlavně až do hlubokých basů, pod 50Hz. Právě to AKG K550 by mělo být v tomto dobré, i ta AudioTechnica ATHMSR7.
Samo že si nakonec půjdu poslechnout, ale až budu víc v obraze.
Zatím tady padlo 3-5 návrhů, myslel jsem, že zkrácením názvů nedojde ke zmatení a ušetřím písmenka...
iXiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 4. 2018 13:49

iXiX píše: Samo že si nakonec půjdu poslechnout, ale až budu víc v obraze.

... v obraze nebudeš nikdy, pokiaľ nebudeš mať veci aj skutočne napočúvané ... a grafy sú dobrá vec vtedy, keď si na vlastné uši vypočuješ ten zvuk, ktorý sa za nimi skrýva ... podľa toho, čo si tu popísal to ale evidentne nie je tvoj prípad

... ale aby som iba nekritizoval, tak si pridaj do zoznamu aj Focal Listen
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 4. 2018 15:37

iXiX píše:Zatím tady padlo 3-5 návrhů, myslel jsem, že zkrácením názvů nedojde ke zmatení a ušetřím písmenka...

Tak to setris na nespravnych miestach :) A hned viac krat... nielen kvoli pismenkam, ale ak mas budget na mlhavych 10000, tak neries AKG550 a zvazuj sluchatka ako su overene Fostex TH-X00, Focal Listen alebo aspon tie AudioTechniky ATHMSR7. Radsej si daj poradit a kup rovno nieco, co ti dlhsie vydrzi ako potom predavat a kupovat lepsie. Idealne je zajst si niekam vypocut.
Jo a s tym SenHeišer si myslim " šereš" nejedného. Ale kazdy sme nejaky, slnieckari by napisali, ze treba byt tolerantni, tak si pis, ako chces :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod iXiX 18. 4. 2018 15:57

Focal Listen: Díky za tip! Zdá se, že splňujou vše!

Že já blbec jsem se rozepsal o tom měření... Teď chytnu akorát flamewar... :-(
Přitom jsem chtěl jen říct, že už jsem dlouho tušil, že ona "přebasovanost" Koss PortaPro je nejspíš jen na vyšších basech a ty spodní chybí... a čirou náhodou jsem včera narazil na jejich křivky a potvrdil si to. Nic víc.
iXiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 18. 4. 2018 16:31

Nevím jestli je Focal Listen více typů,ale tady je mají za necelou trojku.
https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... -gQAvD_BwE

Taak jo,koukám ze jsou jeste Premium a asi i Profesional a tam uz jsou ceny jinde.
Naposledy upravil akburt dne 18. 4. 2018 16:39, celkově upraveno 1
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 4. 2018 16:32

Teď koukám, že už je v prodeji také verze Focal Listen Professional, která má velurové náušníky místo koženkových.
Z hlediska komfortu a pocení uší to bude lepší, trade-off bude pravděpodobně lehký úbytek basů a izolačních schopností.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reproman 18. 4. 2018 19:01

Když čtu to zadání, prostě to sem musím hodit.
Před časem jsem si z vyloženě z hecu objednal z Číny za 40 dolarů Edifier H850. S tím, že si je zkusím a pak někomu nenáročnému posunu. Očumoval jsem je po internetu už delší dobu a byl jsem prostě čím dál víc zvědavý. Po prvním poslechu jsem byl okouzlen a nakonec jsem si je nechal. Velmi lehká, velmi pohodlná, cirkumaurální, nepřebasovaná, slušně izolující, zvuk ničím neprudí ani při delším poslechu. Bůh suď, z čeho je koženkově vypadající obšití (snad to není dětská kůže), ale nepotí se to. Budím je buď přenosným DAC-ampem nebo z Dispre. Naložit si nechají bez frflání.
Není to samozřejmě žádný top highend, ale zrovna proti Portám to je zvukově nebe a dudy a za ty prachy ten neurážející zvuk pořád moc nechápu. Odrazovat může leda tenký kablík, ale připojuje se do 3,5mm Jacku na levé mušli a tak se dá zaměnit za jakýkoli jiný.
reproman
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků