Creative SOUND BLASTER X-Fi HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tom1122 27. 4. 2018 12:34

eldirian píše:Děkuju za názory.
Jinak co jsem se díval na kvalitativní porovnání čipů, převodníků interních zvukovek a externích řešení (alespoň ve srovnatelné ceně), tak tam moc rozdílů není.

Ad SoundBlaster AE-5, co se komponent týče, nevypadá špatně, ale já jsem alergický na všechny RGB cirkusy, určitě podstatná část ceny šla na tenhle "gamer" marketing.


Já neříkám že AE5 je jediné řešení.Jenom to že Creative je jedna z posledních firem které nějaké interní zvukovky vůbec dělá.No,tedy i externí.Kolega má to:
https://avmania.e15.cz/soundblaster-e5- ... -zesilovac

No a podotýkám že je trochu hi-fi nemocný :) On ovšem volil externí proto že má notebook.

Jinak,ten RGB blázinec se dá vypnout,nebo je varianta zvolit třeba SB ZX.Sice starší ale pořád dobrá.Ale je pravda že AE5 je zaměřením ,,gamer,, Asi i proto že herní trh je jeden z tahounů prodeje PC.Ono i RAM moduly mají často RGB.

-- 27. 4. 2018 13:46 --

zino333 píše:@eldirian: Toho "odborníka" nepočúvaj. U audia platí jedna zásadná vec. Technické parametre nič nepovedia o tom, ako to bude hrať. A hádaj čo bude lepšie hrať? RGB cirkus navrhnutý na marketingový efekt alebo zariadenia od základu navrhnuté výrobcom ktorý sa špecializuje na audio? Myslím, že odpoveď by sme mohli nájsť aj v tom, že keby ten Creative zázrak bol za tie peniaze tak dobrý, potom by asi zo skúsených v audiu nikto nekupoval drahé zariadenia ale mali by sme všetci doma RGB cirkus. Ale to nikto nemáme a ani mať nechceme a dôvod je len jeden a tým je zvuková kvalita. Aune je dobrá voľba. A blbiny ako ovládače tiež nemusíš riešiť. Funguje to tisícom ľuďom, bude to aj tebe. O kvalitu USB filtrov v nových prevodníkoch by som tiež strach nemal. A navyše stále to má optiku, kde sa na nejaké ovládače môžeš vyprdnúť už úplne...


Možná kdyby jsi se LASKAVĚ podíval kolem čeho je postavená AE5 nebo třeba ZX,neplácal by jsi takové nesmysly.
Ono Creative nedělá desetiletí zvuk? Mimochodem,když nic jiného tak alespoň je předpoklad že za rok dva bude existovat a bude na produkty dávat podporu.Což se o řadě pidi výrobcům kteří se ,,specializují,, na audio říci nedá.
A mimochodem,jeden z hlavních důvodů proč tito výrobci dělají externí řešení je ten že je mnohem jednodušší ,,zbastit,, audio navržené kolem USB než řešit kartu do PCIE.
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 27. 4. 2018 13:02

Obrázek
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod japkoslav 27. 4. 2018 13:17

Tom1122 píše:
eldirian píše:Děkuju za názory.
Jinak co jsem se díval na kvalitativní porovnání čipů, převodníků interních zvukovek a externích řešení (alespoň ve srovnatelné ceně), tak tam moc rozdílů není.

Ad SoundBlaster AE-5, co se komponent týče, nevypadá špatně, ale já jsem alergický na všechny RGB cirkusy, určitě podstatná část ceny šla na tenhle "gamer" marketing.


Já neříkám že AE5 je jediné řešení.Jenom to že Creative je jedna z posledních firem které nějaké interní zvukovky vůbec dělá.No,tedy i externí.Kolega má to:
https://avmania.e15.cz/soundblaster-e5- ... -zesilovac

No a podotýkám že je trochu hi-fi nemocný :) On ovšem volil externí proto že má notebook.

Jinak,ten RGB blázinec se dá vypnout,nebo je varianta zvolit třeba SB ZX.Sice starší ale pořád dobrá.Ale je pravda že AE5 je zaměřením ,,gamer,, Asi i proto že herní trh je jeden z tahounů prodeje PC.Ono i RAM moduly mají často RGB.

-- 27. 4. 2018 13:46 --

zino333 píše:@eldirian: Toho "odborníka" nepočúvaj. U audia platí jedna zásadná vec. Technické parametre nič nepovedia o tom, ako to bude hrať. A hádaj čo bude lepšie hrať? RGB cirkus navrhnutý na marketingový efekt alebo zariadenia od základu navrhnuté výrobcom ktorý sa špecializuje na audio? Myslím, že odpoveď by sme mohli nájsť aj v tom, že keby ten Creative zázrak bol za tie peniaze tak dobrý, potom by asi zo skúsených v audiu nikto nekupoval drahé zariadenia ale mali by sme všetci doma RGB cirkus. Ale to nikto nemáme a ani mať nechceme a dôvod je len jeden a tým je zvuková kvalita. Aune je dobrá voľba. A blbiny ako ovládače tiež nemusíš riešiť. Funguje to tisícom ľuďom, bude to aj tebe. O kvalitu USB filtrov v nových prevodníkoch by som tiež strach nemal. A navyše stále to má optiku, kde sa na nejaké ovládače môžeš vyprdnúť už úplne...


Možná kdyby jsi se LASKAVĚ podíval kolem čeho je postavená AE5 nebo třeba ZX,neplácal by jsi takové nesmysly.
Ono Creative nedělá desetiletí zvuk? Mimochodem,když nic jiného tak alespoň je předpoklad že za rok dva bude existovat a bude na produkty dávat podporu.Což se o řadě pidi výrobcům kteří se ,,specializují,, na audio říci nedá.
A mimochodem,jeden z hlavních důvodů proč tito výrobci dělají externí řešení je ten že je mnohem jednodušší ,,zbastit,, audio navržené kolem USB než řešit kartu do PCIE.


Tome ten poslední příspěvek, to jsou teda perly.
Sám jsem měl / mám v PC všechny Creative zvukové karty od Sound Blaster Live! až po aktuální Sound Blaster X7 LE. Všechny jejich zvukové karty měly problémy s kvalitou ovladačů - největší problémy jsou od X-Fi až po X7, kde jsem si s Windows 10 užil nemálo srandy. I s předchozí ZXR, než lehla popelem, také jen samé problémy při updatu Windows.
Ani zvukově to není žádný zázrak, např. první generace Dragonfly hraje znatelně lépe než třeba ZXR.

Určitě bych Creative z hlediska herního zaměření neshazoval (tedy jejich zvukové karty, sluchátka dělají naprosto tragická), ale pokud je priorita poslech a ne hraní her, určitě bych po Creative nesáhl.
Pro hraní her mi jejich vitualizace sluchátek naopak velice vyhovuje.

PS: Docela jsem zvědav, co z Creative vypadne jako nástupce X7 LE.
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 27. 4. 2018 13:30

Tom1122: Tvoje rady jsou úlet, to se zlob jak chceš :-) Já to dokážu pochopit, taky jsem byl nezkušenej bambula, kterej ve svý zaslepenosti nedbal rad zkušenějších a za všechen ten předraženej balast od Creative kdysi utratil hodně peněz. Taky jsem byl přesvědčen, že je to takhle správně a hifisti jsou jen zaprděný marnotratný pacienti :-) No a pak jsem slyšel blbý Fiio za nějakou dvojku a začal chápat, že je asi všechno kapku jinak.

Takže jo, nech si svůj názor, ale měj ve svý nezkušenosti trochu pokory a soudnosti, nesnaž se někomu radit a hlavně se nepokoušej ztrapňovat uživatele, kterej je očividně o míle dál. Jednou ti možná dojde, jak moc se tu znemožňuješ ;-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 27. 4. 2018 13:49

Tak především.
W10 přinesl jiný model driverů a Windows jinak přistupuje ke zvukovým službám.
Takže že jenom Creative má problém je nesmysl.Takový Asus by mohl vyprávět.:) Tedy respektive,on to asi vzdal a tváří se že problém není...
A hodně problému s kartami od Creative je příznak toho že někdo má v OS bordel,že?
Ono na na vyzkoušení i jsem měl i ten ten slavný Dragonfly který opravdu ale opravdu nehraje zas tak skvěle jak tvrdíte.Respektive,na čistě hifi audio asi ano,ale třeba na filmy a hry je to zvukově neskutečná nuda.Za slušný peníz se dá uvažovat o černé variantě,Červená je poněkud tedy ve zkutečnosti více přeplacená.
Ale sorry,za ty peníze jeden výstup :)
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 4. 2018 15:22

Tom1122:
Víc "mimo mísu" už snad vážně být ani nemůžeš :-D.
Tom1122 píše:Ale sorry,za ty peníze jeden výstup.

Promiň že to takhle zveličím, ale ne každej chce kupovat něco co má stočtrnáct nejrůznějších funkcí a mimo přehrávání hudby ti to ještě taky uvaří kafe a umyje auto :-D.
Já mám celou sestavu řešenou z jednoúčelových zařízení s jediným výstupem atp., mám to tak záměrně a ani by mě nenapadlo něco na tomhle přístupu měnit. A byl bych ochotnej dát klidně i mnohem víc než těch 6000,- za jeden výstup.
Klasický zvukový karty Creative a Asus (interní i externí) jsem taky ze začátku zkoušel a po tom co jsem kvůli nikdy nekončícím problémům s ovladači, chytání řušení z PC i nedostatečnou kvalitou zvuku přešel na externí USB "Hifi" řešení říkám všem Creativům, Asusům a podobnejm PC výrobcům - už nikdy víc.
A je úplně jedno že "Creative dělá desetiletí zvuk," firmy co výrábějí PC komponenty už nějakou dobu prostě nestíhají těm co se zaměřují hlavně, nebo i výhradně jen na audio. Tak to prostě je.
anonymni

Odeslat příspěvekod martas38 27. 4. 2018 15:44

Zásadní problém interních karet je rušení (nejen) přes sběrnici a že ve skříni PC těch věcí generujících rušení je. Externí DAC obzvláště pokud má solidně vyřešené napájení bude obvykle hrát podstatně líp než interní karta a opravdu zde neplatí čím víc výstupů tím víc Adidas. NA dvou zařízeních kde mně až tak na kvalitě zvuku nezáleží používám muzikantské zvukovky ESI Juli@, ale ač je firma ESI někde trošku jinde než Creative, na sluchátkový poslech to není ono, byť jsem ji používal jen jako transport, docela chyběl detail a i na BD DT880 to bylo sakra poznat. Za mě pro kvalitní sluchátkový poslech jedině externí převodník a zesilovač.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod japkoslav 27. 4. 2018 16:43

Tom1122 píše:Takže že jenom Creative má problém je nesmysl.Takový Asus by mohl vyprávět.:) Tedy respektive,on to asi vzdal a tváří se že problém není...
A hodně problému s kartami od Creative je příznak toho že někdo má v OS bordel,že?
Ono na na vyzkoušení i jsem měl i ten ten slavný Dragonfly který opravdu ale opravdu nehraje zas tak skvěle jak tvrdíte.Respektive,na čistě hifi audio asi ano,ale třeba na filmy a hry je to zvukově neskutečná nuda ...

Netřeba zde srovnávat s Asus, ten měl s Windows 10 a např. Phoebus velké problémy. Jde čistě o to, že Creative a stabilní software je věc, která se neslučuje.
Nejde o nepořádek v PC, pro tyto případy stačí navštívit Creative fórum - vždyť i z těchto důvodů zde byly projekty Kawasimi (snad nepletu jméno}, Pax drivery, Xonar drivery od komunity, speciální Creative balast cleanery apod.
Když by vše fungovalo jak má, nebyl by důvod software, za výrobce, dodělávat.

Ad Dragonfly a nudný poslech? To opravdu nezní jako správné zhodnocení "zvukovky" známé pro svou svižnou dynamiku.

Edit: U X7 mi pravidelně ovladače Creative zapomínají úroveň hlasitosti sluchátek, mikrofonu a dalších funkcí ovladačů. Nejde opravdu o nic neobvyklého.
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 27. 4. 2018 17:26

S tým Dragonfly to pobavilo aj mňa. Jediné negatívum Dragonfly je vzhľadom na jeho konštrukciu slabý výkon pre pažravé slúchadlá s vysokou impedanciou. Inak má super dynamiku a vzdušné podanie. Tipujem že to ani nepočul. Alebo to potom jednoducho nepočuje. Čo by pre neho nemuselo byť na škodu. Aspoň ušetrí kopu peňazí.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 28. 4. 2018 01:21

Já nevím, jestli se tady u toho mám spíš smát nebo brečet :D

Tom1122: Píšeš tady nesmysl za nesmyslem. Žádná základní deska nemá kvalitní zvukový výstup. Interní karty už z podstaty problému nemají vyřešené rušení z PC. Co se týče USB, tak pokud ti nic neříkají pojmy jako asynchronní USB, adaptivní USB, XMOS, PLL smyčka apod., jakože evidentně neříkají, tak studuj sám a nevyzývej k tomu druhé. To, že ty rozdíl nepoznáš rozdíl mezi DragonFly a herním nesmyslem, neznamená, že ho nepozná někdo jiný. Navíc nepíšeš, co máš za sluchátka, tipoval bych nějaký herní skvost. Geniální je ta úvaha s tím jedním výstupem; co myslíš, že bude mít kvalitnější zvuk - zařízení s jedním vstupem a jedním výstupem nebo zařízení za stejnou cenu s vícero vstupy, výstupy a funkcemi (např. zvukové karty či AV receivery) :roll: Nekritizuj zkušené přispěvatele a nepodsouvej tady ta moudra ostatním. Byla by škoda, kdyby se tím nějaký ještě nezkušený zájemce o kvalitní poslech řídil a vyhodil tak svoje peníze z okna.

eldirian: Neopakuj častou chybu začátečníků - použitý čip ještě neříká nic o tom, jak to bude hrát. Je rozdíl, když se stejný DAC čip použije v integrované zvukovce napájené ze spínaného zdroje v PC, vystavené rušení v PC a se zesilovací částí řešenou pár opampy nebo v externím převodníku s transportem zajišťujícím nízký jitter, napájením přes pořádné trafo, na míru dělanými digitálními filtry a analogovou částí osazenou diskrétními prvky. Jsou bohužel tací, pro které je toto nad jejich chápání (viz výše). To stejné další "parametry" - srovnat dvě čísla je sice jednoduché, ale výpovědní hodnota nulová. Co se týče konkrétních výrobků, tak ta Asus Xonar STX je aspoň takový základní DAC/AMP v interním balení, tj. pokud potřebuješ interní, tak toto, ty DT 880 se na tom dají v pohodě provozovat. DragonFly Red je super věc, ale nenabídne výstup na repro. Aune X1s už by sneslo i případný upgrade sluchátek, akorát tam pozor na ten RCA výstup, mám dojem, že není s regulovaný, tj. je to klasický line-out (nelze jej ovládat potenciometrem, může být nevýhoda při připojených reprosoustavách). nano iDSD je přenosné řešení, to asi moc neoceníš. Schiit Fulla 2 výborná krabička, snese i případný upgrade sluchátek a má linkový i regulovaný výstup pro reprosoustavy. Schiit Stack nebo Audio-GD jsou o třídu výš než uvedené (taky jsou dražší), ale jen pro DT 880 je to imho overkill. Záleží, jestli plánuješ upgrade sluchátek a pokud ano, tak jakým směrem by ses vydal.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 28. 4. 2018 11:59

Opět děkuji všem přispěvatelům ve vlákně za názory.

The Wolverine píše:eldirian: Neopakuj častou chybu začátečníků - použitý čip ještě neříká nic o tom, jak to bude hrát. Je rozdíl, když se stejný DAC čip použije v integrované zvukovce napájené ze spínaného zdroje v PC, vystavené rušení v PC a se zesilovací částí řešenou pár opampy nebo v externím převodníku s transportem zajišťujícím nízký jitter, napájením přes pořádné trafo, na míru dělanými digitálními filtry a analogovou částí osazenou diskrétními prvky. Jsou bohužel tací, pro které je toto nad jejich chápání (viz výše). To stejné další "parametry" - srovnat dvě čísla je sice jednoduché, ale výpovědní hodnota nulová. Co se týče konkrétních výrobků, tak ta Asus Xonar STX je aspoň takový základní DAC/AMP v interním balení, tj. pokud potřebuješ interní, tak toto, ty DT 880 se na tom dají v pohodě provozovat. DragonFly Red je super věc, ale nenabídne výstup na repro. Aune X1s už by sneslo i případný upgrade sluchátek, akorát tam pozor na ten RCA výstup, mám dojem, že není s regulovaný, tj. je to klasický line-out (nelze jej ovládat potenciometrem, může být nevýhoda při připojených reprosoustavách). nano iDSD je přenosné řešení, to asi moc neoceníš. Schiit Fulla 2 výborná krabička, snese i případný upgrade sluchátek a má linkový i regulovaný výstup pro reprosoustavy. Schiit Stack nebo Audio-GD jsou o třídu výš než uvedené (taky jsou dražší), ale jen pro DT 880 je to imho overkill. Záleží, jestli plánuješ upgrade sluchátek a pokud ano, tak jakým směrem by ses vydal.


Stále nejsem rozhodnutý, do čeho investovat. Plánuju do budoucna, ale nemám žádné zkušenosti s "lepším" audiem. Vždycky jsem si myslel, že nepoznám rozdíly. Byl jsem v audigy shopu si vyzkoušet nějaká sluchátka a odešel jsem z tama "uslintaný" a opařený, jak úžasně může hudba znít. Bylo to jako balzám po celém těle.
Takže jsem si řekl, že zkusím BD DT880 250 ohm, protože ty se mi v té cenové hladině do 5000,- líbily zdaleka nejvíce, jak zvukově, tak pohodlností nošení (sluchátka nosím klidně 5 hodin v kuse v kanceláři).

Ad převodníky/ampy:
K AUNE X1S jsem četl mnoho recenzí na téhle stránce https://www.head-fi.org/showcase/aune-x ... 96/reviews kde se k tomu vyjadřuje množství uživatelů.

Schiit stack: bez pětistovky vychází cenově stejně jako AUNE X1S z Holandska. Není skladem.
Schiit fulla2: u nás za cca 4500,-, v Holandsku za 125 euro, bohužel není skladem

Pročetl jsem si hodně i o třeba SMSL M6, FiiO E10k (neutáhne 250 ohmů), AudioEngine D1 atd. vlastně celkem vše do hladiny 300 dolarů / 7000 Kč.

Takže opravdu nevím, pro co se rozhodnout. Možná existuje nějaká stejná dobrá varianta DAC + Amp, které nejsou jako kombo v jednom zařízení? Nevadilo by mi mít dvě krabičky zvlášť. Jo, taky mi docela záleží na tom, aby se to dalo vrátit do 14 dnů nebo případně nějak slušně reklamovat. Mám zkušenosti, že komunikace s číňani není co se reklamací týče zrovna ideální...

Ohledně plánů na lepší sluchátka v budoucnu, nevím, nemám jasno. Až budu mít zaposlouchané ty DT880, půjdu si zkusit nějaké dražší, jestli se to pro mé uši ještě vyplatí. Budou to moje první "lepší" sluchátka. Doteď poslouchám na Sennheiser PC 310...
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 28. 4. 2018 16:30

V dnešnej dobe považujem nákup v rámci EÚ za bezproblémový. Takže nákup z Holandska a prípadná reklamácia nebude o nic zložitejšia ako pri nákupe z domoviny. Jedinou komplikáciou by som videl pár dní navyše kvôli doprave. Takže nákup Schiit alebo Audio-gd vidím ako úplne bezproblémový. Schiit je len pravidelne vypredaný.

Ak sa napriek tomu bojíš nákupu z Holandska, zober ten Aune X1S.

V tomto prípade by môj rebríček vyzeral nasledovne:
1. Audio-gd R2R 11
2. Schiit stack (Magni + Modi)
3. Aune X1S

Každé z týchto riešení ti zvládne aj prípadný upgrade slúchadiel na niečo náročnejšie.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 29. 4. 2018 01:57

Taky bych se přimlouval za Audio-GD. Zatím nemám R2R, ale podstatně starší produkt, ale i tak je to poctivý kus železa s dostatečným nadbytkem výkonu, výborným rozlišením a příjemným zvukem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 29. 4. 2018 11:45

Audio-gd R2R 11 vypadá opravdu asi nejlépe, akorát to je už mimo moji cenu. Z Holandsku vychází s dopravou na 399 euro, což je nějakých 10 300,- Kč. Aune X1S si můžu v koupit se slevou za "rozbalené zboží" v českém eshopu za 6300,-, docela velký rozdíl...
No, přímo z Audio-gd shopu to vyjde na 390 USD, což je asi 7800,- Kč, to už je trošku lepší, ale stejně, to by bylo asi bez možnosti reklamace.

Na Schiit stack bych mohl čekat měsíce.

Takže to asi ve výsledku vidím na AUNE X1S.

Edit: ještě jsem našel Cambridge – DAC MAGIC 100, ten vychází na 5000 v českém eshopu, ale k tomu bych potřeboval nějaký slušný AMP do 2000, abych se vešel do ceny...
Naposledy upravil eldirian dne 29. 4. 2018 12:22, celkově upraveno 1
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 29. 4. 2018 12:10

Já už jsem se k výběru vyjádřil v předchozím příspěvku , ale když bych to shrnul, tak pro tvoje využití bych se rozhodoval mezi Schiit Fulla 2 a Aune X1s. U toho X1s akorát bacha na to, že RCA výstup je opravdu jen linka, tj. nelze u něj regulovat hlasitost, takže při připojení repro bys musel regulovat hlasitost nějak jinak (na bednách, na jejich zesilovači, na pasivním kontroleru...).

Cambridge Audio DacMagic (všechny verze) nebrat. Kdyby byly v dané cenové relaci ještě jiné produkty, které stojí za zmínku, už bychom ti je dávno napsali.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků