KZ ZSA

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Krabák 16. 5. 2018 05:36

Už jsou zase nové sluchátka od KZ. KZ ZSA, vypadají hodně dobře a jsou kovové ....
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 5d2eVgBeaz
http://www.thephonograph.net/kz-zsa-off ... nced-news/
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 16. 5. 2018 06:52

Podla ceny to nebude lepsie nez KZ ZS5, ZS6 a ZS10... Bude to ine, ale nebude to lepsie... Nechapem, preco nevyrobiq nieco za 50Eur, co bude objektivne o cosi lepsie nez ZS6, ZS10...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Krabák 16. 5. 2018 11:35

Pokud budou hrát stejně dobře jako KZ ES3, tak to bude paráda. To červeno/černé provedení je moc pěkné. Měl bych hned sluchátka pro ženu ... :-)
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 16. 5. 2018 11:59

Mi přijde že toho kz chrlí na trh zbytečně moc a nikdy to není úplně ono. Zatím byly nejlepší trefa zs5 a zs6
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 5. 2018 13:22

NOWOCAYN_2 píše:Podla ceny to nebude lepsie nez KZ ZS5, ZS6 a ZS10... Bude to ine, ale nebude to lepsie... Nechapem, preco nevyrobiq nieco za 50Eur, co bude objektivne o cosi lepsie nez ZS6, ZS10...

tak ty si iny vizionar :) Nerozumiem preco, ale stale som si nezvykol na tie tvoje "lepsie", "cosi lepsie", "o triedu lepsie" - najma u veci, ktore nie ze si ty nikdy nepocul, ale ani vyrobene nie su...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 16. 5. 2018 14:10

Od KZ mám ZSR a chvílu som počul ZS5 a ZS6 a pokiaľ zostane ladenie zvuku podobné, určite od nich kupovať nové slúchadlá nebudem /z rady Ex a ATx som nepočul žiadne/. Pre mňa príliš svetlé, po čase nie veľmi zábavný, unavujúci zvuk. Zlé usadenie v uchu. Čo sa týka detailu a priestoru, sú možno v svojej cenovej kategórii nadpriemer, ale mňa nenadchli. Zvykol som si na LZ-A2, ktoré sa mi páčia dokonca o kúsok viac, ako LZ-A4. Ako keby mi zvuk slúchadial s viac BA meničmi vyhovoval menej. Zatial sa mi najviac páčili IEM s jedným dynamickým a jedným tlakovým meničom.
Preto som na základe recenzie na Headfi a Audiobudget objednal TRN V20 a dostal som to, čo som chcel. Dynamický zábavný zvuk s ladením do L, basov je viac, ale to mi vyhovuje. Objem basov sa dá regulovať nástavcami, čím je koniec krčku bližšie k vrchu nástavca, tým je menej basov. Vyskúšal som rôzne nástavce a nakoniec mi naviac vyhovovali klasické penové. TRN V20 mi s penovými nástavcami perfektne sedia v ušiach, netlačia, vôbec o nich neviem. Sú vynikajúce na rock a metal, ale aj jazz a elektronicku hudbu. Nosím ich do MHD alebo na cyklotrenazeri namiesto LZ-A2, kedže tie nemajú vymenitelný kábel a ak sa poškodí, bude po nich.
Takže ak niekto skúšal viaceré KZ a stále nenašiel tie pravé, možno by mu sadli práve TRN V20 :)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabák 17. 5. 2018 18:27

LOPO_X: je třeba si uvědomit, že ze 7 miliard lidí je třeba statisíce audiofilů, kteří mají různé požadavky na kvalitu zvuku ze sluchátek. Takže je v podstatě dobře, že KZ chrlí jeden model za druhým, aby např. bylo vyhověno zákazníkům ... ;-)
Souhlas, že ZS5/6 se povedly, řekl bych že bylo víc těch povedených :-))
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod dajsi 10. 7. 2018 18:51

kuko61: nedávno vyšiel novy model TRN V80, podla informacií by mali byť ladené ako V20, čo je mimoriadne dobrá správa, vyzerajú síce ako kopia ZS6 2dd+2ba, ale ladenie zvuku mi vyhovuje ovela viac. Po prvej recenzii objednavam.
Inač, má niekto z Vás KZ ES4? pripadne ktoré Kz su velmi vhodné na elektronicku hudbu? pravdepodobne ZS10 pôjdú do sveta.
dajsi
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 10. 7. 2018 20:45

Viem, sledujem to :)
V tomto prispevku medzi odpovedami od Kopi O Kaya su frekvencne charakteristiky V80 s V20, V60, ZST, ZSR, ZS6, ZS10...
https://www.facebook.com/audiobudget/po ... 3128054358

Maju hrat neutralnejsie ako V20, kazdopadne aj ja o nich rozmyslam a tiez cakam na recenziu. S kuponom za 25€ nestoja az tak vela...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dajsi 11. 7. 2018 13:55

Pochopil som to tak, ze v80 oproti v20 budu mat dospelejší zvuk. Zvláštne je, že ak počúvam v20 a potom si nasadim zs10, tak je to dosť suché, až nepočuvatelné, neustale to porovnavam aj s MH1. Tak nevydžal som a za tych 25e objednal v80 :)
dajsi
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 13. 7. 2018 07:22

Že mně prošlo rukama už asi 15 dobře hodnocených čínských sluchátek, tak na EDM, ale i rock a metal nebyly vhodné skoro ani jedny. Problém jsem měl téměř vždy s výškami - přebuzené, ostré, nepříjemné. Ladit výšky opravdu číňani neumějí.
Výjimkou jsou z rodiny KZ asi jen ZS10, které považuju za výborně vyladěné v celém spektru a poslouchám s nimi všechno.
Ono je to vidět i na těch grafech, kde mají číňani ve výškách větší, či megavelkou špičku. To u brandových sluchátek (a ZS10 nebo i T515) určených pro masy není.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paleandr 13. 7. 2018 15:48

Mám teď nějakou dobu KZ ZSR a ač jsem s nimi zvukově a izolačně opravdu spokojený (mimo občas řezající výšky, jak už tu psali jiní), nejsem spokojený co se týče pohodlí. Jsou prostě moc velké a strašně mi "napínají" uši a vydržím je mít max hodinu. Doporučíte něco v podobné relaci, co bude pohodlnější a zvukově stále super?
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 15. 7. 2018 13:30

Na pohodlí, ale i izolaci jsou za mě nejlepší KZ ZS3. Dají se v uchu parádně vzpříčit, aniž by někde tlačili a můžu s nima třeba skákat přes kaluže a ani se nehnou. Tvarem jsou prý kopií nějakých značkových. Zvuk je na KZ výši a ani ty výšky nejsou nijak zvlášť vybuzené.
amarok
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků