Velký výběr spolehlivé SMART tv 48-50“ do 15 000 Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ferza 21. 5. 2018 15:01

Ahoj, hned dopředu se omlouvám, že tento příspěvek bude asi delší, ale prostě jsem člověk, co chce co nejlepší poměr cena/výkon/kvalita a občas věci až zbytečně moc řeší, i když ve výsledku je to pak stejně jedno.

Abych se dostal k věci, konečně jsem se rozhoupal a chtěl bych nahradit moji stávající tv Philips (35cm CRT; teď už asi začínáte chápat mé dilema díky neznalosti aktuálních technologií) nějakou placatou SMART tv 48-50“ s rozpočtem do 15 000 Kč. Pročetl jsem zde všemožné diskuze na obdobná témata, ale většinou vybíráte spíš 55+“, což už se mi na stěnu nevleze, takže bych potřeboval max 50“.

---------Využití a požadavky---------
Tv plánuji využít při pozorovací vzdálenosti 1,7-3m v kuchyni/obyváku (kk), takže se na ni občas bude dívat i z úhlu, čímž se bojím VA panelů, ale chápu, že něco za něco.. Mám doma malé děti s manželkou, takže tv bude využívána hodně, přes den bude sloužit hlavně na normální příjem DVB-T2 (sport moc nesledujeme, takže 100Hz panel oželím – stejně by byl mimo finanční limit), popř. nějaké pohádky pro děti přes domácí síť a Youtube, apod. Večer pak nějaké ty filmy (ideálně 4k), občasně taky brouzdání po internetu, hudba, atd.

Zde jsou požadavky, které by měla tv splňovat: do 15 000 Kč, 48-50“, SMART, DVB-T2, Wi-fi + ethernet, HbbTV, DLNA, spolehlivý software/OS s dobrou podporou, podpora většiny běžných kodeků (H.264, H.265, atd.) a bezproblémové použití titulků (ne různé znaky místo diakritiky).

Zde jsou parametry, za které bych byl rád, kdyby tv měla, ale nejsou tak podstatné: 4k + HDMI 2.0 (ideál), Wi-fi 5kHz, Bluetooth, 3.5 jack konektor pro audio výstup, timeshift, možnost doinstalování různorodých aplikací (takže android, popř. nevím, jaké jsou možnosti u jednotlivých výrobců s množstvím stáhnutelného softwaru), co největší počet konektorů USB a HDMI (i když toto se asi moc neliší), černý rámeček spíše než stříbrný, bez odlesků.

Samozřejmě se jedná o televizi, takže rozhodujícím kritériem je kvalita obrazu a zde bohužel těžce narážím, protože to nejsem úplně schopný posoudit vzhledem k tomu, na jakou tv jsem zvyklý a když se projdu obchodem, tak bych potřeboval všechny tv vedle sebe a předělat to jejich prodejní nastavení.. jelikož mám aktuálně ve výběru tak 30 tv, tak to není moc možné..

---------Navrhované modely--------
Zde je hrubý (ale již zúžený) výběr televizí, které mi přišly, že by mohly splňovat to co chci (rozděleno podle výrobců):

Hisense H45N5750 („jen“ 45“), H50A6100, H50N5300 a H50N6800 (tato je zde často propagovaná, ale bohužel aktuálně stojí 16k). Prosím o názor, jak je to i po softwarové stránce OS (rychlost, intuitivnost ovládání, webový prohlížeč, aplikace), nenašel jsem téměř žádné recenze, např. výhody nevýhody oproti LG a Samsungu.

JVC LT-49VU10J a LT-49VU63J; zde bohužel opět žádné recenze

LG 49UF6807, 49UJ6307, 49UJ634V, 49UJ635V; zde se smířím i s „falešným“ RGBW 4k, když bude tv jinak dobrá, občas slýchávám nadávky na pomalou odezvu OS, ale těžko soudit bez přímého srovnání.

Panasonic TX-49EX613E; zde občas nadávají na prohlížeč (a software a nutnost restartovat tv vytažením ze sítě - platí pro Philips, ne pro Panasonic)

Philips 49PUS6412 a 43PUS6262 (ano je to jen 43“, přišla mi zajímavá, ale asi je vážně už moc malá); na Philipsech mě zaujala 5ti letá záruka a android (i když nedokáži posoudit, jak moc je to výhoda oproti ostatním OS a jaká je stabilita), odrazují mne recenze na časné problémy s NAS a obecně softwarem; Ambilight je pěkný, ale nepotřebuji.

Samsung UE49MU6402 (již přes limit – stojí 16k, ale přijde mi jako rovnocenný soupeř Hisense H50N6800), UE50MU6120, UE50MU6172 (nejvíce recenzí a z Heureky mám pocit, že si nikdo ani jinou tv nekupuje?!, cena 12.5k). U Samsungu mi přijde dobrá podpora a častá chvála na OS, ale nedokáži posoudit, jak je to oproti konkurenci. Doporučované Full HD tv UE49M5502/5602/5572/5672 se již neprodávají.

Sony Bravia KD-49XD7005 (finančně na hraně, android), KD-49XE7096, KDL-49WE755 („jen“ 1080p).

TCL U49C7006 (10bit hloubka bez FRC), 50DP660. K této značce jsem nedohledal téměř žádné schopné recenze, takže těžko soudit.

Thomson 49UC6406; omezené recenze

Toshiba 49U6763; opět velmi omezené recenze.

------Závěr-------
Tak takto nějak vypadá začátek mého hledání, díky všem, co neodpadli už v půlce :-)

Byl bych rád, kdybyste mi trochu pomohli dále zúžit výběr dle vašich zkušeností, popř. doporučili i jiné tv, které se Vám zdají lepší. Poté zkusím naklusat do prodejny abych to trochu okoukal. Nijak na to nespěchám, i když se na novou tv těším, takže pokud třeba je dobré na něco počkat (třeba Hisense H50U7A, ale ta bude přes limit jelikož je to 100Hz, a asi nemá DLNA) tak si nechám poradit.
Naposledy upravil Ferza dne 22. 5. 2018 07:28, celkově upraveno 1
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 21. 5. 2018 16:17

Hisense U7 bude 100Hz až v 55", v 50" je 50Hz. Což teda i tak vypadá zajímavě, ale teď těžko něco slibovat, když není ještě na trhu ani v recenzích. H50N6800 byl ještě před chvilkou na Alze pod 13 tisíc, může se tam vrátit.
Na Philips 43PUS6262 netuším, co by bylo zajímavého (tahle nemá Android). Místo 49PUS6412 můžeš vzít 49PUS6482 a budeš mít lepší zvuk, i panel by měla mít lepší. Nebo je tu ještě výprodejová 49PUS6561, která má 100Hz panel.
Na Samsung UE49MU6402 není zajímavého nic, 50MU6172 je OK. UE49M5502/5602/5572/5672 se prodávají, jen ne na velkých obchodech.
Ta "jen" 1080p 49WE755 má taky širší barevný gamut než 4K konkurence z vlastní stáje.
K TCL máš recenzi zde: https://hdtvpolska.com/tcl-c70-test-u55 ... go-gracza/ Nevychází špatně.
TV Thomson patří pod TCL, nezabýval bych se jí, máš tu rovnou tu TCL.
O nutnosti vytažení ze sítě slyším u Panasonicu slyším poprvé, ale modelem 49EX613E nemá moc cenu se zabývat.
LG teď má pár 50" televizí, které používají VA RGB panely. Systém je v pohodě.
Televize JVC i Toshiba jsou produkty tureckého Vestelu, můžou to být klidně stejné TV s jiným logem.
Primárně bych šel po těch Hisense (H50N6800, H50U7A), na úhly se podívej klidně u libovolné VA televize v prodejně, jestli ti to přijde tak dramatické.
Jít po úhlech, lepším zvuku nebo nějaké pokročilé přizpůsobitelnosti aplikacemi, můžeš vzít Philips 49PUS6482.
TCL má též vestavěný soundbar nebo Android TV, používá ale VA panel (lepší obraz, horší úhly), je to takový kompromis mezi Philipsem a Hisensem. Navíc má zároveň audio přes Bluetooth i 3,5 mm jack, což není moc obvyklé. Ale nevím, jak moc prožívají podporu Androidu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 21. 5. 2018 16:42

Hisense H55U7A uz je natrhu (expert a datart) 50tka teprve dorazi na nas trh
Kdyby jsi chtel jit do 55 doporucuji Hisense H55N6800. Asi se nejlepe ted vyplati v ElectroWorldu dostanes k tomu mobil. Sam jsem nad tou televizi hodne premyslel, ale nakonec nejspis pujdu do 120 Hz Hisense H55U7A. Cenovy rozdil je mizivy...
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2018 18:47

Vynechal bych Toshibu, JVC a Thomson.

Zamyslel se, zda skutečně chci mít v TV OS Android a jsem na něj duševně připraven.

Panasoniců jsem měl v ruce dost, ale nepamatuji se, že bych při běžném používání musel vytahovat šňůru ze zásuvky. Na rozdíl od borců s Androidem... od Sony, ale hlavně Philipsu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 21. 5. 2018 19:24

No a taky bych zminil jednu dulezitou vec a to je servis.
Pokud vim tak
Panasonic, Samsung, LG delaji zarucni servis doma
TCL servis "az" v Polsku :)
Philips, Sony servis maji v CR
Hisense servis v Ostrave
ostatni nevim
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2018 19:29

Někteří dělají záruční servis doma, ale až od určité velikosti úhlopříčky, resp. od určitých modelů, ne?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 21. 5. 2018 19:47

jo ale mam za to ze to je od cca 30 palcu nahoru vsechno...ale fakt nevim
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 22. 5. 2018 07:23

Super, díky moc za rady :)
JVC, Thomson a Toshiba tedy vyřazuji. Bohužel s 55" se už nevlezu, takže 50" je maximum.

A s tím vytahováním ze zásuvky máte pravdu - zde jsem se upsal - to mělo platit k Philipsu, nikoliv k Panasonicu (opraveno).

Co se týče OS, tak ten rozdíl nedokáži posoudit, jen jsem zvyklý z mobilu na Android, ale samozřejmě záleží na výrobci, jak moc to v té TV odladí a jestli to pak ve výsledku bude lepší než vlastní OS s omezenějším rozsahem stažitelných aplikací. Zatím jsem dost slyšel chválu na OS od LG (až na občasné námitky na pomalost) a Samsungu, zbylé značky jsem moc nepochytil.

Já doufám, že servis na TV nikdy potřebovat nebudu, ale chápu, že je to pak otrava a riziko někam odvážet či zasílat. Jsem z Brna, takže kromě těch co udělají servis u Vás doma, mám přístup k servisu Philipsu a Sony (tzn. mimo Brno zůstává ze zvažovaných jen Hisense a TCL).

Aktuální výběr je tedy: Hisense H50N6800 (16k) a H50U7A (cca 17k), Panasonic TX-50EX703E (17k), Philips 49PUS6482 (15k), Samsung UE50MU6172 (12.5k - nejlevnější) a TCL U49C7006 (14k) + v LG a Sony nemám zatím vůbec jasno.
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod kremilek10 22. 5. 2018 18:04

Ber me, ze nejsem zadny odbornik (neber me ze co pisu, ze tak tomu je), ale pokud vim tak Hisense bezi na androidu a tudiz neumi zrcadlit z windowsu. To bude platit asi obecne s TV android.
Na druhou stranu ja android pouzivam "nonstop" tak to zas tak nevadi. Zrcadlit filmy pres windows bude obecne problem s vetsim objemem dat = stejnak potrebujes kabel.
Hisense H50N6800 - neslapnes vedle
Hisense H50U7A - dnes jsem videl 55tku v datartu, fakt je to tenke :) Nicmene stale nechapu, ze pousti primu na ktere toho moc nepoznam. Ramecek docerna
Panasonic - maji obecne problem s audio formatem. Nevim zda potrebujes resit. Nicmene podotykam, ze panasonic ma prohlizec Firefox a co jsem cetl je problem s nekteryma strankama
Samsung UE50MU6172 - vcera jsem nekde videl v letaku 55tku za necelych 13. Precti si neco o problemech s panely. Ti lulani dodavaji rozdilne panely u stejneho typu
TCL - dobra volba, jen nekterym nesedi osazene vyborne repraky v dolni casti
Sony s Philipsem co jsme cetl maji nejhure odladene systemy
LG - problem 4k vs 3k cili takzvane RGBW panely
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 5. 2018 18:09

Panasonic nemá problém s audio formátem, většina TV tohoto výrobce bohužel nepodporuje DTS zvuk.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 22. 5. 2018 18:41

ok spatne jsem to popsal ... cili znova Panasonic nepodporuje nepochopitelne formaty vuci ostatnim prodejcum ... v tomto mi zustava rozum stat
Jeste si dovolim udelat update v porovnani napr. hisense
Podivejte se kdo bude mit cas na displayspecifications.com na sekci audio pro Hisense H55U7A a na NOVY Panasonic TX-55FX700B (absolutne nove modely pro rok 2018 - a to nemluvim o porovnani Hz) pripadne na starsi modely, u panasonicu se nic nemeni
Jeste mi chces tvrdit, ze je to jenom o DTS ???
Sorry, ale jsem ochoten utratit za tyhle modely, ne za drazsi a pocit ze kdyz neco strcim do televize a nepobezi mi to, budu hledat rady na forech (x prikladu z tehle domeny) a dozvim se, ze panasonic je gute , netreba vytahovat ze zasuvky, ale nepobezimi to :)
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 22. 5. 2018 21:22

Hisense neběží na Androidu, ale stejně nevidím, co to má společného se zrcadlením obrazovky. S výjimkou Applu na to všichni používají stejný standard (Miracast).
Samsung v letošní modelové řadě taky nepřehraje DTS.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 23. 5. 2018 04:01

Ja mam takovy pocit, ze Samsung vybavou sel v kazde sve rade o uroven niz vuci starym modelum, ale za skoro stejne ceny. Ale nejak zasadne je nesleduji...
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 23. 5. 2018 07:03

Díky za další postřehy.

K Samsung MU6172 - ty rozdílné panely by měli myslím platit jen pro 55" ne pro 50", pokud se nepletu?

Zrcadlit obrazovku se nedá s Android TV?

Začal jsem pomalu objíždět obchody s TV, protože bych ji chtěl pochopitelně první vidět a porovnat s ostatními, než něco koupím (zde mám dost problém s Hisense a TCL, na které nevím kde narazit, pokud víte, kde by byli v Brně k vidění tak dejte vědět).

Moje poznatky ze včerejška jsou následující (bohužel na prodejnách mi neumožnili měnit nastavení TV a tak běželi buď v obchodním režimu s 4k videem a nebo s TV vysíláním Simpsonů):
- nepozoroval jsem významný rozdíl v pozorovacích úhlech mezi IPS a VA panely, zajímavé je, že když jsem se podíval ne na televize, ale na monitory, tak tam ten rozdíl byl značný, ale u tv ten rozdíl prostě nevidím
- LG 49UJ6307 mi přišlo že má mnohem lepší kontrast černé/bílé než Samsung UE50MU6172 (obě v obchodním režimu)
- Sony Bravia KDL-49WE755 (byla nastavená tak, že obraz strašně svítil oproti ostatním tv) mi přišla lepší než Philips 49PUS6561 a Panasonic TX-50EX703E
- prodejce mě obecně odrazoval od Android TV, že je to jako mobil a časem se to začne sekat a je potřeba restartovat (mám android na mobilu, ale nic takového nepociťuji), druhým dechem mi nabízel Philips 49PUS6482.. tak nevím :D
- co pro mne bylo překvapující byly ovladače - údajně se k Samsungu již nedávají takové ty klasické černé, ale mrňavé kovově stříbrné placky, kde je minimum tlačítek (např. vyťukávání čísel byl pak vážně opruz..), líbil se mi od Philips ten oboustranný s klávesnicí z druhé strany, ale ten je prý až k vyšším modelům, co mě ale opravdu nadchnulo byl Magic ovladač od LG, který údajně už dávají ke všem modelům - prostě kam s tím ukazujete na obrazovku, tam máte "ukazatel myši", na ovládání super.. ale nerad bych vybíral tv podle ovladače, ale v tomto u mě LG vede, i když pořád nevím, na jaký model se vlastně zaměřit..

Dnes pojedu mrknout do dalších obchodů, tak uvidím, co zjistím (pro jistotu tentokrát beru i manželku s dětmi; děti něco rozflákají a manželka rozeznává víc barev než mých 6 základních)
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod kremilek10 23. 5. 2018 07:29

Bouzel tady uz ti neporadim, musi nekdo jiny
Ohledne panelu u 6172 precti si komentare zde https://www.covybrat.cz/recenze-samsung-ue40mu6102/
Ovladace jsou opravdu bez tlacitek u Samsungu, nemuzu rict jak se ovladaji, nekdo chvali nekdo pise opak
Hisense NEUMI zrcadlit z win 10 at jiz u 6800 nebo U7A (potvrzeno primo z hisense). Jak je to obecne ze zrcadlenim nejsem schopen napsat=nevim. Jeste zadnou novou telku nemam, ale jiz brzy :)
Jeste jsem zapomel napsat jednu dulezitou vec, Hisense ma 3 roky zaruku a TCL dokonce jeste vetsi
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků