Fiio X3 mkIII vs Cowon Plenue D

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lightbringer 25. 5. 2018 09:31

Zdravím všechny,

miluju hudbu a rád bych udělal první krok k vyšší kvalitě poslechu. Doteď jsem poslouchal v základní kombinaci telefon (v současnosti google pixel 2) + sennheiser cx3.0 a cx6.00bt. Ty druhé sluchátka jsem pořídil protože mě šíleně štve, že můj telefon nemá 3,5mm jack, ale bezdrátová technika mě bohužel moc neohromila.

Rozhodl jsem se tedy k návratu drátům a rád bych investoval do DAP a nových sluchátek.
U sluchátek jsem rozhodnut ke koupi ie80 (budu se snažit sehnat tyhle starší, když neseženu, tak ie80s).
U přehrávačů se rozhoduji mezi X3 mkIII a Cowon PD. Potřeboval bych poradit, který z těchto přehrávačů bude k ie80 vhodnější a který z nich byste mi na základě vašich zkušeností více doporučili.
Přechod k větším sluchátkům zatím neplánuji, pár let ještě určitě zůstanu u IEMs (proto ie80).
S žádným DAP zatím zkušenost nemám. U cowonu se mi líbí kompaktnější provedení a dlouhá výdrž.
Z diskuzí a recenzí jsem pochopil že X3 mkIII bude zřejmě o něco lépe hrát + má bt (které neplánuju používat, od bt techniky se snažím vzdálit, takže bych ho použil leda někde na naávštěvě či výletě ve spojení s přenosným bt reprákem) + funkce USB DAC (jak moc bych to využil zatím nevím, ale může se to hodit)

Ještě doplním, že cowon mám možnost sehnat za trochu lepší cenu - 6000,- (mám kontakt v mallu). DAP plánuju koupit cca za 14 dní a dočasně používat s CX3.00. IE80 pořídím pak později (cca 1-2 měsíce pod DAP dle financí).
Nemám zkušenost s audio technikou této vyšší kategorie ani nejsem audiofil (aspoň zatím ne), jen člověk co miluje hudbu. Ještě doplním, že se bude poslouchat především rock a jemu příbuzné žánry..

Děkuji za názory a rady.

EDIT: zatím jsem i přes pomalejší prostředí a méně sw vychytávek více nakloněn fiiu
Lightbringer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boldricus 25. 5. 2018 10:16

Co se Fiio týče nemám zkušenosti. Plenue D už sebou tahám po kapsách přes rok a jsem vpodstatě spokojen. Kdybych to měl shrnout, tak:
+ jednoznačně výdrž, je fakt pohoda nabít kvádřík jednou za tejden a přitom jet denně několik hodin poslechu.
+ ekvalizér, prostě si vyladíš zvuk dle svých představ - 4 pozice pro uživatelský nastavení, takže není problém střídat různý sluchátka/hudební žánry.
- ergonomie, ostrý hrany jsou cool na fotkách, ale už né tak v ruce. je to sice prkotina ale mě to docela sralo, takže sem musel investovat do ochrannýho pouzdra, kerý neni zrovna levný a kvádřík díky němu docela nabyde na tlouštce.
- co mě na P D hodně šte je uživatelský rozhraní - světlý pozadí, tmavý písmo - což mi moc nevyhovuje.
- při prolejzání skladeb v adresářích/playlistech je to trochu líný.
Čistě náhodou zrovna včera sem vzal po delší době do pracek starej Cowon J3, překvapilo mě jak jsem si s Plenue D pohoršil v uživatelským komfortu. Bohužel starýmu veteránovi J3 už slábne baterka a nemá podporu 128GB karet. Sečteno a podrženo, kdybych dneska kupoval přehrávač asi bych D vynechal a šel spíš do Plenue J, kerej se mi jeví líp navrženej pro nošení po kapsách.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lightbringer 25. 5. 2018 12:15

Díky za hezké shrnutí. Na Cowon J jsem se už taky díval, ale nejsem si jistý, jestli se ten další příplatek vyplatí. Výdrž už není tak astronomická jako u D (ikdyž stále dobrá). Mělo by mít stejné DAC jako D, o trošku vyšší šum než D, o trošku svižnější prostředí.. J můžu mít za 7400,- Vyplatí se doopravdy ten 1400 příplatek oproti D ? Původní plán byl pohybovat se s DAP okolo 5000 (fiio), už D je vlastně úvaha jestli připlatit či ne.. u fiia se bojím té baterky (+-10 hodin mi nepřijde nic moc)
Lightbringer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 25. 5. 2018 14:18

Prevládá tady mínení(také se prikláním),ze lepsími sluchátky ovlivnís výsledný zvuk více,nezli DAP.
Tak mozná bych utratil za dobré IEM a jel bych to klidne z mobilu,nez dosetrís na DAP.Jeste bych mozná zvázil ty IE80,preci jenom doba pokrocila a ve výberu je více mozných kandidátů.On se urcite nekdo ozve a doporucí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lightbringer 25. 5. 2018 14:56

u telefonu je problém, že mě trošku štve nutnost používat redukci 3,5mm -> usb-c ono totiž ten telefon (ačkoliv je ve všem ostatním naprosto úžasný) tak nemá ani vlastní DAC, tudíž je DAC umístěn až v samotné redukci a ten se bojím, že asi bude spíš jen do počtu tak aby to fungovalo.. tudíž se bojím, jestli kvalitní IEM tenhle způsob připojení nebude příliš omezovat :/
Lightbringer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boldricus 25. 5. 2018 15:12

K tvé otázce: vyplatí se přidat 1400,-?
To je dobrá otázka. Já osobně bych si po roce s D určitě připlatil a vzal J. Pravda je že to co vadí mě, nemusí vadit tobě. Takže sem ti vlastně moc nepomoh :D
Ale na druhou stranu, koupit D a těch čzrnáct stovek přidat do kasičky na lepší sluchátka by dávalo docela smysl. ;-)
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bottl 30. 5. 2018 01:49

Fiio X3 mark3 moje dojmy za 14 dní poslechu a tak dále...

Krásný design.

Zvuk: menší prostor nic nevyčnívá, všechno je takové hladké a písničky které mi běžně vyvolávají chuť si zpívat nebo tančit proplouvají kolem bez větších emocí.
Přehrávač by se tak hodil pro poslech před spaním, kdy je potřeba tělo uklidnit.
Co tělo ale rozhodně neuklidní, je praskání a lupání ve sluchátkách mezi skladbami. Dále někdy přeskakování prvních cca 3 sekund na začátku písničky. Po aktualizaci firmware - mírné zlepšení.

Při poslechu jsem sebe stále ujišťoval že tohle je přece "audiofilskej" produkt a tak to musí znít lépe než mi říkají moje uši.

Nakonec jsem se vykašlal na všechny ty kecy v kleci, dva převodníky i nálepku hi-res audio a dal na svoje uši, takže jsem přehrávač vrátil.

Z nouze jsem si vzpomněl na svou záložní Lumia 640 a zkusil jí použít jako bídnou náhradu než najdu kvalitní přehrávač a ejhle.

Lumia 640 v režimu Letadlo. Mnohem větší prostor než Fiio, jasnější ale nedráždivý poslech a ke všemu bez jediného lupnutí za desítky hodin poslechu. K tomu rychlá odezva při přepínání písniček a emoce se při poslechu dostavují.
Jen to nemá ty dva převodníky a chybějící nálepka hi-res audio taky zamrzí.
Ale jako "bídná" náhrada než koupím něco děsně drahého s o trochu lepším zvukem bych řekl, že dost dobrý. :-)
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quab 30. 5. 2018 06:30

Nebylo by řešením něco takového: https://www.hidizs.net/products/dac-cable
quab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lightbringer 30. 5. 2018 08:05

quab:
To by rozhodně být mohlo!! :) Děkuji, něco takového jsem hledal dost dlouho, ale tohle jsem přehlédl. Pořidím tohle + iem a dap pak zvážím až došetřím. Díky!!!
Lightbringer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 5. 2018 12:06

kablik už mám doma pár dní, napíšu nějakou minirecenzi až bude chvíli čas.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 31. 5. 2018 11:27

A kde budes prehravac pouzivat? Budes ho poslouchat za chuze/v mhd? Budes ho nosit v kapse?

Pokud to nebude ciste “indoorovy” prehravac, tak bych z meho pohledu fiio x3 vyradil. je velky a tezky a vydrz nula nula nic. Vyhoda jsou oble hrany. vubec moc nechapu to tlaceni hliniku do kapesnich prehravacu. kvalitni plast je lepsi a lehci, ale zase hlinik vyfrezuje kazdy cinan, takze asi proto.

Mezi PD a PJ je tezsi rozhodovani a postavil bych je na roven. PJ je o polovinu mensi (na objem)a ma lepsi tvar do kapsy. PD ma ostre hrany, coz je do kapsy zlo. PD ma zase delsi vydrz baterie coz je velke plus, ale i uroven udavana u PJ je dostacujici (zatimco u fiia neni).

Pokud bys ho mel primarne na ven, tak bych sel do levneho a lehkeho plastaku fiio m3.

bohuzel idealni kapesni prehravac ted na trhu neni (a otazka zda bude) nebo o nem nevim. neco co by se vyrovnalo tvarem a vahou iriveru E40 (plast, lehky, oble hrany) melo to rozumnou vydrz a kvalitu reprodukce a sd slot.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod B.F.G. 31. 5. 2018 11:54

Já bych odbočil od přehrávačů, ty sluchátka jsou podle mě nic moc. Zkoušel jsem je jen chvíli a mnohem levnější je strčí do kapsy. A to jsem veliký rozdíl slyšel na mém Galaxy S8 plus. Namátkou byly mnohem lepší třeba ZS6, nebo IT01, F9 pro.
B.F.G.
Junior

Odeslat příspěvekod Lightbringer 31. 5. 2018 12:32

Budu to používat hlavně venku.. při cestování mhd, výletech v přírodě.. doma samozřejmě též, ale prioritní je mít to všude s sebou.. té velikosti v kapse jsem se u fiia právě bál. Přecejen přehrávač nebude to jediný co s sebou budu nosit, budu mít ještě i klasickej telefon, tudíž bych ocenil menší velikost..

Hodně jsem toho přečetl o F9 pro a velmi se mi líbí.. V audigu mi nabídli jejich testovací kousek IE80 (dlouhodobě používaný, rozehraný, pravidelně čištěný, s vešekerým příslušenstvím kromě pouzdra a krabice) za 4290,- což mi přijde jako zajímavá cena, tudíž se tam příští týden půjdu podívat a poslechnu si ty IE80 co mi nabízí a poslechnu si i F9 pro.. cena je u obou prakticky totožná takže jedny z nich si asi vemu..

Jinak mám objednanej ten DAC cable od Hidiz.. ten teda ale nepřijde příští týden takže tam půjdu jen s telefonem a standartní google redukcí (příp. počítám, že by mi tam nějaký dap na test k těm sluchátkům půjčili)..

Zatím teda plánuju poslouchat z telefonu přes tu Hidizs redukci a DAP zvážím v následujících měsících (pokud má vůbec smysl.. ale minimálně mě začne časem limitovat nerozšiřitelné 64gb úložiště co mám v telefonu..)
Lightbringer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 31. 5. 2018 13:31

no jestli jedeš MP3/flac z mobilu tak je lepší DAP, na cesty třeba Shanling M0, nebo starší M1. Ale pokud i streamujes, tak ten hidizs je dobrá volba k mobilu, prakticky o něm nevíš.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lightbringer 31. 5. 2018 14:33

chtěl bych raději mp3/flac, stream ze spotify bude spíše jako inspirace při hledání nové hudby :) Co si myslíte o tom testovacím kousku IE80 za tu cenu ? je nějaký důvod proč bych se toho měl bát nebo proč by to byla špatná koupě ?
Lightbringer
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků