Jaké špunty do 2 300,- ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod duvsan 1. 3. 2016 22:50

Pre doplnenie. Medzičasom som skúsil Hifimany RE-400, Chvíľu som si musel zvykať, ale ich zvukový chatakter mi nesadol, tak som ich vymenil za Vsonic VSD5. Chyba lávky. Naspodku (sub)basy, hore výšky a medzi nimi jama. Pocit stiesnenosti. Vymenil som ich (s doplatkom) za Ety HF5. Pchať trojzávojové gumičky do zvukovodov nie je pre moje uši (pripadá mi to tak pre šialencov). Ale zvuk je pekný. Cítiť výrazný hrb na horných stredoch (2-3kHz) a pýta viac basov. Ale budiž. Potom som použil gumičky z Phonaku, ten som kúpil cez Bazoš. Sadli akoby k nim (HF5) patrili. Ale zvuk pridal na svetlosti a nabral akúsi agresivitu. Nepodarilo sa mi to vyladiť pomocou EQ. Zatiaľ mi sadli Phonaky. Filtre mám čierne a originál zelené, ale tie nepoužívam. Výšky dotláčam cez EQ. Márne zháňam sivé filtre, asi je to už bez šance. Neviete niekto o použiteľnej náhrade od iného výrobcu, alebo o nejakej možnosti, ako si pomôcť, popr. o iných slúchatkách s podobným zvukom? Dík

-- 1. 3. 2016 23:32 --

Ako hodnotíte MEElectronics A161P?
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 2. 3. 2016 21:09

Podla mna su A161p kapanek lepsie nez phonak :-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 17. 5. 2016 19:40

Sú lepšie. ;-)
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 18. 7. 2016 01:18

Viete niekto porovnať Phonak Audéo PFE xxx s čiernymi filtrami alebo Meelectronics A161P (oboje vlastním) s Fischermi DBA02 MK2? Chcem niečo podobné Phonakom s viac výškami, keďže svetlé filtre už nezoženiem (Meely zase majú menej basu). Dík
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Veet 20. 7. 2016 10:57

Potřebuji si koupit nova sluchátka do kanceláře. Dnes mi odešel už druhý kabel na fakeových IE80, tak hledám náhradu. Poslouchám dá se říct vše, Bloodhound gang, Eminem, Hardwell.... Ocením spíše basovější sluchátka. Míval jsem i AKG 702 s pěknou soustavou, ale nejsem jeden z těch, kteří to ocení.

Koukal jsem na VSonic VSD3, je to v dnešní době stále dobrá volba? Nebo si raději měsíc počkat a objednat něco z číny?
Poslouchat budu z Lumie 640.
Veet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 7. 2016 13:07

Přidám se s dotazem na sluchátka do kanceláře. Potřebuju špunty abych alespoň trochu tlumil hluk z okolí a zase abych nehrál na celej open office. poslouchám všechno možný, takže něco univerzálního, u PC mam k dispozici Audinst HUD mx2, ale přemýšlím o výměně. Takže klidně bych rád doporučení na kombo DAC/AMP + IEM.
Momentálně poslouchám na TY Hi-Z peckách, ale tlačí mě z nich trochu uši a jsou to otevřený pecky takže to dělá celkem kravál a zároveň v tichých pasážích slyším hlasy z okolí. Charakter zvuku mi ale vyhovuje asi nejvíc ze všeho co jsem slyšel. Určitě to má na svědomí otevřenost pecek. Chci tedy menší pohodlná sluchátka.
Jinak na doma mám ještě Beyerdynamic COP, ze špuntů JVC HA-FXT90 - s DACem moc agresivní a málo prostoru, DZAT DF-10, ty mi celkem vyhovují, ale TY Hi-Z jsou lepší, KZ ED11, moc agresivní jako JVC a tlačí. Měl jsem ještě MH1C - dobrý ale nenadchly, už je nemám a snad všechno od Xiaomi, ale taky už jsou pryč. Pak jsem ještě zkoušel pár levnějších čínských sluchátek jako Joyroom E103, E107, KZ ZN1, HDS3, ale chci něco zvukově ještě lepšího.
Cena tak do 100$ za sluchátka. Nákup kdekoli. Zatím jsem předběžně koukal po těch Hifiman RE400, ale chtěl bych doporučení od někoho kdo zná aspoň některý z uvedených sluchátek a dokázal by porovnat. Chci zábavný vyrovnaný zvuk s dobrými detaily a prostorem, jestli se to dá za tu cenu.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 19. 8. 2016 21:55

Podľa tohto: https://translate.google.sk/translate?h ... rev=search
by som to hádal na Phonak Audéo PFE xxx alebo Meelectronics A161P. Meely majú zvuk otvorenejší, Phonaky majú viac basu (ale žiadny boom, sme v triede HiFi) a sú trochu deka. Ale sivé filtre nemám, s tými by možno prekvapili.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 1. 6. 2018 19:40

Ahojte. Poslednou dobou používam slúchadlá už len do práce a najlepšie čo mám sú Meely A161P. Tie odišli na kábel, čo by šlo poriešiť, ale v tom hluku to pýta trochu viac basu a tiež sa mi žiada trošíčka viac výšok a navyše mi vyliezajú z uší. Druhé v obľúbenosti sú Phonaky, ale tie som niekam zašantročil, neviem ich nájsť. Tak som prehrabal archív a k môjmu údivu som našiel kúsky, ktoré som predtým vyradil a i naopak, ktoré som mal na počúvanie, niektoré z nich som vyradil. Tým zaujímavejšie je teraz po sebe čítať staré príspevky.
Ale späť k problematike.
Na trojzávojové štuple som si už zvykol, v práci ich používam ako protihlukové. Používal som penové, ale tie mi drali uši, pravé až do krvi, tak som sa k nim vrátil a zvykol som si na ne. Tak zvažujem niečo od Etymotic, asi MK5. Uspokoja ma, alebo je to chybná voľba? Tak kto v tom máte prehľad, prosím. Dík.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod my.dre 2. 6. 2018 08:59

Kup iBassa IT01, jsou o fous dražší, ale rozhodně koupě nebudeš litovat.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 2. 6. 2018 09:53

Hlavně jsou opravdu o dost lepší než Phonaky,mám je do dneška,takže můžu srovnávat.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 2. 6. 2018 11:48

it01super.anebo ještě ušetřit a jít do kz zs10.ty nejsou tak zábavný jak it01,trochu sušší,pro někoho možná nudnější přednes ale za tu cenovku zajímavá volba.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 2. 6. 2018 18:42

Ako pozerám, tak z tých dvoch radšej IT01. A vs Shure SE425 či možno GR07. A ešte možno IT03 či FiiO F9. Vlastne tie nie, chcel som trochu viac basu.
Viem, mám v tom bordel. Možno sem niekto napíše stručne rozdiely (vo zvuku).

Ale všetky majú čosi spoločné a to klasické gumičky. Ja to chcem do práce, tedy napchať do zvukovodov. A u Meelov A161P mi chýbalo drobek do výšok (zas nie skok, len trošku, dorovnať čiaru), tedy by som rád upgrade, nie downgrade.

---Kde do tramtárii som zašantril tie Phonaky. Možno som mohol dať trojzávojovky na ne.---

Oops, edit. Mám VSD1. To nič pre mňa. Použil som ich pár krát z núdze, pomohol ekvalizér. Ale ani tak žiadna sláva. Takže GR01 asi nie. Ostatné neviem. Kto by ste vedeli, prosím porovnať uvedené.

Ale aj tak chcem trojzávojovky.

Dík
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 2. 6. 2018 20:45

Shurky a vsonic uz jsou davno prekonane modely.fiio f9 by stalo za zvazeni,ale.pokid chces basovejsi...taky otazka zdali by na tebe nebyly it01 dost tmavy.to kz zs10 jsou rek bych neutralnejsi.zalezi jaky zvuk prederujes.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 2. 6. 2018 21:59

Odpichnime sa od Meelov A161P. Na výškach povedzme o stupienok viac a na basoch nech o dva-tri. A nech izolujú a nevyliezajú z uší. Inak maximálne vyrovnané. Teda to by bol asi ideál no.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 3. 6. 2018 00:19

Meely jsem neslyšel,zato Phonaky ano. Pokud tvůj dotaz vztáhnu na ně,tedy o fous lepší výšky a o dost lepší basy,it01 jsou perfektní kandidát. Samozřejmě ne jediný,nicméně v té ceně jsem s nimi naprosto spokojen,i když existují i jiní adepti, které někteří upřednostňují i před Ibassama. Pro mě osobně jsou zatím it01 konečná,ovšem uvidíme jak na dlouho,znáš to...
Zdenda.miky
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků