TV 55'' 100Hz Netflix, YT, hry do 25k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lada.neu 28. 6. 2018 07:23

Tak teď jsem trochu na vážkách :D , velice zajímavý, aslespoň papírově a v testech. V EW kousek ode mě mají poslední kus (snad ne 2 roky vystavenej). To prohnutí bych možná i přežil vzhledem k poměru cena/výkon. Aji to že je to model 2016.

Akorát mě matou recenze uživatelů - jedni si stěžují na zklamání z obrazu , druzí si chválí zas naprosto dokonalej obraz. Zatím jsem neobjevil test , kde by vypsali hodnoty nastavení po kalibraci, jen uvedený klasický grafy , podle kterých to ale nastavit neumím.

Trochu mě mrzí input lag okolo 44ms , oproti tomu samsungu kterej má podle jednoho testu 80% času do 10ms a v nejhorším to nepřekračuje 24ms. Údajně TCL nemá herní mód, snad mě vyvedete z omylu.

Repro od JBL funguje prý skvěle, čemuž bych i věřil , údajně to odlaďovala firma Harman & Kardon (těžko říct co je na tom pravdy) stejně bych asi zvuk na filmy hnal přes sloupy vedle televize.

Prej jsou na tom prohnutí víc vidět odlesky , mám naproti TV velký okno (jinam TV umístit nejde) , takže přes den by mohl být problém

Teď jsem zjistil že to nemá optickej výstup na zvuk což mě docela mrzí, snad nebude mít sluchátkovej výstup ořezaný spektrum
-------------------------------------------
Mimochodem jsem včera kouknul na ten samsung a obrazově je parádní, jen je ta 55" trochu menší než bych čekal ale zas v dané cenové kategorii si nemůžu vybírat , radši hezkej obraz na 55 jak horší na 65

Tak ještě trochu poraďet prosím , mimochodem děkuju správci za úpravu titulku dotazu ;-)
lada.neu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 6. 2018 09:53

Ten rozdiel 10 ms input lagu sotva rozoznas. Navyse v nejakom novsom FW moze byt uz nizssi. Niekedy sa to stava ze to vyrobca riesi.

Nazory v eshopoch a nakupnych portaloch je treba brat s velkou rezervou.

Ci vidiet odlesky viac alebo menej zavisi od upravy povrchu panela, nie od zakrivenia. Len sa tam trochu inak lame svetlo.

Tu mas recenzie: viewtopic.php?p=11758729#p11758729
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada.neu 28. 6. 2018 10:41

Trochu mě mrzí že to nemá optickej výstup na zvuk, a trochu nedomysleli vedení kabelu od té krytky na LAN kabel , taky mohl být skrytej s ostatníma.

Rozdíl input lagu je u průměrných hodnot 10ms vs 40ms to už by trochu rozdíl při rychlých scénách nebo např ovládání auta u rally mohl být. Ale třeba to půjde (pro srovnání by mě zajímalo jakej input lag má starej Sharp 740E 60" ten je s lagem tak na hraně , ale nikde jsem to nenašel)

Trochu nesvůj jsem z toho umístění prohnuté TV na zeď . Na fotkách nikde nejsou vidět otvory pro úchyt, údajně tam ale má jít VESA 400*200.

A drobnej detail na závěr , někde na fotkách je vpravo dole uvedeno JBL , jinde Harman & Kardon
lada.neu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 6. 2018 11:31

JBL patří pod Harman/Kardon
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada.neu 28. 6. 2018 12:03

O tom jsem nevěděl ;-)

Můžete mně teda poradit jak podle tohoto kalibračního testu upravit nastavení barev? http://www.audiovideohd.fr/tests/476-TC ... 906-1.html
Na RTINGS tahle TV vůbec není a jinej slušnej kalibrační test jsem nenašel
Naposledy upravil lada.neu dne 28. 6. 2018 16:14, celkově upraveno 1
lada.neu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada.neu 28. 6. 2018 18:47

Mám za sebou návštěvu obchodů.

Nejdřív Okay:
Samsunga neměli na prodejně a slečna mě začala místo MU7002 vnucovat NU6100 modely a tvrdila mě že se dnes už 50Hz vs 100Hz neřeší že se to týkalo starých televizí atd. Takže jsem šel o dům dál

Do Electroworldu:
To TCL 65S9906 je teda dost prohnutý, obrazovka je leská navíc odraz v ní se roztahuje. Pověšení je jen na 2 díry místo klasických 4.Obrazově mě přišla horší jak ten Sam MU7002, ale nemohl jsem to moc nastavit protože jsem dostal do ruky univerzální ovladač, kterým se nešlo dostat do obrazovýho menu, jen zapnout režim Film (přesněji Kino), nevěděl jsem jaký hodnoty nastavit, protože nebyly uvedený v žádným kalibračním testu a prodejce mě od té televize furt tahal k panasonicu a samsungům. Tak jsem se rozhodl kouknout u nich na tu MU7002, jenže tu mě zas začal rozmlouvat, a ve chvíli kdy se mi snažil vnutit NU7100 a tvrdil mě , že je to obrazově mnohem lepší televizor než loňský MU7002, jsem mu vrátil ovladač a odešel.

Nakonec jsem navštívil Datart, kde jsem dostal sice starší ale originální ovladač Samsungu. Nastavil jsem vše podle hodnot z RTINGS a obrazově to byla paráda dle mých představ. Takže vezmu asi toho sama.

Škoda, že v Brně nikde jinde to TCL nemají vystavený, kde bych si ho s originálním ovladačem v klidu mohl projít, třeba by mě překvapilo
lada.neu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gho$t 3. 7. 2018 00:35

Ahoj, uvažoval jsem o koupi U65S9906 stehně jako původní tazatel, nicméně už to vypadá, že se nedá nikde koupit (z "normálních" obchodů kromě Electroworldu, kde se jedná o vystavený kus s bůh ví jakou dobou svícení)...
Existuje nějaký tip, kde ji ještě sehnat nebo po jaké jiné se podívat s limitem cca 30 tis. Kč?
Gho$t
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada.neu 3. 7. 2018 05:26

Vypadá to, že na alze ty 2kusy někdo koupil. Co jsem se dival, tak jinde než na EW značku TCL neměli. Nevím jestli jsi tu TV viděl, ale mě dost vadily 4 věci.
1) je vic prohlá než se zdá na obrázcícho
2) displej je opravdu lesklej
3) diky kombinaci obou předchozích bodů jsou odrazy z okolí např lidi roztáhlý, je to spíš takový polozrcadlo, delajici tlustý lidi
4) uchyceni na zeď je jen na 2 šrouby, na to jsem nenašel žádnej vesa držák , kterýmu bych věřil, že se to nebude vyvracet a možná spadne, zvlášť když to má skoro 30kg

Já koupil toho samsunga ue55mu7002, o vikendu měli v okay akci a misto klasických 25tis mě stala 17 799Kč, za ty peníze nebylo co řešit. Chtěli jsem původně 65 ale ta byla diky akci na 55" o vic jak 20tis dražší a za to mě to už nestáloObraz má suprovej. Použil jsem kalibrační info z Rtings(MU8000 v USA) a naprostá pecka. Při hraní opravdu nizkej input lag.4K na youtube nebo netflix neskutečnej zážitek.
lada.neu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 3. 7. 2018 09:21

Ja tú tcl mam, a mam ju priamo oproti oknu a je pravda ,že koli tomu som musel kúpit tmave závesy. No pri porovnani ceny 18k za ten samsung a 25k za to TCL , tie TV sa obrazovo nemôžu rovnať či už papierovo alebo v praxi . TCL ma 100hz panel, ma HDR ktore je naozaj vidieť. Ma priame direct podsvietenie ,ma lokálne stmievanie 288 led zón. jednoducho obraz a farby bez kompromisov..

Čo mňa trocha sklamalo je, že pri input lagu 47ms, pri hrani napr fify a pohyboch rychlej kamery vznika ghosting. Zasa napr pri crash bandicoot alebo forze alebo UFC 3 problemy su minimalne a hraje sa uplne vpohode rovnako NHL.. No špecialne pri fife je ten ghosting najviditelnejší najviac.

To je asi take jedno hlavne minus ktore ma sklamalo, no keby som chcel lepši panel minimalne s takymto obrazom ake ma to TCL , musel by som ist do SONY 65XE9305 , lenže tento TV je takmer 2x drahší čiže okolo 2000e

A ako píšem obrazovo hore spominany samsung je s tym TCL neporovnatelný vo všetkych aspektoch. Až na ten input lag
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 7. 2018 09:27

Pokial to robi pri jedinej hre, tak na vine nemoze byt televizor. A rozhodne to nie je input lagom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 3. 7. 2018 09:32

Keď som napísal ,že to robi na na fife najviditelnejšie tak ano je na vine televizor a môžeš mi veriť :D skúšal som tú hru , aj cez Xbox one X , aj priamo z PC a dokonca Stream z môjho pc do nvidia shield. jednoducho pohyby kamery su vo fife najviditelnejšie resp, najrýchlejšie hlavne počas prihrávania lopty a vtedy je ten ghosting dost velky. Či je to už spôsobene input lagom alebo niečim inym to neviem. keď TV prepnem do video režimu a zapnem vyhladzovanie otrasov na plno čiže 10 ghosting sa zniži , no samozrejme sa zvyši input lag keďže už Tv nieje v hernom mode + pribudli kostičky resp artefakty alebo chyby v obraze v dôsledku toho ,že je nastavené vyhladzovanie otrasov na plno. takže nieje z čoho vyberat
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod lada.neu 3. 7. 2018 09:41

Zofrenko , ten Samsung má taky 100Hz , HDR10, 10 bit , ale má jen Edge, nicméně za slevu/ušetření 7000Kč jsem ochotnej to oželet, je pravda že mě to zas tak nevadí. Zapnutí i vypnutí rychlý i po zapojení do zásuvky. Jen mě mrzí, že nepodporuje 100/120Hz vstup na HDMI
lada.neu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 3. 7. 2018 09:55

Tak ono, veľa TV ma uvádzanych ,že obsahuju HDR no naozaj to je iba na papiery. ak by si tie TV porovnával vedľa seba a ich HDR , bol by to diametralne velky rozdiel.

100/120hz cez hdmi by mali maŤ BFGD Big format gaming displays ktoré maju prísť onedlho , pozor budu to ale monitory bez tunerov. ALE , každy jeden bude mať zabudovany Nvidia Shield priamo v sebe

Budú to 65 palcove, 120hz, HDR 1000 nitov, budu mať GSYNC a input lag neskutočnych 5ms :)

https://www.sector.sk/novinka/145125/nv ... nitory.htm

https://www.sector.sk/novinka/145382/nv ... nitory.htm

Ja si ale počkam na menši panel tych 50 palcov, pretože hry hrávam kompetetivne ,ako je napr Rainbow SIX a bojim sa,že pri 65 palcovom velkom panely by som už nemal reakcie ake potrebujem. .. momentálne hrajem cez Sony bravia 50w815b s input lagom 20ms a som celkom spokojny, no verim ,že po prechode na BFGD sa herny zažitok posunie uplne inam
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod lada.neu 3. 7. 2018 10:29

Na rtings flatpanelshd a displayspecifications uvadi že to hdr10 ma, jen hdr10+ nemá tuším. Stačí si projít pripnuty vlakna ohledně lonskych samsung modelu.

K tomu rozmazani - není to input lagem, ten dělá jen zpoždění. Je to buď nastavením hry (třeba běží na 25 nebo 29Hz) a nebo nastavením TV pro konkrétní výstup
lada.neu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 3. 7. 2018 10:46

Gho$t píše:Ahoj, uvažoval jsem o koupi U65S9906 stehně jako původní tazatel, nicméně už to vypadá, že se nedá nikde koupit (z "normálních" obchodů kromě Electroworldu, kde se jedná o vystavený kus s bůh ví jakou dobou svícení)...
Existuje nějaký tip, kde ji ještě sehnat nebo po jaké jiné se podívat s limitem cca 30 tis. Kč?

Ta nabídka byla opravdu mimořádná, teď až tak ve 40k začneš nacházet adekvátní alternativy (např. Hisense H70NU9700). Do 30k je fajn Hisense H65U7A, ale na tu TCL nemá.
lada.neu píše:Na rtings flatpanelshd a displayspecifications uvadi že to hdr10 ma, jen hdr10+ nemá tuším. Stačí si projít pripnuty vlakna ohledně lonskych samsung modelu.

Však nikdo netvrdí, že to HDR nepodporuje, jen že ho zdaleka nedokáže zobrazit tak dobře jako zmiňovaná TCL.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků