Sony KD-55XE9005 vs. LG 55EG9A7V- kterou vybrat?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Svata186 4. 7. 2018 09:57

Dobrý den, žádám tímto místní odborníky o radu. Televizi používám z 99,9 % je na sledování TV programů většinou HD ze SkyLink + sport. přenosy také HD skyLink, doplńkové funkce nevyužiji.
Koukal jsem na telky v Datartu obraz pěkný , při sportu dochází dle mého názoru k k lechkému rozmazání u obouch. Váš názor jak se rozhodnout ?? Televizi kupuji tak na cca 5 let.
Ještě jeden dotaz, jde na uvedené Sony nastavit nedopočátávání signálu na kvalitu zobrazení 4K a zobrazovat jen ve FHD (1920/1080 )
Naposledy upravil Nick Cave dne 4. 7. 2018 11:40, celkově upraveno 4
Důvod: upraven název tématu na optimálnější
Svata186
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 7. 2018 15:29

Kedže je panel UHD, tak logicky prepočitava signal vždy. Keby ti to mal počitať na FHD, tak ho nemaš na celej obrazovke ale oveľa menši v tmavom ramčeku. A to sa tyka samozrejme uplne každeho TV, ta požiadavka je nelogicka.

Na sledovanie TV vysielania ti je UHD TV celkom nanič.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Svata186 4. 7. 2018 16:58

Děkuji za odpověd, vem to tak , že jsem v tomto směru naprostý laik.
Jen mne zarazilo a zklamalo, že když jsem porovnával televize v Datartu, tak TV programy byly všeobecně na UHD slušně řečeno "nic moc" :)
Svata186
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 7. 2018 05:11

Tu je jedno ci si laik, tu sa staci logicky zamysliet. Ked ma raz TV urcity pocet pixelov, tak ak ma zdroj obrazu mensie rozlisenie, tak to TV logicky prepocitava kedze mas aj to mensie rozlisenie na celej obrazovke.

To co vidis v obchode, treba brat s velkou rezervou. Castokrat tam maju (z roznych dovodov) mizerny signal. Takze idealne nahrat si niecco doma, nejake vlastne TV vysielanie roznej kvality a takisto, je nutne vziat do ruky DO a tie televizory patricne nastavit. Bez toho nema zmysel hodnotit televizory.
V predajniach maju signal vedeny casto cez "milion" rozbocovacov, zosilovacov, castokrat je to pripojene cinchami. Takze na vine je mnohokrat signal a nastavenie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod conerto 5. 7. 2018 06:35

Teď mají tu LG na CZC.cz s extra slevou za 21 tisíc, tak třeba to pomůže v rozhodování.
conerto
Junior

Odeslat příspěvekod Ligo 5. 7. 2018 19:24

Tak teraz v utorok som bol vrátit do TPD Samsung 55Q7 v 14 dnovej lehote. Mal som ju doma týžden a možem povedať že som bol velmi sklamaný. Farby prepálene nastavit sa to poriadne nedalo a čo bolo najhorsie pozorovacie uhly. To ma dorazilo stačilo sa o meter nahnúť do boku a vsetko bolo len nie farba a čierna. No a obraz z mojho VU+ solose satelitu ...SD machula a HD ešte ako tak ale proti mojej starej 9 rocnej TV Philips FHD sa to nedalo porovnat...pekne som ho zvesil zo steny nahodil moju staru TV a 4K TV nechcem. Musim este pripomenut ze som samozrejem testoval aj Kodi cinema stream ...4K a FHD filmy nebolo vidno na vzialenost cca 2 metre skoro žiadny rozdiel. A tak som objednal LG 55EG9A7V zajtra mi ju privezu a sám som zvedavý ako sa jej bude dariť ako bude zobrazovat v každom prípade mám na to 14 dní.
Ligo
Junior

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 6. 7. 2018 11:15

Sony XE90 má skvělé nastavení obrazu, je podrobné a tudíž složité, ale podařilo se mně vytvořit sady pro výborný zdroj a únosné nastavení pro mizerné DVBT2 non HD, nicméně mizerný zdroj na velké 4K televizi samozřejmě je problém, protože když je ve zdroji několik stovek pixelů, které se zobrazí na metru, tak to krásné být nemůže.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Svata186 8. 7. 2018 19:20

Děkuji za komentáře :tleskani , vyhrála LG ;-) :D :love:
Svata186
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nuchtala 11. 7. 2018 09:56

Budeš spokojený. Super obraz.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod Svata186 20. 7. 2018 20:18

Měli jste pravdu :tleskani - Super obraz :-) - spokojenost :-D jen mám ještě jeden dotaz - jak seřadit (přesunout ) sat. programy v seznamu :hm , našel jsem rady - upravit v PC s tím by neměl být problém , ale mne se nedaří přesunout seznam kanálů z TV na USB- resp menu TV mi to vůbec nanabízí :?: :hm
Svata186
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarda001 26. 7. 2018 13:25

Z jaké vzdálenosti se na tu LG díváš? Já o ní také uvažuji, ale pozorovací vzdálenost mám cca 2.5 metru, tak nevím jestli to není málo.
jarda001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ligo 26. 7. 2018 14:13

Jarda001...mám to presne tak isto cca 2,5 m a obraz je famozny proste úžasný. Nebudeš lutovať ak sa rozhodnes pre túto TV.
Ligo
Junior

Odeslat příspěvekod nuchtala 26. 7. 2018 15:34

Taky jsem velmi spokojený s obrazem. A to koukám z cca 3-3,5m.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod Svata186 26. 7. 2018 21:26

Koukám z 3-4 metry , ale viz příspěvky níže .... naprostá spokojenost - 2,5m bude také super - neměj obavy
Svata186
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aloisss 8. 8. 2018 17:06

Zdravim, trochu zareaguji, sice pozdě,ale predci. Jste si jistý ze přes satelit se nebude vysílat v uhd? Bratr i tchán koukají přes sklilink na samsungach a signál byt ve Full HD je opravdu myslím si výborný. A dokonce už zkoušejí ve 4k a to nemá chybu. Nevidím důvod zatracovat uhd + satelit. I filmy z blu
ray jsou famózní na uhd. Výjimka je pozemní vysílání SD + uhd je na pytel to jo. Stejne záleží čím tu tv nakrmiš.

-- 8. 8. 2018 18:06 --
aloisss
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků