Zahoření sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 7. 2017 09:33

michalkoo: pravdu aj tak nezistis, zahoroval som kazde nove od 50-100hod a potom mi niekto, kto testoval 150sluchatiek (igor z audiobudget.com) povedal, ze nikdy nenameral pristrojmi rozdiel medzi zahorenymi a nezahorenymi. Teraz uz zahorujem len par hodin, lebo verim, ze membrana sa musi rozhybat. Zahorenie vsak netreba robit ruzovym sumom a pod., staci proste pocuvat - tak ako pises - na beznej hlasitosti. Zahorenie chapem len ako cas, po akej dlhej dobe zacinam posudzovat kvalitu :) Navyse - uprimne - tvoje sluchatka asi na nejake analyticke pocuvanie nebudu...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michalkoo 25. 7. 2017 09:44

to mas pravdu, ze tieto spunty na analyticke pocuvanie niesu, ale rad si vypocujem kvalitnejsiu hudbu aj pri sporte :) doma mam studiovky Audio-Technica ATH-M50x a pri nich zahorenie malo aky taky vyznam, bolo pocut zlepsenie, moja otazka smerovala na to, ci zahorenie ma zmysel aj pri spuntoch, ktore maju malicke membrany, asi ich zahorim iba hudbou ktoru najcastejsie pocuvam, pustat nejake sumy pri spuntoch neviem ci ma zmysel, mozno sa mylim a niekto mi to vyvrati
michalkoo
Junior

Odeslat příspěvekod zmarek20 29. 7. 2017 07:47

Ja som zahoroval svoje Seny HD25 hudbou a ISOTEKom(pri strednej hlasitosti,pri vysokej hlasitosti to nebolo pocuvatelne).
Teraz zahorujem Beyery T1 2gen(mod)-X7 s hudbou,po novom uz iba s dvoma albumami v DSD128.
Audiophile Hi-Res System Test - Great Sampling Tracks Included
Dr. Chesky's Sensational, Fantastic, and Simply Amazing Binaural Sound Show

Zmeny sa prejavia az po dlhsej dobe.
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 7. 2017 09:20

:D :D :D
Burn_In_CD_x600.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 29. 7. 2017 12:16

Dá sa zahorovať aj takto, a ručím za to, že takéto zahorovanie bude mať vplyv na basy, stredy aj výšky ;-)

Burn-In.jpg


Ja som kupoval väčšinu slúchadiel použitých, takže tam sa žiadna zmena nekonala. Pri tých, ktoré som kupoval ako nové, som nejakú zmenu zvuku tiež nepostrehol (Takstary, AKG K545, LCD-3). Ak sa menil, tak potom tak pomaly a o taký malý kúsok, že som si to neuvedomil..
Okrem Meze 99 classics. Tie keď som si dal prvýkrát na uši, myslel som, že mi poslali chybný kus. Basy boli úplne nekontrolované a vyšli z nich také zvuky, aké som ešte zo slúchadiel nepočul. Stacilo ale pár hodín hrania a tento problém zmizol. Potom sa už zvuk počutelne nemenil...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 9. 9. 2017 08:49

Moja oblubena klasika na zahorenie sluchadiel je ISOTEK .
Niekde som objavil drahsiu alternativu (cena 200€+) Purist Audio System Enhancer CD Uvadzaju ze ich CD dokaze redukovat zahorovaci cas z 24h na 5h (fama alebo marketinkovy tah)

http://www.puristaudiodesign.com/Data/p ... /syse.html

V avcenter som nasiel aj Monitor Audio Detox CD (ISOTEK)
https://www.avcenter.cz/Monitor-Audio-D ... -d5815.htm
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karcer 13. 9. 2017 01:46

Koupil jsem Shure SE215 a byl jsem naprosto zklaman pri jejich poslechu..
Pred par lety jsem mel nejake lepsi Elac bedny a vzpomnel jsem si jak moc se zmenil jejich zvuk po zahoreni tak si rikam ze nic nedam kdyz to zkusim i na sluchatkach..

Nechal jsem je zatim jen 24 hodin a rozdil je obrovsky. .Sluchatka uplne ozila a hrajou skvele!
Je pravda ze jsem je nesetril a pustil ho nich fakt rychtu :)

Akorat se to asi vetsine nebude dat posluchat ;D

https://www.youtube.com/watch?v=y17LzaebEYo

https://www.youtube.com/watch?v=BN4UI9go_8M
karcer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 13. 9. 2017 08:19

Nevim jestli jsem to tu už nezmiňoval, ale zahořujte všechny komponenty co koupíte nové. Třeba dac apod. Ač to zní nelogicky, vždycky to cca po jednom dni začne hrát o poznání líp. Věřit nemusíte a vysvětlení po mě nechtějte.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 1. 7. 2018 14:36

Na vsetky typy sluchatok je tu Ruzovy SUM,teraz skusam TIDAL HIFI (myslim STREAM) cez X7 WIFI;SAMSUNG GS7. TIDAL mam plateny,preco to nevyuzit na burn alebo bezne pocuvanie. Neoplati sa mi davat FLAC-10€;MP3-5€ za kazdy novy album z TIDAL.
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 1. 7. 2018 19:26

Kocmeister píše:Nevim jestli jsem to tu už nezmiňoval, ale zahořujte všechny komponenty co koupíte nové. Třeba dac apod. Ač to zní nelogicky, vždycky to cca po jednom dni začne hrát o poznání líp. Věřit nemusíte a vysvětlení po mě nechtějte.

U elektronických prístrojů bych tomu i veril.Tady se musí usadit kondíky,iBasso dává dokonce ke svým DAPům zátez,která pomůze capacity "usadit".
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 7. 7. 2018 11:20

Vůbec nejsložitější úkon je zahořet uši. Položím hlavu na koleje, že nikdy nic a nijak, ani žádnou magickou metodou na principu Harry Potter nelze zahořet, natož rozehrát. Kdysi jsem tomu moc nevěřil, ale vše dělají jen uši.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 8. 7. 2018 21:23

Mě by zajímalo, jestli jsou schopny se "rozehrát" Beyery DT150 (250ohm), protože basy zní pěkně dunivě i po 30h přehrávání ISOTEK CD. Jako by někdo dal EQ nahoru u vyšších basů čímž je jich poslechově vice, ale s mizerným rozsahem a konturou. Nějaký maník na zahraničních fórech píše jak potřebují 100h a více a tento neduh zmizí. Zatím musím říct zlaté Shurky940.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 9. 7. 2018 10:10

Je pravda, že DT150 majú basov celkom dosť, ale že by boli nejako zvlášť "dunivé" a citlivé na zábeh sa nedá povedať ... to skôr pri priamom porovnávaní so "štíhlymi" SRH940 sa môže javiť ako prebasované prakticky hocičo ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 7. 2018 10:23

Je to mozne Jak rikas, ze jsem na neco navykly a v pripade Beyeru mi to zni nalehaveji a dunive. Pravda je, ze me I tlaci pritlak musli, cili to muze tento pocit take zvelicovat. Uvidime, max. je poslu zpet :).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 1. 7. 2019 04:45

Zahorujem svoje t1 ,mám dojem že hrajú rovnako.
Neviem co robim zle, nekvalitný zdroj zvuku?
Alebo nekvalitné komponenty?
Ze by isotek burncd nebol vhodný?
Občas hapruje sacd prehrávač.
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků