DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka28 2. 8. 2018 18:28

Máte už někdo objednanou Katanu? Podle zatím uveřejněných recenzí by to mělo být velice slušné řešení pro raspberry.
Jirka28
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 8. 2018 08:59

Este nie su nikde poriadne recenzie. Asi treba este pockat. Ta DAC ma tri plosaky/zakladne a ak som spravne pochopil, kazda sa napaja zvlast ? Toto by asi nebolo velmi vyhovujuce riesenie. Mozno je to ako teraz pri BOSS, ze napajanie je mozne 1/1, 1/0 alebo 0/1 (raspberry/AlloBoss12). Len ak uz clovek investuje do takeho DAC, asi chce z neho dostat to najlepsie a teda bude napajat tak, ako doporucuje ALLO. Tim (MoodeAudio) uz ma vzorku, a hoci implementoval dake veci aj vo verzii 4.2 pre Katanu, bude este robit zmeny a inplace update bude dostupny.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fideee 3. 8. 2018 10:18

Co tak sleduji, tak jsou asi na výběr tyto čtyři nejlepší možnosti:

Allo Boss DAC 1.2 - po slevě DIET10 celá krabička 143 dolarů (+ jeden DIY lineární zdroj za 500 pro samotné napájení DACu, jeden mám již od Allo, kterým budu napájet RPi) = 3600

Allo Katana - po tatáž slevě 360 dolarů (pro nejlepší kvalitu je třeba tří zdrojů resp. čtyř, ale to již je přehnané, takže + 2 x dva DIY lineární zdroje za 1000, jeden mám již od Allo, kterým budu napájet RPi) = 8900

Mamboberry HD DAC+ + Crystek + Kali - 120 euro + 70 dolarů (+RPi 1000 + krabička 300 + asi tři lineární zdroje 1500) = 7100

Volumio Primo - bohužel nejsou o tom žádné konkrétní informace, ale již jej testovali na VOLUMIO SOUNDCHECK INVITATION a dopadl nejlépe.

Takže teď babo raď :).
fideee
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 3. 8. 2018 11:44

Asi bych to vztáhnul k reprobednám a zesilovači. Pokud máš repro i zesík za mnoho desítek či stovek tisíc, tak bych šel do katany či něčeho obdobného. Pokud máš bedny a zesík nižší kategorie, tak bohatě stačí i dost dobrý Boss. Podle mého je lepší investovat do lepších beden či zesilovače než do DACu. Mám Piano2.1+Kali+lineár zdroj a zvukově je to jen o trochu lepší než Xduoo X3 na mých tesla bednách a zesilovači. Ten pocit je fajn, že můj DAC je pořád jeden z nejlepších RPIsetupů ale k čemu mi to je když to ostatní komponenty nejsou schopny využít:). Navíc všechny tyto tři komponenty jsou extrémně závislé na akustice místnosti, takže můžeš mít skvěle hrající sestavu ale jenom do té míry, co ti povolí akustika:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 8. 2018 12:31

Ja by som skor povedal, ze pri reprakoch za tych par desiatok a stoviek tisic asi clovek nebude riesit raspberry a berie DAC ako su Mytek alebo rovno daky nekompromisny zosik :) Pri beznych reprakoch budu medzi tymi 4 setupmi, co pise fidee, tazko pocutelne rozdiely. Podla testov su vsetky z toho najlepsieho, co sa da zohnat (este by som pridal to Piano+Kali). Do Katany by som investoval len v pripade kritickeho sluchatkoveho posluchu a teda pri sluchatkach za par stoviek eur.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fideee 3. 8. 2018 12:45

Osobně mám toto:

Zesilovač: Elekit 8200 s vylepšujícími úpravami a lampami 807 + E80CC
Bedny: DIY bedny dělané podle vzoru beden Leedh Psyche

Těžko se hodnotí ta sestava, protože z toho není nic normálně dostupné :). Dle mého názoru je to kvalitativně na půl cesty mezi Katanou a Bossem :).

-- 3. 8. 2018 13:52 --

Mě osobně by se líbila kombinace Mamboberry + Kali, ale cena je již srovnatelná s Katanou.

-- 3. 8. 2018 14:08 --

https://kompage.de/shop/volumio-setups/27-hifi-dac-musicplayer.html

Tady mají Mambo s krabičkou docela levně:). Jen jestli by to asi v kombinaci s Kali nešlo.
fideee
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 8. 2018 13:33

Mambo bez Kali asi nie, to uz urcite radsej toho BOSSa, mam ho a je to fakt dobry zvuk. Aj tento pan ho hodnotil velmi dobre. Alebo osvedceny Piano+Kali.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 3. 8. 2018 14:17

Piano+kali maji pry nejvice analogovy zvuk a to by mohlo hezky pasovat s zarovkama. Nicmene jestli se rozhodnes jit do setupu s kali, tak zkus pohledat na forech info o nove verzi kali. Mam takove tuseni, ze jsem nekde zahledl info ze pripravuji nejakou novou verzi, takze pokud to neni fama, tak budes moct kupit vylepseny reclocker nebo kupis levnejsi starsi verzi
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fideee 3. 8. 2018 14:48

Ale píší: project is slow. Dle mě se teď musí zaměřit na Katanu resp. Nirvanu. Nové Kali nebude jen tak hned.
fideee
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 8. 2018 11:05

Este len vcera som pisal, ze nie je relevantna recenzia a dnes som nasiel recenziu od samotneho Beekhuyzena . Asi si predsa len zatial necham zajst chut, na dosiahnutie toho "to be competitive with DACs up to $1000" treba tri nezavisle napajania a to uz bude ten prehravac vyzerat ako pavucina :( Bez tych napajani je zvuk horsi.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod d3ved 7. 8. 2018 20:43

Při pročítání fóra na volumio.org jsem narazil na tento DAC: http://www.raspberrypiwiki.com/index.php/RPI_HIFI_DAC

Vypadá to, že je to klon Bosse s mírnou obměnou (nemá 0.33F capacitor, navíc má zase malý zesilovač pro sluchátka), nesetkal jste se s ním někdo? Pořídit se dá za cca 31 USD (např. banggood).

Díky,
L.
d3ved
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fideee 21. 8. 2018 10:32

Tak 6.9. proběhne v Hamburgu opravdu velký test, tak jsem zvědavý, jak dopadne :).
fideee
Junior

Odeslat příspěvekod dekac 21. 8. 2018 11:10

Ahoj,potřebuji posbírat ještě pár rad k RPI. Mám RPI3 +Allo digione a chci přehrávat hudbu z Tidal.Nejdříve jsem měl naistalované Volumio a vše v pohodě hrálo,jen mají problém se seřazením skladeb,ale to je známo a snad na tom ještě zapracují.Nedávno mi známý nainstaloval Moode audio a tu mám problém s hraním.Ovládám to z mobilu pomocí aplikace Bubbla nebo mconnect.V mobilu mi zůstala i nainstalované aplikace Volumio a přes ní to jede taky.Rádia , hudba uložená v mobilu nebo na disku USB vše hraje v pohodě,ale Tidal ne a ne rozchodit.V mobilu v Bubble si vyberu album na tidalu a pustím play na moode UPnP.No a nic se neděje,žádný zvuk a v mobilu to ukazuje jako by muzika ani nehrála.V PC na IP adrese ALLO vidím,že vše hraje normálně,jen prostě signál nejde do DACu.V nastavení Moode mám nastaveno I2S Allo digione.Poradíte co s tím? Na foru k moode jsem se moc nedočetl,řeší tam hlavně spotiffy.díky
dekac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jbajci 26. 8. 2018 09:17

Jelikož vývoj a produkce Katany prochází porodními problémy, tak jsem si řekl, že s objednáním počkám minimálně do vánoc. Do té doby by mohl být v nabídce jak nový izolator, tak i napájecí zdroj Nirvana. No a abych měl do té doby co poslouchat tak sem si objednal Kali + Piano. Přijde příští týden, tak ho aspoň můžu porovnat se švagrovým Bossem. Piano jsem objedanal přes Volumio shop, kde na něj mají slevu. K tomu jsem dostal ještě 3 měsíční kupón na MyVolumio. První zásilka se ztratila už někde v Paříži, ale poté co jsem je kontaktoval mi poslali druhý balíček a jako omluvu za čekání mi přibalili akrylovou krabičku. Takže komunikace se zákazníky je dobrá. Snad druhý balíček dojde v pořádku.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 26. 8. 2018 12:21

Pokud budeš mít piano 2.1 + kali, koupíš si nebo si uděláš lineární zdroj a přepneš piánko do režimu dual mono, tak pak už nebudeš muset řešit nějakou složitou katanu. Rozdíl tam bude malý, který by si uslyšel možná pouze na velmi dobrých bednách a zesilovači.
Pixxel
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků