SHARP - efekt telenovely (SOE)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LiborP007 6. 8. 2018 15:53

Koupil jsem SHARP LC-65CUG8052 a jsem zoufalý z "Active Motion" technologie, díky které televize trpí na velmi silný efekt telenovely (Soap Opera Effect). Na filmy se prakticky nedá dívat. Nikde v menu není volba pro vypnutí Active Motion, ani v user-defined režimu obrazu, ani v expert settings, nepomůže ani žádná změna režimu obrazu. Žádný nový firmware k tomuto modelu nikde na webu není, do servisního menu se mi žádným na webu popsaným způsobem nepodařilo dostat.
Přímo do SHARP se nedá dotaz nijak zaslat - nikde na webu není žádný přímý kontakt, jen formulář, který vše pošle jen do autorizovaného servisu, kde na můj dotaz odpověděli asi toto: "A co to jako je, ten efekt telenovely? Jak to jako vypadá..." :hm
Nemáte s tímto někdo nějakou zkušenost? Přeci to nějak musí jít vypnout nebo na to všichni koukají v té příšerné pohybové interpolaci?
LiborP007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stevicek 6. 8. 2018 16:24

Není Tam Někde Game Mode?
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LiborP007 6. 8. 2018 17:22

Stevicek píše:Není Tam Někde Game Mode?

Bohužel ne. Na výběr jsou mody: standardní-dynamický-film-uživatelský-eco. Vyhlazování pohybu je ve všech.
LiborP007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 6. 8. 2018 17:46

Herní mód ale často bývá bokem v nastavení, ne v obrazových módech.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LiborP007 6. 8. 2018 17:59

Tady je stránka, kde lze stáhnout manuál:

https://www.sharpconsumer.eu/product/g8050/65-2/lc-65cug8052e/

Je tam kompletně popsané menu (v češtině od strany 24). Herní mód tam opravdu bohužel nikde není...
LiborP007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skorky 6. 8. 2018 18:39

Díval jsem se na tohle video a opravdu je Sharp bez "game modu" a (soap opera effect)obsahují všechny módy obrazu a bohužel nejde nijak potlačit či vypnout.Čas cca 12.55 na to poukazuje https://www.youtube.com/watch?v=-AksUMaXtUU
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod LiborP007 6. 8. 2018 20:38

Díky, je to bohužel přesně tak. Vůbec nechápu tu drzost výrobce, že takovou blbou vlastnost zabuduje napevno a nijak to neumožní standardně vypnout. Někomu SOE možná nevadí, ale já nevydržím dokoukat ani filmový trailer, jak mě to ****... Televize na vyhození... >:-(

Jedinou možností by tak snad mohlo být servisní menu. Postupy dostupné na internetu pro starší modely SHARP (kódy 1968, 4725, 999222, popř. zapínání se stisknutým Vol- a Input) nefungují. Nevíte někdo, jak dostat do servisního menu u těchto nových modelů SHARP?
Naposledy upravil Nick Cave dne 6. 8. 2018 21:04, celkově upraveno 1
Důvod: předchozí příspěvek se necituje!
LiborP007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skorky 7. 8. 2018 09:01

Nevím jestli by pomohlo tohle video? https://m.youtube.com/watch?v=3hk4KT-qgDo&t=130s
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod athamas 7. 8. 2018 09:15

Vrácení ve 14denní lhůtě / výměna za jiný model po dohodě s prodejcem?
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 7. 8. 2018 13:43

Ono se toho od 4K 65" za 20 000 čekat asi moc nedá ale že nejde vypnout dopočítávání snímků by mě teda nenapadlo. :hm když už tak bych čekal že nepůjde zapnout..
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 8. 2018 18:00

LiborP007 píše:Přímo do SHARP se nedá dotaz nijak zaslat - nikde na webu není žádný přímý kontakt

Skus napisať priamo vyrobcovi. Tu maju FB stranku: https://www.facebook.com/skytec.umc/
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LiborP007 9. 8. 2018 18:16

Díky, zkusím.
LiborP007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LiborP007 16. 8. 2018 14:58

Tak jsem kontaktoval výrobce a překvapivě se mnou velmi dobře komunikovali. Nakonec mi vysvětlili, že tento model je prodáván jako "Active Motion 4000" a neobsahuje zobrazovací módy bez dopočítávání snímků cíleně. Dle výrobce se tedy klasicky nejedná o bug, ale o feature :-)) .

Nicméně, poslali mi konfigurační soubor, který toto omezení odstraní. Po jeho aplikaci mám nové módy PC, GAME a FILM24P, kde vyhlazování pohybu není.. Konečně TV funguje normálně. :-)

Kdyby někdo chtěl ten soubor a návod, napište mi na libor.prusa @ volny.cz, pošlu to.
LiborP007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 16. 8. 2018 19:17

Je mimořádně potěšující, že se k tomu výrobce postavil čelem, a navíc Ti poskytl jednoduché řešení, které ale plně postačí, protože negativum odstraní. Dobrá vizitka!

Tobě díky za informaci a nabídku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků