Philips 65PUS7303 vs. 65PUS8602

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TomasDrabek 24. 8. 2018 06:37

Dobrý den,

chtěl bych zde poprosit o radu s výběrem TV, ve značce mám asi jasno, kvůli Ambilightu, ale konkrétně s modelem si úplně jistý nejsem. Do oka mi padl buď letošní 2018 model 65PUS7303, anebo loňský 65PUS8602. Je tu prosím někdo, kdo by mi v tomto rozhodování mohl trochu pomoci? Zdroj TV je settopbox od O2 + Raspberry s Kodi, na nějaký sport se sem tam podíváme, ale primárně je TV určena na běžné sledování TV + filmy/seriály z Kodi. Samozřejmě pokud by v této kategorii byla i možnost volby jiné značky, která by Philips výrazně převyšovala, dalo by se o tom přemýšlet, ale jak jsem psal výše, u Philipsu je pro mě hlavním "benefitem" třístranný Ambilight.

Moc děkuju za jakoukoliv pomoc s výběrem.
TomasDrabek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 24. 8. 2018 09:31

8602 je výrazně lepší. A sama o sobě je to dobrá volba.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasDrabek 24. 8. 2018 15:49

Díky za odpověď, mohl bych ještě poprosit jen o nějaký rychlý stručný popis v čem konkrétně je lepší? Děkuju.
TomasDrabek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 24. 8. 2018 16:16

100Hz panel, vyšší jas, lokální stmívání a široký barevný gamut (poslední tři věci dělají obrovský rozdíl v podání HDR).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasDrabek 25. 8. 2018 09:30

Takže v podstatě za stejnou cenu je 8602 jasná volba. Díky za pomoc.
TomasDrabek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Astim 25. 8. 2018 12:36

Dobrý den.Taky mám 8602 vyhlídnutou jako televizi do obýváku místo starší Philips 40 pfl 8007,která už je malá a bude ještě sloužit jako náhrada v jiném pokoji.Čekal jsem až spadnou ceny dolů což se stalo,ale stále jsem na ni neobjevil žádné recenze.8602 jsem chtěl ohledně ambilightu,protože jsem na něj zvyklý.Potom se mi zalíbila i Sony 65xf9005 na kterou je zase recenzí hodně.Kdybych počkal až spadne cena u zminované Sony byla by to lepší volba?Rozhoduji se mezi těmito dvěma.Sony má asi o trochu lepší procesor X-1 Extreme oproti P5,nebo je to na stejné úrovni?Podsvícení bude u Sonky lepší,ale obrazovka možná zase u Philipsu.Nevím pro kterou se rozhodnout,Poradíte? Díky
Astim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 26. 8. 2018 13:22

Profi recenze to není, ale o ligu jinde než recenze z Heuréky: http://www.hifi-forum.de/viewthread-101-1709-3.html#137
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Astim 26. 8. 2018 17:55

Díky za info o recenzi.Asi počkám až spadne cena 65xf9005.Bude to lepší volba.
Astim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomasDrabek 30. 8. 2018 17:10

Tak TV uz je doma, ale abych pravdu řek, to podsvícení...ve dne to za normálních podmínek vidět není vůbec, ale večer (nemusí být ale úplná tma, ambilight běží a na obouch stranách TV ještě svítí tlumeně lampy) mě to podsvícení při tmavých scenách bije do očí? Co říkáte na fotku kterou přikládám? U TV za 40k jsem to teda čekal o něco lepší.
Přílohy
IMG_0534.JPG
TomasDrabek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 30. 8. 2018 17:29

Tak ja mam Philips 43PUS7150 a to podsvietenie mam take iste.Mozno aj o cosi horsie.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasDrabek 30. 8. 2018 17:43

No za cca 10 let na plasmě od Panasonicu jsem si asi zvyk nějaký podsvícení vůbec neřešit..já jsem v tomhle trošku takovej "magor", jakmile vidím nějakej takovejhle defekt, už jsem na něj pořád zaměřenej a už ho tam vidím na vždy..nejvíc rušivý je pro mě ten levý horní a pravý dolní roh..
Tak trochu mě nahlodává myšlenka jestli už nejít rovnou do OLEDu, pokud bych chtěl černou fakt černou..třeba LG OLED65B7V s příplatkem 10k oproti této Philips..co myslíte?
TomasDrabek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mesab 30. 8. 2018 19:13

určitě dobrý nápad s OLED LG, ale honem rychle na alzu
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod skorky 30. 8. 2018 21:10

Ono záleží asi na jaký kus zrovna narazíš,ale tohle je teda nic moc.Zhruba měsíc mám Oled FZ800 a černá je fakt černá 8-)
IMG_0093.JPG
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod TomasDrabek 31. 8. 2018 08:45

Mám teď dilema co...jestli se smířit s tím podsvícením jaký na Philipsu je, ale mít Ambilight (ten je fakt super, dává to tý TV další rozměr), anebo přijít o Ambilight, vzít LG a mít černou opravdu černou..o budu ještě rozmýšlet.
TomasDrabek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 31. 8. 2018 13:17

Zkus ještě změnit nastavení lokálního stmívání (tuším dynamické podsvícení se to jmenuje u Philipsu).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků