Televize 55" kolem 15 000 i na hry

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 9. 2018 16:40

Ahoj,
chtěl bych se poradit při výběru televize. Rád bych nějakou 55", trochu modernější (sen je QLED, ale s cenou se prostě nevleze), s věrnými barvami a s tím, že si na ní budu moct pustit obraz i z PC a hrát na ní. Prozatím jsem vybral (i díky slevě skrze zaměstnavatele), tenhle Samsung: https://www.czc.cz/samsung-ue55nu7172-2 ... btEALw_wcB

Ale opravdu tomu úplně nerozumím, takže si rád nechám poradit :)
Díky moc!
Kuba
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 27. 9. 2018 18:27

QLED v podstatě znamená široký barevný gamut na VA panelu. Tak si pořiď TCL U55C7006, má jen o trochu menší pokrytí barev než „pravý“ QLED a na poměry třídy skvělou černou i jas. Ale na CZC ji nemají, tak popřípadě napiš, jak velkou slevu tam máš, jestli se nedostaneš na zajímavou cenu u jiného modelu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 9. 2018 20:03

QLED QE55Q6FN by byl za 22500,- , ale je to víc, než plánuješ.
Jedná se o toto:
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu ... 6f-q6-2018

To, co plánuješ vybrat, tak je toto: https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu7100
Je to low-end, ale i tam má aspoň VA panel a super input lag.
Doufám, že tu UE55NU7172 máš aspoň za 12500,- maximálně.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JJezevec 27. 9. 2018 21:29

A co levnější QLED 55" TCL U55X9006 :
https://www.alza.cz/55-tcl-u55x9006-d5146986.htm
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 9. 2018 04:55

Za 18000,- je Hisense H55U7A co je tiez Qled.
Nahanat sa za qledom nema racionalne opodstatnenie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 28. 9. 2018 05:56

Ok, klidně si nechám poradit i jinou, slušnou televizi kolem 15 000 se specifikovanou uhlopříčkou. Jinak slevu mám přímo na Samsungu a je většinou kolem 10 % - v dané cenové relaci vylezl víceméně jen ten Samsung. Ta TCL ale nevypadá vůbec špatně.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 28. 9. 2018 10:01

Ale ten Hisense vypadá vážně dobře, co si ho tak porovnávám s ostatními, zaujalo mě ale i TCL (primárně operačním systémem jako čistým Androidem). Jak ale píšu výše, netrvám na QLED, ale chtěl bych prostě televizi, na které si občas můžu něco zahrát a vypadají na ně dobře i filmy a seriály (primární zdroj z Netflixu, ale často se taky díváme normálně přes TV na MASH - takže ať tam ideálně ani ty starší spíše SD fláky nevypadají až moc kostičkovaně)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 28. 9. 2018 10:57

V televizích je Android jenom čistý. Google u Android TV nedovoluje nadstavby.
Nejfunkčnější způsob, jak zvýšit kvalitu SD signálu, je sednout si dál od TV.
Jinak k TCL – letošní nástupce je 55DC760, za který nemá cenu připlácet. Pak mají U55X9006, která už je za 20k, ale je to QLED i se slušným jasem a lokálním stmíváním.
Samsung má ještě kromě NU71 i NU74, která se liší širším barevným gamutem. (Ale stejně vnímám U55C7006 jako lepší.)
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 9. 2018 10:58

Samsung ale napřímo neprodává. Myslíš jako u frančízanta, který provozuje Samsung Brand Store?
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ertefol 28. 9. 2018 11:27

A kdybych se rozhodoval právě mezi TCL U55X9006 a Hisense H55U7A, kterou byste doporučili na výše uvedené? Díky.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 28. 9. 2018 16:14

hisense... 100hz je 100hz
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 28. 9. 2018 17:25

Já bych šel do U55X9006, protože už zvládne nějak zobrazit HDR (slušný jas a široké pokrytí barev) + splníš si sen o QLED :-D
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 28. 9. 2018 21:33

Mě trochu děsí recenze na Alze, se přiznám, a 50 Hz mně přijde taky trochu málo. Ale zase je tam podstatně lepší spotřeba, barvy by mohly být lepší... asi budu muset najít, kde jsou obě TV vystavené :D
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.mrazek 28. 9. 2018 23:20

kvok píše:V televizích je Android jenom čistý. Google u Android TV nedovoluje nadstavby.
Nejfunkčnější způsob, jak zvýšit kvalitu SD signálu, je sednout si dál od TV.
Jinak k TCL – letošní nástupce je 55DC760, za který nemá cenu připlácet. Pak mají U55X9006, která už je za 20k, ale je to QLED i se slušným jasem a lokálním stmíváním.
Samsung má ještě kromě NU71 i NU74, která se liší širším barevným gamutem. (Ale stejně vnímám U55C7006 jako lepší.)


Já 55DC760 objednal, jsem na ní zvědav, na to že jsem ji viděl v Neměcku za 899 EUR tak v ČR mě cena 17500,- překvapila. Tak uvidíme :)
jiri.mrazek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 9. 2018 05:35

Ertefol píše:Mě trochu děsí recenze na Alze,
Ano, lebo jeden nejaky nazor ma vsevypovedaciu hodnotu...
Vzdy upozornujeme na to, ze nazory v eshopoch a nkupnych portaloch typu heureka, je treba brat s velkou rezervou. O to viac ak ide o ojedinely nazor.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků