Převodníky s podporou LDAC nebo AptxHD na BT vstupu

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod izuel 25. 9. 2018 18:29

Ahoj prosím o vysvětlení přišlo mi, že jsem někde poblíž toho správného vlákna, tak snad mě neukamenujete :) popřípadě to zařaďte kam chcete, aby to bylo správně a nikoho jsem neobtěžoval, že si dovoluju vůbec psát kam nemám :-) ale probírat se tunou "sr.aček" kde si každej plácá plíce a dojmy s pojmy a člověk se prakticky nic nedozví je hrozný, a proto píšu takto, kde tomu rozumíte a snad se dočkám odpovědí

1. mám- li telefon např: huawei p20 pro, který umí apt-x HD a i sluchátka co umí aptx hd a pustím tam nějakou aac či mp3 320, jak se utvrdím, že mobil se sluchátky opravdu komunikuje tímto kodekem a nepojede to přes SBC. myslím tím, abych nebyl opit rohlíkem, že si třeba někdo koupí iphone a Sennheiser Momentum Wireless, který má aptx a přitom ifon neumí aptx a umí jen aac, tudíž to pojede přes sbc a celá kvalita půjde do kopru.
TO lze poznat jen poslechem? nebo na mobilu vyskočí nějaké popup okno s hlaškou ahoj jedu aptx a máš to dobrý :-) snad mi rozumíte, těžko se to vysvětluje.
druhý příklad někdo si koupí sony z2 co umí ldac a pak sluchátka, které ho neumí a pojedou také sbc..

2. to jsou mobily a ještě bych to chtěl vyřešit na pc, číňani asi jen tak neprodají BT dongle vysílač s aptx-HD, viděl jsem nějaký větší "flashdisky" který asi kvuli rozměrům, elektronice nemohou bejt tak prďavý jako bt dongle šváb s apt-x
děkuju moc

ps: měl jsem asi čtvery BT sluchátka (cenově 1000 až 3000) a všechny interpretovaly hudbu mumlajícím způsobem a to jsem měl fakt dobrý mp3 i vorbis.. vždy se to asi transkodovalo sbc .. jediná snesitelná varianta byla už před lety byla, kdy jsem měl samsung galaxy s4 + creative wp350 (obojí aptx) a hralo to celkem pěkně..
izuel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 25. 9. 2018 23:24

Když si v Androidu zapneš vývojářské nastavení (7x klik na číslo sestavení), tak si můžeš vynutit kodek, který se použije, případně se podívat jaký se používá. Také se při přehrávání hudby dá kodek snadno přepínat..

Obrázek
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 9. 2018 07:56

Ked si otvoris v roletovom menu bluetooth pripojenia a kliknes na ikonu "kolieska" na sparovanom zvukovom zariadeni, v moznostiach dole mas "Kodeky" a vidis, v akom je to prave sparovane. Tie vyvojarske moznosti sluzia na nastavenie, ale neukazuju vzdy spravne aj pouzity kodek. Min. u mna to nefunguje spravne pri nastaveniach k LDAC.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod izuel 26. 9. 2018 09:33

panové děkuji a ještě to pc+dongle
izuel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 9. 2018 09:53

ja mam nieco taketo. Funguje to vyborne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 26. 9. 2018 13:35

_daRK: Já to nikde v záložce Bluetooth nenašel. Oreo 8.0 LG G6
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 9. 2018 13:57

O zalozke som nepisal. Treba vojst do zoznamu sparovanych zariadeni - samozrejme, ked je pripojene to konkretne zariadenie, ja tu sluchatka nemam, tak je to zasedene.
Přílohy
Screenshot_20180926-145243_Settings.jpg
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 26. 9. 2018 15:16

Taky to na Samsungu S7 nemam
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 9. 2018 15:48

Viktor, tak to budes mat asi iny Samsung S7, ako mam ja :-) Alebo co presne tam nemas, tu cast "Kodeky" alebo zalozku ? Je mozne, ze cast Kodeky sa zobrazuje az po nastaveni vo vyvojarskych moznostiach. Hlavne je potrebne sparovat so zariadenim, ktore naozaj vie aptX, LDAC a pod.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 27. 9. 2018 02:59

@_Dark Z me zkusenosti(jak nase testovani, tak reakce desitek uzivatelu), nejake nastaveni se u parovanych zarizeni ukazuje pouze u LDACu, kde nektere telefony umoznuji nastavit preferenci kvality zvuku ci spojeni. Kodek jako aptX jsem nikdy v parovanych zarizenich nevidel. Vzdy pouze vyvojarske moznosti. Nektere Androidy to dokonce nemaji ani ve vyvojarskych moznostech( s tim mel nekdo problemy na LG V20 s Androidem 7).

Android je tak random, ze pokud nemaji dva lidi totozny telefon se stejnou verzi firmwaru, jsou veskere rady jen "moznosti", ne skutecnosti.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 9. 2018 08:44

Ok, je to mozne, android je velka neznama pre vsetkych. Ak by niekto velmi chcel zistit, ci sa aptX pouziva, mam jeden navod, avsak je pre aspon stredne pokrocilych pouzivatelov.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod izuel 29. 9. 2018 10:20

ještě jeden dotaz viz muj příspěvek nahoře.
když bych dal do mobilu, který má usb-c
bluetooth dongle s apt-x tedy přes redukci oba odkazy posílám.
sluchátka apt-x mám, pujde to apt-x ? mobil umí jen sbc
díky
https://www.alza.cz/adata-usb-c-to-usb- ... 42.htm?o=1
https://www.alza.cz/creative-bluetooth- ... 182838.htm
izuel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 9. 2018 11:28

_daRK píše:ja mam nieco taketo. Funguje to vyborne.


Akorát to umí jen aptX (352 kbps).
To je do PC asi lepší ten Creative, menší:
https://www.alza.cz/creative-bluetooth- ... 182838.htm

Osobně jsem zkusil Avantree Oasis Plus k PC a funguje spolehlivě aptX HD (576 kbps):
http://www.avantree.com/long-range-blue ... -plus.html

Takto vypadá spojení s *PC* (Avantree jede přes Toslink, 24 bits / 48kHz), BT na sluchátka pak aptx HD. Nejlepší co jsem našel, USB DAC či Toslink na BT LDAC (990 kbps) asi zatím neexistuje.

Obrázek

-- 29. 9. 2018 12:34 --

A s Android telefonem ( Samsung Note 8 ) běží v pohodě LDAC. Je potřeba Android 8 a vyšší, nižší verze to nemají v základu.

Obrázek

-- 29. 9. 2018 12:42 --

Toto taky vypadá, že umí aptX HD a stojí rozumné peníze:
https://www.amazon.de/dp/B07CZ4C8K2/ref ... 02e14041f8
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků