Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 30. 10. 2018 20:45

Chceš, úprimne trošku veľa za 200€. Ale nemáš čo riešiť, LSR305 a prečo predný port? Predný port sa preceňuje, ak by si mal pocit, že je niečo nedobre, uberieš spodné fr. na -2dB.

Nič iné (lacnejšie) bez toho, aby šlo pravdepodobne o šunt nezoženieš (môžeš pozrieť ešte bazáre).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Norbi082 31. 10. 2018 11:10

tie jbl isli trosku cenovo hore
Norbi082
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 31. 10. 2018 11:45

Aha, takže vidím, že sa LSR305 už dopredávajú. Obrovská škoda...

Tak potom to už je niečo, čo tu nikto nepotvrdí. Možno tak MR524 od Mackie a potom niečo, čo mne by sa páčilo menej, teda niečo ako Fluid F5 alebo vyskúšať tie Swissonic ASM7 alebo Behringer Nekkst 5. Dosť sa mu to hodí, všetky majú predný port.

Ale aj tak by som tam rád videl skôr Adam T5V.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 31. 10. 2018 14:04

Existujú nejaké monitory v cene do 500 EUR/pár, ktoré nešumia a nebrumia a majú dobrý zvuk?
Priemer stredobasu: 5"
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 31. 10. 2018 14:34

Ak to tam "brumí", tak je s najväčšou pravdepodobnosťou problém u teba (zemniace slučky, nejaké staré hliníkové rozvody,...).

A nešumia? Tak pozeraj skôr po takých so zosíkmi triedy AB. Mohol by si skúsiť Focal Alpha 50 ale úprimne, mne by to nedalo, keď také Adamy T5V môžu byť vcelku ešte lepšími a o 180€ lacnejšími.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 31. 10. 2018 14:40

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 31. 10. 2018 15:10

dropadred: viem, že ty si zástancom bassreflexu vzadu, ale ja mám repro nacapené úplne na stene, tak mu chcem vyhnúť. A čo tak Adam F5? Prípadne niečo od KRK - ako alternatíva na porovnanie? I keď viem, že KRK tu nie sú veľmi obľúbené.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 31. 10. 2018 16:13

Moje LSR305 sú veľmi blízko pri stene, jediným dôvodom, prečo nie sú nacapené je preto, lebo sú natočené. A ja som zástancom bassreflexu všade, ja len dopĺňam, že sa nemusíme tak strachovať o to, že čo sa stane, ak má človek ďugov vzadu.

KRK skôr nie (teda tie klasické RPX GX), tie reproduktory majú totálne neprirodzený prejav. Napočúvané z tých rôznych nahrávok porovnávačiek na YT.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suke001 31. 10. 2018 17:58

engine_er píše:Existujú nejaké monitory v cene do 500 EUR/pár, ktoré nešumia a nebrumia a majú dobrý zvuk?
Priemer stredobasu: 5"


Adam T5V, v zapnutém stavu nejdou vůbec slyšet a zvuk bomba, ale dej si na to pozor, casto nektere typy trochu "syci"
Suke001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 31. 10. 2018 22:03

fluid audio f5
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod digitalis 1. 11. 2018 09:28

Dakujem za vase tipy. Zaujali ma Fluid audio f5. A co poviete na Tannoy Reveal 502?
digitalis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Suke001 1. 11. 2018 10:47

Já měl kdysi zálusk na ty Tannoy Reveal akorát větší, ale co jsem prolézal internet, tak zrovna tyhle pravděpodobně dost "syčí" na prázdno, asi bych to nich nešel. Těžko říct, či je to kusová záležitost, ale myslím že to bude podobné u všech.

To bych spíš zkusil swisssonic recenze mají super https://www.thomann.de/cz/swissonic_asm5.htm
http://www.flickr.com/photos/95902780@N04/
Canon 60D lover

Studio monitors Alesis m1 active 520 a Adam T5V
Superlux HD660 headphones s velorové náušníky
Suke001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod digitalis 1. 11. 2018 14:51

Diky, dobre vediet ohladom Tannoy Reveal 502. Tie Fluid audio f5 sa mi zapacili, ako spracovanim, tak aj parametrami. Paci sa mi, ze su bez nejakych dalsich moznosti uprav, proste cisty vystup, s ovladanim hlasitosti na prednom paneli. Ale Swissonic ASM5 za tu cenu ako pozeram, by sa oplatili tiez. A Swissonic som tu na fore videl uz viackrat na odporucenie. Len nie su magneticky tienene ako Fluid audio f5.
digitalis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 3. 11. 2018 08:41

Caute chalani.
V jednom topicu na tomto fore sa mi snazia niektori uzivatelia fora nahovorit, ze kombinacia DAP (a to aj drahy DAP kludne za 1000Eur) + monitory je ZLA... Nic nenasvedcuje tomu, ze ti ludia take komba (konkretny DAP + konkretne MONITORY) vyskusali, pretoxs svoju skusenost vobec nespomenuli... Tvrdia, ze DAP (Benjie S5, akekolvek XDUUO, akykolvek iBasso, A&K, Cowon, atd...) je urceny len pre sluchadla, preto s monitormi NIKDY nebude hrat dobre. Lenze to nie je pravda.
Preto by som poziadal niektoreho z vas (Andrejsvk, suke001, dropadred...), aby ste vase monitory prepojili s nejakym DAPom, a zhodnotili zvuk... Fakt s DAPom nehraju dobre ??? ... Jasne ze je to otazka ceny, a s nejakou externou zvukovkou za 500Eur budu hrat lepsie nez s DAPom za 50 ci 100Eur, atd...TO MI JE JASNE.... Toto neriesim... Ale s DAPom za 500Eur ??? ... Dobre, mozno nemate DAP za 500Eur (ani ja). Mozno pocuvate hudbu z mobilu cez sluchadla, ked ste na cete do prace, atd... Ale o co by som vas poprosil ? :D Aby ste si v tom pripade zohnali lacnucky DAP Benjie S5 za 20Eur z Aliexpressu, smopirovali nan nejaku kvalitne zvukovo nahranu, vami dobre napocuvanu hudbu, a zhodnotili ako to hra.... Ako to hra NA TO, ze mate monitory mozno za 500 ci viac Eur, ale pichnete do nichen lacnucky DAP za 20Eur...
Ja sa vam priznam, ze svoje TASCAM VL-A5 pocuvam s DAP-om.... Uz niekolko rokov (co sa mi pokazila zvukovka Tascam US-122MKII), aj z dovodu, ze pocitac mam v obyvacke, a monitory v inej izbe. Ked som monitory napojil (po pokazeni zvukovky a po ich premiestneni do inej izby) ma ClipZip, pocul som, ze zvuk je horsi... Nebolo to ono... Ale lepsie ako nic. Casom som si kupil DAP Walnut V2s za 30Eur, a zvuk hned dostal priestor, detail, cistotu, separaciu, avsak chybali basy.... Kupou ineho DAPu, Benjie S5 za SMIESNYCH 20 EUR, sa zvuk este o cosi zlepsil v porovnani s V2s...pribudli basy. Hra to fakt V POHODE, pocuvat na tom kvalitne nahravky je celkom radost. Je mi jasne, ze na nejakom DAPe od A&K by sa zvuk posunul o 1 ci 2 triedy vyssie.... A to uz by z VL-A5 vytiahlo mozno maximum. Lenze niektori chalani z tohto fora proste hudi tvrdit, ze s AKYMKOLVEK DAPom, aj premiovym, monitory dostatocne dobre hrat nebudu, pretoze DAPy su stvorene len na sluchadlovy posluch...
Chalani majuci monitory, vyvratte prosim ich nepravdive tvrdenie... Oni len naleteli medialnej masazi (PR). Pricom nemaju skusenosti s kombom DAP + monitory (keby mali, napisali by to)... Samozrejme si konkretny DAP a monitory musia rozumiet... Napr. nesmu byt obe svetle ci tmave...ale maju sa doplnat, pripsdne obe byt viac-menej neutralne.... Lebo ked si charakterovo kombo nesadne, tak je jedno, ze su to napriklad in-ear sluchadla za tisic Eur a DAP za tisic Eur... Ked si nesadnu, zvuk bude bud prilis temny, aleho hude rezat usi....
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 11. 2018 14:24

Nevidím žiaden dôvod to robiť. To je čo za volovina? "DAP" je rovnaký prevodník a zosilňovač ako čokoľvek iné.
Nehovoriac o tom, že som v živote nepočul o takých marketingových kecoch, že tie vaše empétrojky (neviem prečo sa teraz využíva to honosné označenie DAP, akoby to bolo niečo paranormálne) z nejakého dôvodu nie sú vhodné pre aktívne repro.
Naposledy upravil dropadred dne 5. 11. 2018 14:27, celkově upraveno 1
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků