Jaká sluchátka do cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ramones 24. 11. 2018 14:25

KZ ZS 10
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod ryo2 24. 11. 2018 14:42

Tak jsem nakonec vylosoval ks zs6, snad nebudu litovat. Problém je že když si to tu celý přečtu, tak někdo preferuje zs5, někdo 6,..10... Uvidíme jestli to bude skok nebo ne. Je pravda že když jsem přešel ze sluchátek v ceně 400-800kc na Marshall mode eq (v té době 1800kc),slyšel jsem tóny a nástroje ve skladbách o kterých jsem ani nevěděl, tak by bylo fajn kdybych byl podobně překvapen i nyní.

Uvidíme, svůj názor na produkci zvuku sem určitě napíšu.
ryo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramones 24. 11. 2018 17:23

..přelosuj to a vem ty kz 10.
Pokud k ním dobře vybereš nástavce, budeš velmi spokojen.
Zvuk je na tuto kategorii velmi vyrovnaný.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod ryo2 24. 11. 2018 17:42

Já vybral kz zs6 protože byly hezčí :-D , ale hlavně si myslím že ten rozdíl nebude razantní (doufám).
ryo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 11. 2018 17:47

bude, zs6 jsou ostrá na výškách, jedině udělat modifikací pak, ZS10 jsou vyrovnanější, důraz je spíš na basech.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ramones 24. 11. 2018 18:09

Mám jak KZ 5, tak KZ 10.
5ky jsou zábavnější, charakter více do "V" a na venek perfektní.
10ky jsou vyrovnaná, téměř hifi sluchátka. Ideální na doma pro dlouhé hodiny poslechu a zvukově srovnatelná s X násobně dražšími kousky, včetně velkých, náhlavních sluchátek.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod ryo2 24. 11. 2018 18:18

vencaxxx píše:bude, zs6 jsou ostrá na výškách, jedině udělat modifikací pak, ZS10 jsou vyrovnanější, důraz je spíš na basech.


O té modifikaci jsem četl, pokud budou výšky opravdu silné a nebude je možné vytlumit eqalizerem, zkusím modifikaci. U těch 10tek jsem právě několikrát četl, že jsou víc basové, to bych nerad. No napsalo se toho tady opravdu hodně - každý má jiný sluch a jiné požadavky. Je nutné to vyzkoušet.

Hlavně jsem zvědav, jak si povedou v porovnání s Marshall eq.
ryo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod inzaghi 24. 11. 2018 19:00

Tak mi dorazily sluchatka z Ciny KZ ES4.

Predtim jsem mel SONY MH1C, tak s nima budu srovnavat.

1) KZ jsou hodne basove a dunive
2) hrajou o dost vic nahlas
3) nemaji tak vyrazne a ciste vysky jako SONY
4) maji kriklave stredy, takze takovej rock nahlas se neda moc poslouchat
5) oproti SONY maji vetsi prostor a lepsi separaci nastroju
6) celkove se mi zda, ze jsou prilis prisna na kvalitu hudby, kterou do nich poustim, posloucham streamovaci sluzby DI.FM a se SONY byl zvuk kvalitnejsi, respektive i z mene kvalitniho streamu dokazal udelat kvalitni poslech.
7) skvele sedi v usich
8) extremne izoluji okolni hluk, mozna az moc, neslysim ani projizdejici vlak tesne vedle me :)
9) presto z nich nejsem nejak unesen a objednal jsem jeste na zkousku KZ ZS6, ktere by mely mit cistejsi vysky i za cenu modu.
10) dal jsem KZ jeste jednu sanci, snad me podruhe prekvapi...:)
SAMSUNG Google NEXUS S I9023, Android 2.3.6
inzaghi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramones 24. 11. 2018 21:54

ramones
Junior

Odeslat příspěvekod inzaghi 25. 11. 2018 15:47

nevím, cetl jsem recenze snad na vsechny sluchatka KZ a ZS10 jsou pry az prilis analyticka, ve srovnani s ZS6 a nekteri recenze je vychvaluji vice nez ZS10 (na soundphilereview maji jen 6/10 oproti 8/10 u ZS6). ZS6 jsou pry vice zabavna a do "V", tak uvidim, ale kdyz mi nesednou ani ZS6, tak dalsi uz pak zkouset nebudu a vratim se k SONY :tleskani
SAMSUNG Google NEXUS S I9023, Android 2.3.6
inzaghi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramones 25. 11. 2018 18:09

tady máš plno dalších recenzí, včetně měření:
...přímo o KZ:
https://www.rtings.com/headphones/reviews/kz/zs10
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod ryo2 28. 11. 2018 17:35

Tak zs6 dnes přišly a první dojmy bez zahoření (nejsem žádný profík, tak berte s rezervou)

S pěnovými špunty byl zvuk hrozný - sykavky úplně mimo a basy téměř žádné. Trošku to byl šok, první co mě napadlo... Prachy v čudu a za nic.

No ale vyzkoušel jsem ještě jedny gumové špunty z mých předchozích sluchátek (byly větší než ty přiložené) a voala. Zvuk úplně jinde, vůbec bych nečekal že obyčejná výměna špuntů může tak razantně ovlivnit reprodukci zvuku. Už teď bez zahoření bych dal 9/10.

Nicméně menší neduhy se týkají sykavek. Není to nic hrozného, nebo neposlouchatelného, to ani náhodou, ale možná bych maličko ubral. Minimálně bych chtěl zkusit mód dle YouTube, ale dotaz spíš zní- je možné že po zahoření se sykavky usadí?

V každém případě hrají sluchátka opravdu pěkně, pěkně basují, ale ne nijak extrémně, spíše čistě jak to má být. Výšky by mohly být trošičku níž, ale opravdu jen o pár procent a středy super. Celková sluchátka opravdu doporučuji zvláště pak z Číny kde vyjdou znatelně levněji (já koupil draze u nás, nebudu čekat měsíc, že :-D).
ryo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 11. 2018 20:52

doporučuju zkusit vrátný mód z vlákna zs6, ucpat jeden ba driver malým kouskem molitanu. výšky se zklidní, charakter zůstane.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ryo2 28. 11. 2018 20:54

Ok vyzkouším dik
ryo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj wenec 28. 11. 2018 21:04

Zdravicko,

Rad bych se zeptal zde pritomnych, jestli nekdo nema ci neslysel tyto sluchatka:
https://www.tsbohemia.cz/samsung-eo-ig9 ... gL6sfD_BwE

Za me hrajou lepe, nez Sony MH1C.

Davaji je k telefonum Samsung...
dj wenec
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků