Philips 50PUS7303 první dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kutil71 27. 11. 2018 16:44

Dobrý den, kvalitní DVD přehrávané kvalitním DVD přehrávačem přece nevypadá strašně. Samozřejmě HD je výrazně lepší. Třeba někomu pomůže: podíval jsem se do dtestu na 43" TV, v roce 2018 byl zatím nejlépe hodnocený Samsung UE40NU7122, podobné hodnocení měly Samsung UE43NU7122, Sony KD-43XF7077 a některé další Sony, Samsungy a LG. Z Philipsů má nejlepší hodnocení Philips 43PUS6703/12, jen mírně horší hodnocení, ale návykový ambilight, pro mě favorit. Ale musel bych si ověřit PUS7303, který zde propadl. Hodnocení:
Samsung UE40NU7122: DVB-T/T2 v SD dobře, v HD dobře, HDMI dobře, kontrastní poměr dobře, rovnoměrnost podsvícení dostatečně, pozorovací úhly uspokojivě, plynulost rychlých scén velmi dobře.
Pro srovnání:
Philips 43PUS7303/12: uspokojivě, uspokojivě, dostatečně, dobře, uspokojivě, dostatečně, velmi dobře
Philips 43PUS6262/12: dobře, dobře,dobře, dobře, uspokojivě, uspokojivě, velmi dobře
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 11. 2018 18:25

Pozor na dTest...
Málokdo má sbírku kvalitních DVD dnes a i takové průměrné 720p (průměrné z hlediska datového toku nebo kvality komprese) bude nesrovnatelně lepší - rozlišení ničím nenahradíš (samozřejmě do nějaké rozumné úrovně - stačí kvalitní 720p, nebo průměrné 1080p - 4k je asi zbytečný pro všechny)

7. řada Philipsu je lepší než 6.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 27. 11. 2018 19:37

Tak podle dtestu bych se opravdu vůbec neřídil, ty jejich testy čehokoliv to je parodie na blbost.
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 27. 11. 2018 22:02

Pro zájemce o rozlišení a komprese videí:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread ... p-vs-1080p
příspěvek od vivid.sk:
"Video enkodovane pri extremne nizkom bitrate (1024kbit/s) s rozliseniami: 1080p; 720p; 576p; 480p. Vsetky subory maju teda rovnaku velkost. Zdroj je BD, jedna minuta sceny, ktora je pohybovo narocna na bitrate." Zde si můžete kvalitu porovnat.
https://uloz.to/!mdbg2wMaUR0v/enc-test-vivid-zip
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 28. 11. 2018 00:41

COTO? ted sem se uplne ztratil, promin, Kutile... ale michas hrusky s jabkama a obas ti tam padne orech...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 11. 2018 22:32

Kurčo, ty stará vojno, tebe mi sesílá samo nebe. Po projití všech internetů si totiž brousím zuby právě na tuto televizi. První dotaz je jasný:
- zkoušel jsi hry? Jak je to s input lagem při 4k? Hodnotu pro tuhle televizi jsem nenašel, ale doufám, že v gamemodu to bude kolem těch 30 ms a půjde to.
- jak přesně funguje Android? Jde vlízt normálně do Play a nainstalovat cokoliv? Firefox kupříkladu? Ten mě zajímá dost kvůli synchronizaci záložek a historie napříč zařízeními.
- jde tam vlézt do prohlížeče a pustit video kupř. na téhle stránce? Pouštím si to k jídlu: http://dokumenty.tv/mistri-zastavarny-cast-21-dokument/
- při připojení PC se to tváří klasicky jako 60 hz 4k? Ptám se proto, že se říká, že panel má 50 hz, tak jestli je to kec a má to 60.
- jak funguje interpolace při videu z externích zdrojů? Filmy budu pouštět z receiveru, ale nejsem zvědavej na žádnou 24 FPS trhaninu. Chci maximum, tzn. 60 hz. Vypadá to stejně plynule jako 60 FPS videa z youtube? Čím víc soap opera, tím líp.
- Chci kupovat 50" na pozorovací vzdálenost 2,3 metru. Z kraje gauče to bude znamenat nějakých 25°. To jsou ty barvy ještě ok, ne?

-- 28. 11. 2018 22:34 --

Jinak k těm elektrům... pánové, v Elektrowordu jsem dělal. Měli jsme seznam produktů, který jsme měli nabízet přednostně. Za ty se dostávaly bonusy. A pak samozřejmě za lichvu a doprovodný služby. Základní platy tam nejsou nic moc, takže každý se snaží prodávat dle nót. Vůbec neřešte, co vám tam kdo řekne.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 11. 2018 22:42

"Čím víc soap opera, tím líp." - moje řeč
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 11. 2018 22:47

Zajímalo by mě, jak by vypadalo interpolovaný video třeba na 144 Hz. A taky by bylo zajímavý sledovat, od jaké frekvence už to nejde poznat. Já třeba přetočení monitoru z 60 hz na 75 hz poznal bezpečně.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 11. 2018 07:27

"Pretocenie" monitoru na 75 Hz je nieco uplne ine ako interpolacia.

Sasakr píše:- jak přesně funguje Android? Jde vlízt normálně do Play a nainstalovat cokoliv? Firefox kupříkladu? Ten mě zajímá dost kvůli synchronizaci záložek a historie napříč zařízeními.
- jde tam vlézt do prohlížeče a pustit video kupř. na téhle stránce? Pouštím si to k jídlu: http://dokumenty.tv/mistri-zastavarny-cast-21-dokument/
- při připojení PC se to tváří klasicky jako 60 hz 4k? Ptám se proto, že se říká, že panel má 50 hz, tak jestli je to kec a má to 60.
.

- je to Android TV, nie bezny Android. To je rozdiel. Ma to vlastny optimalizovany obsah. Z Play tam vsetko, co poznas bezne z telefonu nenainstalujes, ale da sa to obist cez apk. Lenze aj tak, nie kazda aplikacia je optimalizovana pre TV (chybajuce dotykove ovladanie, chybajuci hardver...), takze nemusi fungovat korektne.
- Firefox pre android TV existuje, len neviem ci je priamo nainstalovatelny cez obchod.
-50/60 Hz panel je to iste, je to len vec terminologie. Kazdy podporuje na vstupe 60 Hz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 29. 11. 2018 08:38

"od jaké frekvence už to nejde poznat" - podle toho jak jsou ty jednotlivé snímky ostré
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 29. 11. 2018 21:20

Sasakr píše:Kurčo, ty stará vojno, tebe mi sesílá samo nebe. Po projití všech internetů si totiž brousím zuby právě na tuto televizi. První dotaz je jasný:
- zkoušel jsi hry? Jak je to s input lagem při 4k? Hodnotu pro tuhle televizi jsem nenašel, ale doufám, že v gamemodu to bude kolem těch 30 ms a půjde to.
- jak přesně funguje Android? Jde vlízt normálně do Play a nainstalovat cokoliv? Firefox kupříkladu? Ten mě zajímá dost kvůli synchronizaci záložek a historie napříč zařízeními.
- jde tam vlézt do prohlížeče a pustit video kupř. na téhle stránce? Pouštím si to k jídlu: http://dokumenty.tv/mistri-zastavarny-cast-21-dokument/
- při připojení PC se to tváří klasicky jako 60 hz 4k? Ptám se proto, že se říká, že panel má 50 hz, tak jestli je to kec a má to 60.
- jak funguje interpolace při videu z externích zdrojů? Filmy budu pouštět z receiveru, ale nejsem zvědavej na žádnou 24 FPS trhaninu. Chci maximum, tzn. 60 hz. Vypadá to stejně plynule jako 60 FPS videa z youtube? Čím víc soap opera, tím líp.
- Chci kupovat 50" na pozorovací vzdálenost 2,3 metru. Z kraje gauče to bude znamenat nějakých 25°. To jsou ty barvy ještě ok, ne?

-- 28. 11. 2018 22:34 --

Jinak k těm elektrům... pánové, v Elektrowordu jsem dělal. Měli jsme seznam produktů, který jsme měli nabízet přednostně. Za ty se dostávaly bonusy. A pak samozřejmě za lichvu a doprovodný služby. Základní platy tam nejsou nic moc, takže každý se snaží prodávat dle nót. Vůbec neřešte, co vám tam kdo řekne.

Nazdar nazdar!
1) No, zkoušel a nezkoušel, hrál jsem na tom (spíš manželka) Bejewelled z Xboxu, což je očividně v pohodě. Já jen ze zvědavosti zkoušel něco málo přes SteamLink - třeba pro Grim Dawn to bylo docela v pohodě. Ale žádnou FPS nebo jinou věc náročnou na postřeh jsem s tím nezkoušel. Jo a to Xko mám jen "S", takže 4K se vlastně nekoná.
2) Hele, ten Android je... oproti telefonům řekněme hodně osekaný. Výrobce aplikací totiž musí splnit nějaké podmínky (minimálně to, aby se aplikace dala ovládat jednoduchým TV ovladačem), aby ti ho playstore na TV vůbec nabídl. No a zrovna třeba ten Firefox ve storu není. Podle všeho by mělo jít instalovat i ostatní apky přes *.apk, ale to jsem zatím nezkoušel.
3) Zabudovaný prohlížeč je nějaká Opera (a zrovna u ní je to ovládání pěkně na levačku), na stránky se dostanu, ale video se nespustí - nekonečný loading.
4) K PC to nemám jak připojit. Můžu to teoreticky zkusit píchnout k manželčinu notebooku -> vyzkouším.
5) Co jsem zatím zkoušel TV, nějaké DVD, chromecast (zabudovaný i dongle přes receiver), video z receiveru po síti, zatím vždy mi to přišlo s plynulostí docela v pohodě (jasně, vyladěná 100Hz to není, jenže to bych už zase platil 2x tolik). Teda až na to testovací video z Hobbita, který jsem prostě "opravdu plynule" nebyl schopen rozjet nijak - tam jsem se na to ale fakt soustředil a hnidopíchal.
6) Mám to se vzdáleností podobně, když vlezu na kraj gauče (normální "třísedák") a vykloním se do strany, tak už vzdálenější kraj TV začíná barvy lehce ztrácet. Ale není to nic, co by mi vadilo (a hlavně stejně v tak retardované pozici na TV nekoukám).

EDIT:
Jak tak na to koukám, moc jsem ti nepomohl :-D V každým případě ale doporučuju sehnat někde tu 3K slevu (kdyžtak mi napiš SZ) do CZC a využít tu nabídku dokud je čas. Za desítku je ta televize podle mě fakt super, jakkoliv to není nijak ultimátní stroj.

EDIT2:
Hehe, Electroworld taky? Já to slyšel o Planeu/Okay. Tak koukám, že to bude asi všude stejný...
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 11. 2018 22:56

Kurčo, díky za odpovědi. Já jsem se tím včera ještě zabýval a nakonec jsem došel k tomu, že asi nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit levné věci. Totiž než si koupit za 13, nebo i za 10 kompromisního Philipse s 60 hz, prohlížečem, co nepřehraje video a Androidem, co funguje jak kdy, tak si radši koupím něco sice dražšího, ale se 100 hz, prohlížečem, co tohle (podle recenzí na youtube) zvládá a hlavně mě strašně zaujala snímková interpolace použitelná u her. 30 FPS hry dopočítávat na 60 a 60 FPS hry dopočítávat na 120 FPS, to je příliš velký lákadlo. Takže to asi bude toto: https://www.alza.cz/55-samsung-ue55nu80 ... ssionPosts U věci, co snad bude sloužit hromadu let už se těch pár tisíc rozdílu ztratí a doufám, že tohle bude bez kompromisů.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 29. 11. 2018 23:37

Jo, za 20 to není špatná volba, ale já po přeměření tu 55" prostě na své místo nenacpu. A dnes snad jediná 49/50" se 100 Hz a VA je Sony 49XF9005 (taky android) a ta už je skoro za 30... A to už je pro mě prostě moc. Neříkám, kdybych u toho proseděl každý večer dva filmy, ale to se jaksi neděje...
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 30. 11. 2018 14:30

Tady má asi podobný problém s tím neplynulým přehráváním na Philipsu:

viewtopic.php?f=1703&t=1293893&all=1

Docela by mě zajímalo, jestli je lepší Samsung NU7 nebo Philips PUS7 třeba i na to přehrávání...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 2. 12. 2018 19:15

Dnes jsem na tuto TV - 50PUS7303 a 43PUS7303 čuměl asi čtvrt hodiny v Elektrowordu - běžela tam nějaká smyčka asi z DVD přehrávače nebo z čeho to tam pouští. A myslím, že to běželo celkem plynule.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků