Velký výběr spolehlivé SMART tv 48-50“ do 15 000 Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kvok 7. 6. 2018 19:57

No tak Panasonic spolehlivý software má, ale požadavek byl na trvanlivost OS a tam je na tom Philips s aktualizacemi lépe.
Philips letos posunul číslování řad, u LCD tak, že 6000 rozprostřel do série 6000 a 7000, loňská 7000 odpovídá letošní 8000 (a loňská 8000 předpokládám bude odpovídat novým 9000, až na podzim budou představeny). Takže 7502 je jakoby výše oproti 7303 a má 100Hz panel a širší barevný gamut. Ale má IPS, což značí horší černou a kontrast (a zase naopak lepší pozorovací úhly). Nicméně Ambilight tohle částečně kompenzuje. Ještě, pokud neplánuješ pořizovat repro nebo soundbar, 7502 má soundbar vestavěný.
50EX703E má 50Hz VA panel jako 50PUS7303, ale širší barevný gamut a lokální stmívání (i když hodně základní). Ale může vadit dost lesklá obrazovka.
HBO GO nemá ani jedna jmenovaná televize, ale u jmenovaných Philips můžeš na vestavěný Chromecast posílat videa z HBO GO v mobilu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 6. 2018 20:28

Trvanlivost softwaru je nic proti jeho stabilitě. Omlouvám se vám pánové, ale některé tragické ukázky u Android TV různých cenových kategorií, jsou fakt na návštěvu psychiatra a předepsání nějakého medikamentu na nervový systém.

Nebudu konkrétně jmenovat co kde a jak, nicméně je kolikrát jedno, zda se jedná o TV za dvacet, nebo sto tisíc. Prostě to nejede korektně. Někdy docela dost. Jako čekat u telky na to, aby se mně objevilo menu s nabídkou přepnutí režimů obrazu i více než 7 vteřin, to je megaluxus. Jsem sice trpělivý, ale toto je silně za hranicí čehokoliv. Nemluvím o restartech, resetech, nulování uživatelského nastavení... samozřejmě samovolného a nahodilého.

A platí dávno řečené... čím více Android v telce využíváte, tím více problémů najdete. Z tohoto pohledu zlaté neAndroid OS v telce. Jasně, že jsou osekanější a po kratší době zastarávají. Jenže ten základ, co je třeba zůstává a zbytek si luxusně do telky dopravím v externím zařízení. V zařízení, které když mně nebude vyhovovat, tak ho rozšlápnu, vyhodím, vyměním. Hotovo.

Netvrdím, že Panasonic nemůže mít v nějaké telce a nějaké firmwaru kolaps. Ale ta pravděpodobnost oproti Androidu je skutečně dramaticky mizivá. Android je super, ale mě nebaví čekat až se výrobce domluví s Googlem na odladění. Navíc běžně dojde k tomu, že další software odstraní problémy předchozího, ale zase vytvoří jiné. Ne, na to fakt nemám nervy.

A ano... dost dobře nechápu, proč chytré hlavy z Panasonicu nejsou trochu normálnější, přemýšlivější a chytřejší a už konečně nedodávají do TV podporu pro DTS a také FastScan u satelitního vysílání. A nemůžu nezmínit, jak dlouho jim trvalo přepracovat ohyzdné a nepřehledné rozhraní interního přehrávače. Ten byl kritizován kde kým na fóru, kdejakým pisálkem na netu i testech v časácích a nic. Nikdo neslyšel. To je obrovská chyba, kterou někdo cítit má a necítí. Ono se totiž z dlouhodobého hlediska může nevyplatit některé věci ignorovat. Ona ta struna na kterou se hraje taky může prasknout a to pak přijde velký problém.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 7. 6. 2018 20:43

Kvok:
S tím typem panelu bych byl u letošní sedmičkové řady Philipsu opatrnější
https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1527058520
Note regarding LCD panel types. Philips has informed us that "90% of the 7 series models will use VA LCD" but that some screen sizes will use IPS LCD. We have not been able to confirm which model sizes this applies to.
Philips has also informed us that the 6 series models will both VA and IPS LCD panels.

Mgx:
Strašně to dramatuzuješ.Jestli si chce někdo udělat z TV PC tak samozřejmě narazí,ale běžný používání je naprosto v pohodě. Mám kolem sebe ještě nějaký Philipsy a 4ks Sony s Androidem a nikdo by ten systém nepopsal tak jako ty. Nechápu co s tím vyvádíš.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 7. 6. 2018 22:04

Je to 50" model. V 50 palcích se IPS nevyrábí.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 7. 6. 2018 22:43

Kvok:promiň,špatně jsem si to přečetl.(Původně jsem to četl tak,že podle tebe má 7303 IPS,což není pravda a tys to nenapsal :-) )
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 8. 6. 2018 05:41

Suhlas s Jardatdts co sa tyka Android TV.Mame jeden Android Philips TV 2015 a pouziva sa len na pozeranie TV a na nic ine.Za 4 mesiace ziaden problem/Len sa zapne a vecer vypne dialkovym.Ziadne pady restarty ci vytahovanie z elektriky.Takze netreba strasit a odradzovat ludi od kupy Android TV.Samozrejme ak budu stale nieco odinstalovavat a instalovar a resetovat tak sem tam sa moze vyskytnut nejaky problem podobne ako na hocijakom pocitaci.
Ja aj dalsich ludi co poznam co maju Android TV a su spokojni.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod montana_cz 8. 6. 2018 10:50

Díky za postřehy.

Stability Androidu se taky hodně bojím, ale zase to že Philips své TV pravidelně aktualizuje i třeba 2 roky ve mě vyvolává nějakou naději. Nebo ji updatem taky odpraví no :)

50PUS7303 nakonec můžu mít za velmi pěknou cenu, takže mám asi vybráno
montana_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 9. 6. 2018 21:02

jardadts píše:Mgx:
Strašně to dramatuzuješ.Jestli si chce někdo udělat z TV PC tak samozřejmě narazí,ale běžný používání je naprosto v pohodě. Mám kolem sebe ještě nějaký Philipsy a 4ks Sony s Androidem a nikdo by ten systém nepopsal tak jako ty. Nechápu co s tím vyvádíš.

Ne, nedramatizuji. Za posledních pár měsíců jsem měl opět v rukách nejeden TV s Androidem. Část známých, když si něco koupí, mně to dokonce dají domů na pár dnů pro nastavení a odzkoušení. Nedělám s tím nic zásadního a špatného. Jen jsem si nezvykl na to, že když si koupím kupříkladu věc za více než padesát tisíc Kč, budu ji muset 3x za týden trhat ze zdi, aby znovu začala fungovat... třeba přepínání kanálů. Nebo, aby se samovolně nezvyšovala hlasitost. Nemyslím si, že by se na trh měly dostávat výrobky, které očividně nefungují na 99,9 %. To, že si je lidé koupí a často nepíší o problému, nebo jich tolik nezaznamenají, protože nevyužijí, co jim zařízení nabízí, je věc druhá.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thajec 3. 12. 2018 08:01

Dobrý den,
jako kolemjdoucí se zeptám ne velmi podobný dotaz. Chci koupit novou televizi okolo ceny patnáct k. Náš defacto jediný požadavek je, aby se nejednalo o čínský krám s líbivými parametry, ale špatnou funkčností. Úhlopříčka do 54 palců.

https://televize.heureka.cz/sony-bravia-kd-49xf7596/má jí znamý, 14 tisíc za tuto značku považujeme za adekvatní, prý je za tu cenu velmi dobře vybavená.

https://www.arecenze.cz/test-televizoru ... e50nu7442/ tuto televizi jsme vybrali na základě recenze, ale nejsme si vůbec jistí, do jaké míry je to relevantní. Líbí se mi, že to je hodně dobrá značka za opět přijatelnou cenu.

https://televize.heureka.cz/gogen-tvu-49v298/ tahle se mi líbí asi nejvíc, ale dostávám se trochu do zozporu s tím požadavkem na značku, že? Máte s ní nějaké zkušenosti??
Thajec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 3. 12. 2018 11:11

GoGen má televize od Vestelu, který tedy všeobecně dělá jen levnější TV, ale tohle je úplně to nejlacinější od nich. Jestli se ti líbí kvůli ceně, podívej se na Philips 50PFS5803.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 3. 12. 2018 11:23

Taky se poohlížím po této cenové relaci a úhlopříčce (43-50").
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 3. 12. 2018 12:16

Akorát že už to vybíráš tak dlouho, že nevěřím, že vážně něco koupíš :-D I když s takovou se možná dočkáš i menších OLED, ale rozhodně aspoň ze začátku nebudou v téhle cenové relaci.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 3. 12. 2018 12:28

Počítám spíš až na jaře, podle toho jak budou vypadat nové modely - třeba se vrátí 100Hz
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 3. 12. 2018 12:46

... čínský krám ... no který tv v sobě nemá alespoň nějakou komponentu z Číny, že? :-D

to strormborec: nedivím se, že vybíráš tak dlouho, jsem na tom podobně. Ve 43" a 100Hz snad jen Sony za 20 s IPS. V 50" je to o trošičku lepší, ale při pohledu na cenu srovnatelnou s 55" se mi prachy vyhazovat nechce. V 50" žádný oled a pokud na jaře budou, tak startovací cenou někde na 40 tis. :-(
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 3. 12. 2018 13:02

S OLED pod 55" snad už ani nepočítám, to už spíš se vrátí to 100Hz do menších úhlopříček.
Ono je to tak, že když mám doma 100Hz TV, sice IPS a jenom 32", tak se mně moc nechce kupovat 60Hz, kde nemusí být tak kvalitní zobrazení pohybu a pak to v té větší úhlopříčce ještě víc vynikne. A 20tis. za TV v dnešní době se mně dávat nechce. Možná když ty novinky nebudou vypadat líp a třeba ještě o něco klesne cena těch TV 2018, tak pak koupím buď Philips 50PUS7303 nebo Samsung NU7 (tam bych asi bral i těch 43", protože by to měl být u Samsungu VA). Jinak se mně nic jinýho teď nejeví. Třeba něco ještě zlevní.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků