Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 4. 12. 2018 18:58

^ ^ ^Krásné foto.^ ^ ^

Jinak práce na vlastní kompenzační křivce pro MiniDSP EARS probíhá dobře, rozhodl jsem se však pro účely ladění posledních detailů dodatečně pořídit Hifiman Edition X V1. Vzhledem k protáhlému tvaru mušlí a tendenci zkreslovat při vysokých hladinách decibelů to jistě bude zábava... a zároveň poučení.

V1 verze je pro mne (oproti novějším verzím) speciální svým frekvenčním grafem. Stačí se podívat na srovnávací měření zveřejněná na internetu (Edition XX Massdrop, InnerFidelity, Rtings.com, SBAF, ...) a nejspíš pochopíte proč. V tomto konkrétním aspektu asi nejoptimálnější Hifimany, které byly kdy vydány. Frekvenční odezva však samozřejmě není vším. Každá sluchátka mají své nedostatky...

Práce s MiniDSP EARS se ukazuje zatím jako velmi zajímavá. Výhodou je rozhodně přístupnost celého řešení pro neprofesionály, v ceně dostanete "all-in-one" balík včetně kvalitně zpracovaného manuálu, takže stačí víceméně zapojit do počítače a začít pracovat. To však neznamená, že je zprovoznění snadné - člověk musí řešit ruchy z napájení či okolního prostředí, vybrat (i vzhledem k předchozímu) vhodný DAC se sluch. zesilovačem, naučit se pracovat se softwarem a poté to nejdůležitější - pochopit možnosti a limity samotné měřicí "hlavy". Jelikož už neměřím na své vlastní hlavě jako v minulosti, právě tímto se zaobírám nejvíce. Naštěstí nemám žádné deadliny nebo nucené cíle, takže se tím mohu postupně prokousávat a bavit se. Je to pro mě zajímavá extenze tohoto hobby. :-)

Až dorazí EDX, postnu zase nějaké fotky a zkusím zahrnout i DT880ky, když už na ně přišla řeč.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alphi 4. 12. 2018 22:04

MHOE: se červenám, je to jenom pitomý výcvak z telefonu způsobený euforií z toho,kam jsme se za posledních pár let posunuli. :-)

BTW: zajímavý výzkum. :tleskani
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 25. 12. 2018 20:03

Počúvam, porovnávam... O:-)
Přílohy
IMG_0062.jpg
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 12. 2018 00:28

zino333 píše:Počúvam, porovnávam... O:-)

... na Audio-gd R2R 11? ... to teda dosť pochybujem, že niečo rozumné zistíš :roll:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 26. 12. 2018 08:22

Jednoducho nemám lepší amp. Zatiaľ si žiaľ musím vystačiť. A keď sa naskytla prílležitosť skúsiť HE-6, prečo nie. Nehrá to vôbec zle ani z R2R 11. Samozrejme počujem a cítim limity, ale aspoň mám slušnú predstavu o tonalite. Obávam sa len, že neviem úplne dobre odhadnúť ich potenciál, ktorý ale po pár dňoch počúvania viem že je veľký.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2018 11:05

Trošku to tu naředím :-)
Toto je má aktuální EDC sestava.
KZ ZS3
Cowon iAudio U7
Přílohy
IMG_8345.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 26. 12. 2018 19:43

Tak taky přihodím svoji klasiku - ale až na hloubku jsem zatím ještě spokojenej. Výhodou je tube rolling.

ld2k701.jpg

Driver tubes: Mullard M8100 w/ square getter
Power tubes: 6N6P gold grid
Gain settings: 2. nejv. nebo nejvyš.
Změny:
Jiný typ pěnových kroužků od AKG.
Nepasující, ale moc pěkně upletený návleček od čínské dělnice.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 31. 12. 2018 01:24

PF2019y1024.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 31. 12. 2018 12:48

Haha, perpetum mobile. :D
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Valakor 31. 12. 2018 14:36

Kdepak perpetum mobile, to je pojízdná resuscitační sada pro notorické sluchátkové audiofily. Potřebná třeba, kdyby někoho šlehlo z toho, když je přítomen produkce "hudby" z repráčku na mobilu. :-D
Valakor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petema 1. 1. 2019 15:46

Ad mrazíkovo.
A měl si možnost srovnat tenhle Cowon U7 s Shanling M0?
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 1. 1. 2019 17:16

zino333 píše:Počúvam, porovnávam... O:-)

Paráda - jak se to zatím vyvíjí? Zvážil bych jiné náušníky pro HE6ky - pokud dobře vidím, používáš nyní originál koženkové, které je po technické stránce limitují. Nemáš po ruce nějaké jiné náušníky, třeba právě ty od Audeze? Nebo jiné kvalitní kožené? Na netu se dají najít srovnávací měření s různými typy náušníků, to by mohlo pomoci.

HE6ky jsou celkově komplikované - skvělé měniče, ale v kompromisní "skořápce". Vnější mřížky jim totiž též nedělají zcela dobrotu a jejich důraz kolem 10kHz (stejně jako u ostatních originál Hifimanů) bude do jisté míry souviset s konstrukcí a tlumením mušlí.

Předpokládám ale, že LCD2C porazí, pokud ti sedne jejich světlejší tonalita. Pokud ano, tak máš v podstatě vyhráno, protože posunout se dále z HE6tek už je velmi obtížné. U mě byl problém jen v té tonalitě.

mrazíkovo píše:Trošku to tu naředím :-)
Toto je má aktuální EDC sestava.
KZ ZS3
Cowon iAudio U7

Dal jsem like za tu pěknou foto, byť přiznávám, že mne pozitivně ovlivnilo dřevo. :nenapadne
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 1. 1. 2019 18:54

@MHOE: Hmm, neporazia ani jedny druhé. Totiž sú to úplne iné sluchátka. A ani jedny nerobia niečo vyslovene zle. Navyše si k LCD-2C budujem čoraz vrúcnejší vzťah, čím dlhšie ich mám.

Boli tu námietky voči môjmu zosíku. Napriek tomu to spolu hrá dobre a nemusí sa toto kombo za svoj zvuk vôbec hanbiť, skôr naopak.

HE-6 sú technicky pred LCD-2C. Majú lepší detail, separáciu, priestor a celkovo rozlíšenie, niekto to nazýva aj makrodynamika alebo plankton- Ja neviem, mne sa to ťažko popisuje, vysťihuje mi to slovo rozlíšenie. Sú svetlejšie ako LCD-2C, hrajú vzdušnejšie, viac otvorene. Ja v nich cítim podobnú tonalitu ako z HE-400i. V niektorých melodických skladbách mi ich v niektorých úsekoch pripomínali. Ale len tonalitou, inak HE-400i dosť za HE-6 strácajú. Vo všetkom. Asi budem mať čo dočinenia so zvukovou tonalitou Hifimanov všeobecne. Mne sa páči.

Teraz, ktoré sú lepšie? Ani jedny. LCD-2C hrajú úžasne. Majú menší priestor, rozlíšenie, ale za to sú krásne teplejšie. Ja neviem asi lepšie ten zvuk opísať inak ako slovom sladký. Príde mi ich zvuk sladký. Plný, intenzívny, má to objem, dušu. A vôbec nemám klaustrofobický pocit. Je tam aj priestor a príjemný. Veľmi príjemná záležitosť. U mňa sa asi LCD-2C ohrejú dlhšie. Okrem zvuku je aj spracovanie top.

Takže HE-6 na mňa urobili veľký dojem. No nepovažujem ich zatiaľ za lepšie oproti LCD-2C. Ak by som mal momentálne vybrať, vyberiem Audeze. V priebehu najbližších dní mi príde Chord 2Qute DAC a Schiit Lyr3. Som zvedavý ako budú znieť na tom.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 1. 1. 2019 19:20

Ahoj, odkud jsi objednával ten Lyr? Předpokládám Schiit Europe (Nizozemsko)?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 1. 1. 2019 19:41

@BabetakCZE: Áno.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků