Samsung UE55MU6172 - zkušenosti s podsvícením panelu?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod koliar 5. 12. 2018 10:16

55" absolutne bez problemov. Prvy prispevok je o 55".
Do kombiku v poho aj 65"
koliar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 5. 12. 2018 10:50

Pak to ale nemůžeš vrátit zas do 14 dnů. Už by to chtělo nahradit to LCD OLEDem
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa 2 5. 12. 2018 12:38

Koupil jsem přes internet /samozřejmě jsem si přečetl veškeré informace a recenze ale bohužel to nestačilo-moje chyba nebo smůla.
PANASONIC už to řeší a má k dispozici i obrázky tak uvidím jak to dopadne každopádně se ozvu až budu vědět více..děkuji
pepa 2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2018 13:11

Nacitane informacie a recenzie su ti v pripade rovnomernosti podsvietenia nanic, kedz kvalita podsvietenia sa nelisi model od modelu, ale kus od kusu aj v ramci jedneho modelu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa 2 5. 12. 2018 14:54

V době kdy jsem si chtěl koupit pod "stromeček" novou televizi jelikož mi odešla plazma TV SAMSUNG/jsem věděl houby o nějakých problémech s podsvícením LED LCD TV.
Vsadil jsem tedy na značku a to mě ani ve snu nenapadlo že by zrovna PANASONIC pustil do prodeje takový zmetek samozřejmě že jsem lítal po obchodech a sledoval jak se každá ze značek projevuje ale znáte to v obchodu je plno světla a když chcete od obsluhy/ která mimochodem o tom nic neví/ něco na víc je jejich reakce no všelijaká všude běží demo UHD 4K a zákazník je zmatený no vybíral jsem vybíral až jsem přebral..
pepa 2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2018 15:07

To je proste smola no. Vybral by si iny a mohlo to kludne dopadnut rovnako.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa 2 5. 12. 2018 16:03

Souhlasím...
V dnešní záplavě elektroniky musí být člověk obezřetný a nejedná se jen o TV..
Mě ale trápí ještě jedna věc jak si může dovolit prodávající který se prezentuje jako internetový obchod dovolit to co jsem psal výše v druhém příspěvku že mi /údajně po konzultaci s výrobcem/ a na základě mé reklamace poslal totožný typ televizoru ale pánové držte se výměna trvala neuvěřitelných 23 dní !!
Po asi desáté urgence mi TV doručili a já natěšený že bude vše OK že to byla náhoda jsem TV zapojil a vše se zdálo být normální podsvísení bylo vcelku dobré až na nějaké menší odchylky ale po třech dnech kdy si panel tzv.sednul jsem byl v šoku obě TV jako by byla dvojčata tak jsem nelenil a kontaktoval prodejce že závada je totožná a že chci odstoupit od smlouvy a světe div se prodejce arogantně reagoval s tím že nemám nárok a že 14 denní lhůta vypršela-další ŠOK !!!
V nynější době řeším problém už jen s výrobcem a doufám že vše dobře dopadne...
pepa 2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2018 16:19

Zo zakona maju na vybavenie reklamacie 30 dni. 23 je v limite.
A odstupiť od zmluvy maš narok až keď sa rovnaka zavada objavi 3. krat. Nemam dôvod sa ich zastavať, ale v tomto nijako nepochybili.
Samozrejme ustretovejši môžeu byť vždy, to je ale druha vec.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa 2 5. 12. 2018 17:00

No nevím ale určitá pochybnost tu zřejmě je protože kdybych chtěl reklamovat i tu druhou závadu což bych mohl tak prodejce se brání tím že to není závada což mu údajně potvrdil technik na TV který mu vypracoval protokol/zřejmě jeho známý/který kontroloval ten první televizor který jsem vrátil a že je vše OK !!
Takže abych to zkrátil- v této chvíli jsem odkázaný na PANASONIC jak se k této záležitosti postaví momentálně nemám v ruce žádné TRUMFY....
pepa 2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DRSG 5. 12. 2018 20:07

Ryan Giggs píše:
DRSG píše:To je to slavné edge, no!
Nie, nie je. To ta moze kludne postretnut aj u direct. To je proste odflaknuty kus/seria.

Já se nechci hádat, ale toto je primárně problém u edge. Po takové zkušenosti bych už edge určitě nechtěl...
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod pepa 2 5. 12. 2018 21:16

Určitě ano odfláknutá série ale u PANASONICU ??? to bych nečekal !!!
Myslím že na západě od nás by si PANASONIC nedovolil prodávat takový odfláknutý výrobek.
Mám příbuzného v něnecku a když to viděl tak se zhrozil!! On sám má panáka ale tyto problémy se u něho nevyskytují možná právě proto jsem si vybral tuto značku v domnění že bude vše OK barvy super ovládání jednoduché ale ani ve snu by mě nenapadlo že chytím takový ŠMEJD !!! V německu se tyto věci řeší okamžitě a hlavně rychle zákazník musí být spokojený !!
pepa 2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2018 21:44

DRSG píše:
Ryan Giggs píše:
DRSG píše:To je to slavné edge, no!
Nie, nie je. To ta moze kludne postretnut aj u direct. To je proste odflaknuty kus/seria.

Já se nechci hádat, ale toto je primárně problém u edge. Po takové zkušenosti bych už edge určitě nechtěl...

Hádat se nemusíš, názor vyjádřit můžeš. Stranové podsvícení k tomu má blíž, ale BOHUŽEL, se to týká i direktivního, přímého zadního. Když se někde něco nepovede, může to být ze zlata...

-- 5. 12. 2018 21:46 --

pepa 2 mimochodem, jaký obrazový profil jsi měl aktivní, když jsi fleky fotil?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 12. 2018 07:02

DRSG píše:Já se nechci hádat, ale toto je primárně problém u edge. Po takové zkušenosti bych už edge určitě nechtěl...
Tak sa ani nehadaj, lebo pravdu nemas. Direct je na tom uplne rovnako (bavime sa o tychto lacnych TV). Aj tu na fore mas za tu dobu co existuju led lcd viac nez dost prikladov.
Direct led v tejto kategorii NIE je o kvalitnejsom podsvieteni, to je mylna predstava, aj ked to evokuje. Je to cisto o menej nakladnej a jednoduchsej vyrobe. O setreni nakladov vyrobcov. Uz to tu svojho casu komentovali aj ludia co tie TV priamo vyrabali. Je jednoduchsie flaknut tam par diod za panel, ako zlozito u edge led vymyslat difuzory.
Ale ked je tam par desiatok diod za panelom, z toho rovnomerne podsvietenie nevyrobis, to je proste fyzika, ktoru neochcijes. To by si sa divil, ze moze byt kludne horsie ako u edge.

Ano direct tym netrpi, ale to sa tyka drahych TV, kde su tisicky diod a kde je fald.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa 2 6. 12. 2018 20:46

Pro admina/ fotil jsem při obrazovém režimu "dynamický"ale ostatní režimy se chovají obdobně a vyzkoušel jsem snad všechna nastavení včetně osobního s plným omezením podsvícení a maximálním řízení podsvitu omezení kontrastu ale těch fleků se nazbavíš kdyby ses postavil na hlavu vždy se ty fleky objevují.
Pokud vše omezíš nedá se na to koukat!!!
Je to šmejd !!
pepa 2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2018 09:48

No, na fotce u dynamického režimu to prostě vynikne nejvíc. V režimu film/kino by vše mělo vypadat podstatně klidněji. Z druhé strany... když Tě to obtěžuje, jejich problém. Mají si dávat bacha. Až budeš mít nějaké nové info, napiš. Díky
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků