Velký výběr spolehlivé SMART tv 48-50“ do 15 000 Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zip07 6. 12. 2018 16:56

Pánové, prosím o pomoc. Nutně potřebuju koupit novou televizi, ale marně hledám něco, co by se aspoň vyrovnalo mému dosavadnímu 4 roky starému Samsungu, který taky není bez chyb, ale přijde mi, že čím novější televize, tím horší paskvil to je. Vždycky akorát půl hodiny hledám a čtu manuál, abych zjistil, že ta "chytrá" televize nemá funkci, co měly už hloupé televize před x lety.

Základní požadavek je úhlopříčka cca 48 - 50" a cena do cca 15000. Nemusí mít super obraz, protože si nedělám iluze, že bych se za její životnosti dočkal kvalitního vysílání a na přehrávání z jiného zdroje bude fungovat jen výjimečně, navíc nikdo z nás není na kvalitní obraz zvyklý, takže nemáme vysoké požadavky.

Pokud bude chytrá, bude to fajn, pokud bude hloupá, tak se k ní dokoupí chytrá krabička, ale v tom případě od televize chci naprosto bezproblémový chod bez sekání.

Co od televize chci?
- Aby nabíhala rychle, cca do 10 sekund
- Aby rychle přepínala programy
- Aby měla rychlou odezvu na DO
- Aby šla ovládat hned po zapnutí (aspoň zvuk) a ne jako jeden Philips, co jsem si zkoušel v obchodě a stejně jako u 15 let starého modelu nejdřív začala televize po zapnutí řvát a ztlumit se dala až po skoro 8 sekundách, kdy konečně kompletně najela.
- Aby si pamatovala EPG i po vypnutí - mé dva Samsungy z r. 2014 a 2015 to nezvládaj a doteď jsem si na to po přechodu z bezproblémové televize nezvykl a děsně mě to se*e
- Aby při vstupu do EPG běžel dál zvuk bez přerušení, ideálně i obraz v okně
- Aby netrpěla náhodnýma restartama
- Aby se daly seřadit kanály a odmazat nechtěné
- Aby uměla nahrávat na USB disk, ideálně flashku, ne jen HDD, a měla timeshift
- Aby při nahrávání na USB disk šlo sledovat jiný program v rámci stejného multiplexu
- Aby měla nastavení na přepnutí kanálu na vybraný pořad, tj. časovač nastavitelný z EPG
- Aby podporovala HbbTV aspoň 1.5
- Aby měla aspoň 2xUSB a 2xHDMI
- Aby měla bezchybnou češtinu
- Ideálně aby podporovala různorodé formáty videí a titulek pro přehrávání z USB, ne jen tři, čtyři základní, ale pokud to bude "hloupá" televize, tak to oželím
- Aby se nezasekávala v rychlejším pohybu v menu a EPG
- Aby po zapnutí najela rovnou na přehrávání TV vysílání, na naposledy zvolený program
- Aby zvuk nezněl jako z plechovky nebo z plastové krabice

Můj Samsung řady 6 z roku 2014 splňuje vše až na to držení EPG po vypnutí a občasné náhodné restarty. O rok novější Samsung řady 6 už nesplňuje chod bez zasekávání a co jsem koukal na letošní model řady 7, tak ten už neumí ani nahrávat na flashku a skoro nic z ní nepřehraje. Co je na takové televizi chytrého, to fakt nechápu, když tohle umí i moje 10 let stará přenosná televize za 1500 Kč.
zip07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 6. 12. 2018 17:27

Taka TV neexistuje... :-)
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 6. 12. 2018 18:14

Do 15 tis. je jedno co vezmeš, vždy to bude low-end s 50 Hz a se základním HDR.
Philips 50PUS7303, VA panel, direct led, 50 Hz, ambilight a je na něj pořád ta 5 letá záruka.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 12. 2018 18:35

6-kovy Samsung nestal v roku 2014 v takejto uhlopriečke 15000,-. Tak neporovnavaj neporovnateľne. A dnes sa už vyššie modely (s vybavou, ktoru požaduješ) nerobia v takychto malych uhlopriečkach. Trh je niekde inde.

To že ty maš špecificke požiadavky, ktore dnešne lacne TV nesplňaju, neznamena že nie su "chytre".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip07 6. 12. 2018 18:52

A kolik podle tebe v roce 2014 stál Samsung řady 6? Abych teda věděl, za kolik jsem ho koupil, protože jsem za něj zřejmě teda dal víc, než si pamatuju.

DRSG píše:Do 15 tis. je jedno co vezmeš, vždy to bude low-end s 50 Hz a se základním HDR.
Philips 50PUS7303, VA panel, direct led, 50 Hz, ambilight a je na něj pořád ta 5 letá záruka.
O kvalitu displeje mi nejde. Jak je na tom tenhle Philips s tou nemožností ovládání hned po zapnutí?
zip07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 12. 2018 21:20

Na heureke je graf vyvoja cien.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip07 6. 12. 2018 23:00

A ten graf v průběhu roku ukazuje i cenu kolem 14 tisíc, takže v čem je problém?
Mimochodem, našel jsem si u CZC svoji objednávku a zjistil jsem, že paměť mi ještě slouží. Kupoval jsem ji za 13999.
zip07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 12. 2018 06:36

Ktory model to je konkretne? Kedze pises ze to vie nahravat iny program ako sledujes, a 6-kovy, tak jedine H6500. V 55" stal cez 20 tisic, v 48" urcite na heureke tiez nebol za 15000,-. Cize to je 40".
A teraz chces vacsiu uhlopriecku za rovnaky peniaz. V tom je problem. Tak ako to mozes porovnavat?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip07 7. 12. 2018 14:02

Píšu sledovat jinej program v rámci stejnýho multiplexu, tak mi tu nepodsouvej televizi s dvojitým tunerem. Na to (aspoň před 4 a více roky) vždycky stačil jen jeden tuner. I když mi tu budeš podsouvat, že mi na zdi visí 24" obraz neznámýho pouličního umělce za 25 tisíc, nic to nezmění na tom, že ve skutečnosti to je 48" Samsung řady 6 z roku 2014 za 13999, kterej zvládá přehrávat jeden program v rámci multiplexu, zatímco se jinej nahrává, a tuhle funkci umí i ta neznačková 10 let stará mini televize za 1500, o který píšu. Vlastně až na HbbTV a počet portů splňuje asi všechno z toho, co jsem uvedl do požadavků, tak nechápu, co je na tom za "specifický požadavky"?! Ale bůhví, co jsi vůbec četl, když mi tu podsouváš televizi s dvojitým tunerem...

Hele mizím. Přišel jsem se sem pobavit o nové televizi; o staré jsem se pobavil dost, když byla nová. Jsem rád, že když už to, co před léty bývalo u TV zvykem a měly to snad všechny, jsou dnes specifický požadavky hodné snad zakázkové výroby, že aspoň úroveň diskuzí se časem nemění a stále lze bez problémů v každé najít místního experta, co do všeho vidí nejlíp a i zkušené kartářky vedle něho rudnou závistí. Leč zrovinka mě krapet tlačí čas, tak místo tohohle věštění jdu dělat něco užitečnějšího.
zip07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 12. 2018 19:35

Ak si si nevšimol, najprv som položil otazku, čo je to za model.Neračil si napisať, tak prečo sa čuduješ vešteniu? A ano prehliadol som že si pisal o jednom multiplexe. Tak tu nevyšiluj.
A ano, toto su špecificke požiadavky lebo ako si si neračil prečitať, pisal som že trh sa zmenil. Vtedy sa robili aj v malych uhlopriečkach špičkove TV, teraz už nie su. Vyraba sa to, čo si žiada masa, nie par jedincov. A ak sa ti to nepači, plačeš na nespravnom hrobe, nikto z nas tu za to nemôže, napiš vyrobcom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků