prehravac UHD,HDR, dolby a DTS

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zocharik 16. 12. 2018 22:13

Ahojte.

Objednal som si tento televízor: Samsung UE55NU8002.
K nemu chcem objednať reprosúpravu logitech Z906 5.1 s podporou DTS. (môžte poradiť niečo iné)

Problém je, že chcem prehrávať filmy z prenosného hdd v kvalite blu ray alebo .mkv a televízor to podľa všetkého nedokáže. Takže potrebujem poradiť čo mám kúpiť alebo ako prehrávať na tejto telke filmy s DTS, 4k, hdr ?

Asi by to dokázala vyriešiť konzola xbox one s ale nie som si itý...

.... alebo je nejaká možnosť streamovať to z pc s mojími požiadavkami ? :D
Naposledy upravil zocharik dne 16. 12. 2018 22:54, celkově upraveno 1
zocharik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 16. 12. 2018 22:54

Nevím, proč by TV nezvládla přehrávat soubory ve 4K nebo HDR, všechny tyto formáty podporuje. Alespoň ve specifikaci je to uvedeno.
Napřed to vyzkoušej, než začneš řešit něco dalšího.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zocharik 16. 12. 2018 22:55

No ja som práve nikde nenašiel žeby tá TV dokázala dekódovať DTS
zocharik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 17. 12. 2018 12:04

Jeden se bavíte o obraze,druhý o zvuku. Pokud chces prehravat vsechny moderni zvukove varianty,mel by sis pochopitelne koupit v idealnim případě avr.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 17. 12. 2018 12:16

Tak to vyzkoušej. TV má jen stereo reproduktory, takže bude hrát stereo, ale na výstupu HDMI ARC by měl být DTS signál v plné kvalitě a dekóduje ho připojený AV receiver nebo v tvém případě repro Logitech. Ovšem ten Logitech nemá HDMI, takže připojení půjde jen přes optiku a to je zase problém, že ta má omezenou průchodnost.
Prostě nekupuj ty počítačové bedničky k TV a pořiď si kvalitní ozvučení, které umí i moderní formáty.

-- 17. 12. 2018 12:19 --

Bazi 36 píše:Jeden se bavíte o obraze,druhý o zvuku. Pokud chces prehravat vsechny moderni zvukove varianty,mel by sis pochopitelne koupit v idealnim případě avr.

On asi zocharik ani nevie, čo vlastně chce, když dává takový dotaz:
"Problém je, že chcem prehrávať filmy z prenosného hdd v kvalite blu ray alebo .mkv a televízor to podľa všetkého nedokáže. Takže potrebujem poradiť čo mám kúpiť alebo ako prehrávať na tejto telke filmy s DTS, 4k, hdr ?" :hm
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zocharik 17. 12. 2018 13:14

Ja viem čo chcem :D mam blu ray subory ktore chcem prehrat na tv.. ale chcem aby mi to prehralo s DTS zvukom. Takze tie logitech nemam kupovat ? Som ochotný dat tak do max 400-500€

-- 17. 12. 2018 15:07 --

Takéto niečo môže byť ?

https://www.alza.sk/onkyo-ht-s3800-cierne-d5094148.htm
zocharik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 17. 12. 2018 15:32

Ono by to fungovalo i s těmi Logitechy, ale ta kvalita zvuku nebude moc dobrá, to nesouvisí s tím, jestli TV umí přehrát požadované formáty, ale jak je umí dostat ven a to je přes optický výstup problematické. Přes HDMI lze klidně poslat i Atmos, ale optika více než to DD/DTS nezvládne.
Pokud ti to stačí, tak OK, bude to lepší než zvuk z TV.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zocharik 18. 12. 2018 21:48

Tak som objednal onkyo ht-3800 hadam s tym nic nepokazim :)
zocharik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 19. 12. 2018 12:01

Na ozvuceni telky a prehrani bluray discu ok(pro nenarocne). Hudebne samozrejme katastrofa.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 19. 12. 2018 12:22

Ale snaha byla, Bazi :-l , už se na to asi vykašlu, jak se říká, za málo peněz málo muziky.
Třeba bude zocharik spokojený. Já bych vzal aktivní stereo repro, hrálo by to líp než domácí kino ve stejné ceně.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zocharik 19. 12. 2018 19:58

No tak ich tu mám. Vážne je to katastrofa... neviem či to vrátiť do alzy alebo si nechať receiver a vymeniť repráky ?

-- 19. 12. 2018 21:15 --

Viete čo.. seriem na to s prepáčením.. je to vec ktorú každý deň nekupujem.. kúpim receiver plus repro do 1500€ .. žiaľ to ale bude musieť počkať :D toto vrátim tomu zelenému alzákovi nech si to berie
zocharik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 19. 12. 2018 21:09

Tak to je jiná, v podobné ceně už tady pár sestav poskládaných bylo a dle reakcí majitelů jen spokojenost.
To chrastítko vrať, akorát by tě to pokaždé štvalo, žes zbytečně utratil peníze. Jakkoli to upgradovat nemá smysl.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zocharik 21. 12. 2018 13:47

Ahojte. Tak mám problém s prehrávaním videí v uhd. Nedokáže mi to prehrať mission impossible fallout (82gb) z hdd pripojeného do tv, ani z notebooku cez hdmi (sekalo to najmenej) a ani cez serviio (cez to mi to seká rovnako ako keď to dám priamo z tv-.. 1 obázok za 5s :D ). Prosím poraďte mi ako to mám do pekla prehrať :D
zocharik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rado101k 28. 12. 2018 08:30

Potrebujes nejaky prehravac multimedialnych suborov ktory dokaze prehrat filmy vo vysokom rozliseni a s podporou HD audia,cize nejaka krabicka od 100-500€.to je uz na tebe.
Doporucujem
https://www.egreat-hd.de/produkte/
Egreat A8 alebo A10- na HDD ,samozrejme prehravaju po sieti vsetky subory ,ale vyrazne sa doporucuje pouzit LAN a nie cez wifi....ma miesto na interny HDD...
Pokial ti ide o filmy staci Minix U9H
https://www.alza.sk/minix-neo-u9-h-d4831886.htm
ti prehra vsetko,akurat zvuk asi nebude dolby atmos,ale na to potrebujes aj zvukovu aparaturu,mam ho osobne aj ja a prehrava BD,mkv aj 4k UHD,ale zvuk je len DTS alebo DD...co bezne staci.Ale do obyvacky by som uz isiel do Egreatu A10 alebo A11 ale samozrejme uz ma vyznam aj dokupit nejaky novy model HIFI AV domaceho zosilovaca napr. Onkyo TX-NR575
https://www.alza.sk/onkyo-tx-nr575e-cer ... 20.htm?o=3
a k tomu nejake normalne repro napr.
https://www.alza.sk/jamo-s-805-hsc-cier ... 0.htm?o=19
rado101k
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 1. 1. 2019 11:14

to zocharik:
já doporučuji tenhle media boxík: https://www.futeko.com/products/MP093.php,
já ho teda kupoval přes Aliexpres z Číny, ale nedoporučuju, dodání prodloužené o celní
řízení, ve finále jsem nic moc neušetřil, ale z UK to bude v poho, čus Máca
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků