Sony WH1000XM2 a kvalitní "propojení" s PC

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ATonda 25. 12. 2018 15:10

Pře pár měsíci jsem si udělal radost a pořídil si sluchátka od Sony WH1000XM2, hrají skvěle, ale domnívám se, že nevyužívám jejich kvalitu na 100%. Proto bych vás rád požádal o pomoc s konfigurací jak hardware, tak i software.
V současné době přehrávám hudbu pomocí standardního software v PC :-) a přenáším přes Asus Usb-BT400.

Prosím nesmějte se mi :-)

Díky za pomoc.

-- 25. 12. 2018 15:18 --

Ještě dodám, že se nebráním propojením kabelem. V PC mám standardní zvukovou kartu na desce, kterou nevyužívám, ale jsem připojený k Roland QUAD-CAPTURE.
ATonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod razerfan 25. 12. 2018 19:49

Audioquest Dragonfly Black nebo Red podle peněz které za to jsi ochoten dát. Black 2500,- , Red 5500,- . Ale radši si to někde vyzkoušej. Red bude v pohodě, u Blacka si nejsem jistý hlasitostí, ale asi taky bude ok.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 12. 2018 21:30

Podla mna je skoda tieto sluchatka pocuvat cez drat, maju v sebe kvalitne BT kodeky (AAC, aptX, aptX HD, LDAC), zbytocne by si stratil velku vyhodu tych sluchatiek - bezdrotovost. Nemas mobil, ktory by ich podporoval ? Sony, Samsung, Apple napr. ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ATonda 25. 12. 2018 22:46

Telefou samozřejmě mám (S Note8) a používám ve spojení se sluchátky, ale rád bych poslouchal slušnou hudbu ve slušné kvalitě na slušných sluchátkách v PC. BT - bezkabelové propojení je pro mě přednost - nepřekáží kabel, který navíc přenáší hluk třením o oděv.
Takže jaký soft a jak nastavit kvalitu přenosu přes BT?
ATonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 12. 2018 11:26

Ak mas SNote 8, zbierku v mp3/flac, tak mozes pouzit na mobile prehravac UAPP, ktory vie vylepsit zvuk posielany cez BT (v tvojom pripade dokonca aj LDAC) a priznam sa, neviem vtedy vzdy na 100% rozoznat Dragonfly Black a cez BT LDAC na mojom Samsungu s WH1000XM2.
Ale ked tak bazirujes na PC, pozri sa na Bluetooth transmitter s podporou aptx (alebo este lepsie aptx HD), podporu LDAC na tychto zariadeniach este nikto tusim nema. Napr. nieco taketo. Budes potrebovat asi aj nejaky DAC, neviem posudit ten Roland, ma vystupnu impedanciu az 47 ohm, co asi nie je na sluchatka uplne OK. Softver je asi jasny - foobar na flac/mp3 alebo online riesenia Spotify Premium ci Tidal.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ATonda 26. 12. 2018 14:38

Takže pokud to chápu dobře, musím zvuk z PC dostat do sluchátek buď po kabelu (teď to řešit nebudeme) a nebo bezdrátově.
Bezdrátově = přes Bluetooth.
Bluetooth musí podporovat "aptx" aptxHD" "LDAC"
= Můj BT Asus je na nic, musím si pořídit nový BT "vysílač". Zde byl "kámen úrazu" :-)

Díky za UAPP, už jsem ho nainstaloval a je OK.

Stále je, co se učit :-)
ATonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod razerfan 26. 12. 2018 15:14

Firma avantree, nebo Shanling M0, ale s budoucím firmware. S aktuálním firmwarem nefunguje zároveň usb vstup a ldac výstup, ale slíbili to zprovoznit v budoucnosti (sliby chyby). S shanling m0 nyní funguje samozřejmě usb vstup a drát výstup, takže i to je možnost. Ale myslím, že shanling má trošku vyšší latency (+bt kodek přidá další latency) , takže to je na poslech hudby a na filmy a na hry asi jen přes drát. Pokud chceš nízkou latency přes bt, tak musíš mít sluchátka která podporují kodek aptx LL, a vysílač který to také podporuje. Některé vysílače od avantree to umí. Pokud ti ale nejde o latency, a chceš nejvyšší kvalitu hlavně na hudbu, tak potřebuješ kodek ldac nebo aptx hd. S ldac už jsem psal že to možná bude jednou umět shanling m0. S aptx hd to už nyní umí některé vysílače avantree. Jeden z těch vysílačů má i větší dosah signálu. Takže hledej ten který se zapojuje do sítě, má optický vstup (tím do něj dostaneš signál z pc, pokud máš tedy v pc optický vystup. výstup) a jeho class zaručuje větší dosah. Pošlu ti odkaz.

Zde: Oasis plus - http://www.avantree.com/category-blueto ... -plus.html

Možná ho najdeš i na německém Amazonu. Z ameriky se platí navíc clo a dph. A má nejen optický ale i analogový vstup. Ale popravdě, je to opruz. Musí se to zapínat a vypínat. Čekat na spojení s bt sluchátky. Prostě opruz.
Naposledy upravil razerfan dne 26. 12. 2018 15:20, celkově upraveno 1
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 12. 2018 15:17

V tom popise ti chyba medzi krok - DAC (prevodnik digital->analog), tie vstavane zvukove karty stoja vacsinou za ....
K UAPP - skontroluj si v nastaveniach BT na mobile, ci sa ti to prenasa v LDAC (vlastnosti v menu BT pripojenych sluchatiek), ak nie, treba to zapnut. A tiez v nastaveniach UAPP je nutne zapnut Hi-Res Driver + nastavenie, aby sa pouzival HiRes driver aj cez bluetooth. Az potom to bude hrat paradne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 26. 12. 2018 15:28

Jo, někde jsem cetl, i tady na avmanii, že s druhou verzí těchhle sony nefunguje první spárování s shanling m0. Prej se má jít do sklepa, tal se nediv, a pozadej souseda o klíče, pokud nemáte vlastní sklep.

Jo a výhodou optického vstupu je to, že se signal 2x zbytečně nerozkoduje a nezakoduje než se pošle do sluchátek. Prostě je furt zakodovany, a jen se 1x prekoduje do bt kodeku. Kdybys kupoval ten inateck, tak se v pc rozkoduje do analogu, a v inatecku znovu zakoduje a prekoduje do bt kodeku. A druhy rozdil je v tom ze v inatecku je baterka, je to portable zařízení a když to necháš pořád zapojené, tak nemusí být dobrý nápad.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 12. 2018 17:05

Na ten "problem" postacuje reset sluchatiek, u mna som vsak nic nezaregistroval, ani ani necital o tom, len tu na fore. Pravdepodobne sa sluchatka aj pri parovani snazia napojit na predtym zapamatane zariadenie.

razerfan, to co pises sa mi nezda OK, nie je zakodovanie ako zakodovanie. Audio signal prenasany cez bluetooth nie je ten isty ako zvuk v digitalnej podobe pred rozkodovanim este pred DAC. Nemyslim, ze vies preniest nejakym sposobom nerozkodovany digitalny zvuk z optiky cez kodek BT a ten by sa rozkodoval az v DAC sluchatkach. Ak je na tom transmitteri opticky vstup, je v transmitteri aj nejaky (asi lacny DAC), ktory najskor dekoduje D->A a az naslednej prekoduje do BT kodeku. Mozem sa sice mylit... rad si v tom spravim jasno.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 26. 12. 2018 18:24

po pravdě, nerozumím tomu, byl to laický odhad toho co se v transmitteru děje
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ATonda 26. 12. 2018 21:28

Teď jste mi dali brouka do hlavy :-)
Myslel jsem si, že pomocí USB BT (Asus Usb-BT400) propjím PC/sluchátka. A ono to asi nejde z důvodu nepodporování kodeků aptx/LPDA. Takže musím ještě pořídit slušnou zvukovou kartu s optickým výstupem a to propojit teprve s BT vysílačem. S optikou bych souhlasil, protože mám problém doma se zemní smyčkou a nerad bych tím "nepořádkem" degradoval zvukovou cestu.

-- 26. 12. 2018 21:39 --

Někdo již dříve odkazoval na toto BT.
https://www.amazon.de/dp/B07CZ4C8K2/ref ... 02e14041f8
ATonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 27. 12. 2018 01:12

Čínania teraz vychŕlili na trh niekoľko kombinovaných BT príjmačov/vysielačov s BT5.0 a podporou APTX-HD. Vačšina so vstupom analog + optika. Ten na Amazone je jeden z nich, ale na Aliexpresse je ich viac a za nižšie ceny, napríklad https://www.aliexpress.com/wholesale?Se ... .0+aptx+HD
Pokiaľ postačuje takéto riešenie a kvalita, stačí si len vybrať :)

Ja som jeden kúpil, ale vyskúšať ho stihnem až v novom roku. Ako vstup budem používať optiku, slúchadlá Focal Listen Wirelless. Som zvedavý na porovnanie s Cayin N3 ohľadom dosahu a kvality prenosu a prípadného šumu na pozadí...

Ak stačí aptx, ďaľšou možnosťou je Creative Sound Blaster E3 alebo E5.

Je škoda, že napr. Fiio BTR3 je len receiver, a nie transmitter, aj ked dokaze pracovat aj ako USB DAC. Pokial by dokazal v USB DAC režime vysielať cez BT v aptx, alebo LDAC, bolo by to vynikajúce univerzálne zariadenie. Neviem, prečo sa vyrabaju len aptxHD/LDAC receivery (BTR3, ES100) a nikto zatial nedal na trh dostupný USB DAC s BT vysielačom. Myslim, že ľudí, ktorí potrebujú dostať zvuk z PC do BT slúchadiel je dosť veľa...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 27. 12. 2018 09:12

Všimni si že ten sonru a vikefon jsou stejná zařízení, čína... I ten avantree je asi made in china :). No nevadí, můžeš to spojit analogově přes jack nebo přes optiku. On asi ten kvalitativní rozdíl nebude nijak velký - vyzkoušej na televizi (většina má oba výstupy) zda uslyšíš nějaký rozdíl a nekupuj bezhlavě hned zvukovku s optickým výstupem. Druhý rozdíl je že ten a avantree je class 1 vs většina BT donglů je class 2 (dosah class 1 je větší). Třetí rozdíl je napájení - když kupuješ dongly s baterkou, měl by sis ohlídat zda fungují i během nabíjení (nejsem si jist), a taky že nonstop zapojení do sítě bývá na škodu a může skončit i požárem - nejhorší varianta. Ten avantree má vypínač kterým ho vypneš. A proč je avantree opruz? Má repráček a při každém přepnutí vstupu a jakékoliv akci ti hlásí nahlas co jsi zmáčkl, že se to spojilo. Poslední potíž je v latency. Chceš jen na hudbu - pak využij ldac nebo aptx hd. Chceš na hry a filmy? Pak tvoje sluchátka nepodporují Aptx LL, a jediné co ti pomůže je kabel, a v tom ohledu ti je avantree na nic, a spíš by se ti hodilo něco s dobrým převodníkem - třeba ten Audioquest. Nebo Shanling M0 - jen musíš vygooglit kolik ms má latency vlastní Shanling M0 v módu dac - před pár měsíci jsem to hledal a našel jsem něco jako že to je jakž takž použitelné . Kdyžtak se zeptej Fr. Bíny. Jo a až vydají firmware tak můžeš poslouchat hudbu přes ldac. Podle mně shanling M0 je (až zprovozní usb audio do BT) dobrá volba, tedy až na to že též jde o portable zařízení s vlastní baterkou (zagoogli jestli funguje i během napájení - možná to je kámen úrazu). A ty problémy s párováním, ale to je prý jednorázovka.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 12. 2018 10:34

K Sony WH1000 XM3 jsem si pořídil k *desktopovému* PC Avantree Oasis Plus ( http://www.avantree.com/long-range-blue ... -plus.html). Je to teda až zbytečně drahé řešení, jiné krabičky jsou za US$ 30, ale funguje dobře a má daleký dosah (v pohodě se sluchátky funguji po celém 100+ m2 bytě).

Na desce je nějaká integrovaná Realtek zvukovka s optickým výstupem (netřeba příliš řešit její kvalitu, převezme digitální signál a přepošle jej dál), Avantree se napojí na něj přes optiku a reenkóduje to do 576kbps / aptX HD. Vzhledem k tomu, že zdrojem hudby na PC je Premium účet na Spotify a 320kbps, je to dostatečná kvalita.

USB-DAC -> BT LDAC převodník jsem nenašel, obešel bych zvukovku a dostal se na 990kbps přenos, ale jak bude na trhu, kupuji :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků