Koupit "levnou" OLED nebo dražší LCD?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod soldado 28. 12. 2018 09:49

Chci si koupit novou TV kolem 30 000kc a přemýšlím zda je lepší koupit dražší LCD (např. SONY KD-55XF9005) a nebo raději levnější OLED (Philips 55OLED803)... Odvedené modely jsou uvedené jako příklad.
Díky za rady
soldado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 12. 2018 10:39

To musis sam vediet na co bude ten TV sluzit a co od neho chces.
Kazdopadne obraz ako taky je lepsi na olede, ale nie je vhodny na kazde pouzitie (monitor k PC ci konzole).
Pokial to bude oled, tak ten Philips je fajn volba. Poponahlaj sa ale, plati nanho aktualne 5 rokov zaruka, ale len do konca roka.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koliar 28. 12. 2018 11:11

Ako som tu uz viackrat spominal, som uzivatel OLED TV cca 2 roky s dvoma modelmi OLED TV a hraval som XONE cca rok, absolutne bez vypalenia alebo retencie.
Tie testy co sa tu odkazuju na vypalenie/retenciu, obycajny spotrebitel nedokaze dosiahnut, je to len simulacia "co" sa stane po niekolko dnovom zapnuti statickeho obrazu :-)
A k teme, ked si pustis nejaky film ci serial, to LCD nema sancu, mozno za jasneho dna OLED nevyzdvihne svoje prednosti, ale ked je pod mrakom, pritmie alebo ak pozeras v tme ci pri ambientnom osvetleni tak budes mlaskat.
Ale najlepsie je ak si to kazdy vyskusa osobne a porovna si to sam. Ja som to tak urobil s kolegom pred 2 rokmi a ziadne LCD uz nikdy viac.
koliar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soldado 28. 12. 2018 12:00

díky moc za postřehy.
jaká tel bude lepší?
LG OLED55B8
Philips 55OLED803
Philips 55POS9002 - ten vychází nejlaciněji
soldado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eifel.96 28. 12. 2018 12:44

Nejlevněji je teď Philips 55OLED803 za 34 990.- na Mall a CZC (s dárkem).
eifel.96
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 12. 2018 12:53

LG OLED 55EG9A7V za 25, musí se ale shánět, kde ještě zbyla.

https://www.expert.cz/lg-55eg9a7v/
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod eifel.96 28. 12. 2018 13:01

Web OS 2.0 je peklo. Mám na aktuální plazmě z roku 2013 a nepodporuje to už opravdu hodně věcí, takže to min. za sebe nedoporučuji, ale chápu, že jen na TV a základní funkce to stačí. Já už chtěl OLED s podporou smart home a asistenty, takže sem šel do Philipsu.
eifel.96
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koliar 28. 12. 2018 13:25

Mal som este LG 55EG910V, tam bol ten web os fakt dost pomaly, ale obraz bol vynikajuci. Teraz mam LG OLED65B7V tam je to bez oneskorenia. Takze mam skusenost so znackou LG v OLED a som spokojny. Panasonic aj Philips budu isto tiez vyborne a chybu s nimi neurobis.
koliar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 12. 2018 15:09

soldado: ak ti ide primarne o obraz + nehravas hry alebo ti nebezi jedna stanica cely den, tak asi OLED. OLEDy su kvoli technologii nachylnejsie na trvalu retenciu obrazu (vypalenie) ako LED, riziko je sice male, no niekomu uz to staci, aby OLED nekupoval. Vyssie modely LED niektorych znaciek vsak vobec nie su obrazovo zle, a hoci na OLED nemaju, obraz je stale spickovy a rozdiel by si nasiel len ak by boli vedla seba taketo TV a bezalo by tam to iste s podobnymi nastaveniami. Tiez som chcel OLED, nakoniec zobral LED a nelutujem.
Tie OS by som velmi neriesil, ich podpora od vyrobcu na tom bude dost podobne ako pri mobiloch a po 2-3 rokoch bude treba aj tak kupit nieco externe.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod czechliving 28. 12. 2018 15:56

Jednoznačně z hlediska kvality obrazu - jedině TV Oled, pokud tedy není TV určena pro hraní her, .. Ceny TV v 55" jsou cca shodné jak u OLEDu tak také u LCD ( 55XF9005 cena cca 34 000,-Kč a cena TV Oled B8 cca 33 000,-Kč). Ceny TV Oledu od LG jistě ještě nejsou na samém dnu, cena B8 v 55" bude nakonec pod 30 000,-Kč a se to "vyplatí"
Naposledy upravil czechliving dne 28. 12. 2018 19:04, celkově upraveno 1
TV: SONY OLED KD-55AF9 - Blu-ray: Pioneer UDP-LX800 - Satelitní receiver: VU+ULTIMO 4K+HDD+Motor - AV Receiver: Pioneer VSX-LX503-B + JAMO S 809 Basic Atmos 5.1.2
czechliving
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soldado 28. 12. 2018 16:27

Na TV budu hrát i hry, ale když už tak max 2 hodiny za den
soldado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pirek.jan 29. 12. 2018 01:20

Ahoj, za sebe mohu říci, že jsem měl stejné dilema. Mám ps4 a Nintendo switch. Koupil jsem nakonec Sony xf9005 a pecka. Trochu jsem se bál androidu, ale nakonec pohoda. Do Oled jsem nešel, protože jsem nebyl přesvědčený, že modely tv oled do 40 k budou adekvátní náhradou. Philips nemá tak odkladný Android jako Sony a LG mi nebrala Flash při formátu Exfat. Navíc jsem na prodejně viděl vypálení Oled a nebyl to hezký pohled. Bál jsem Se, že to budu pořád kontrolovat. A obraz Sony i při SD a HD super.
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 12. 2018 06:32

Praveze Philipsy su na tom u aktualnych modelov s tym androidom lepsie ako Sony.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pirek.jan 29. 12. 2018 13:03

No nevím, tady o odladeni píšou něco jiného :
http://www.televizniweb.cz/2018/10/tele ... ve-funkce/
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 12. 2018 13:33

Lenze ta recenzia je uz starsieho data a na android 7. Odvtedy vyslo niekolko updatov a aj 8-cka. A uz aj na tu vyslo par aktualizacii.
Vo viacerych pripadoch tam popisanych moze byt problem priamo s aplikaciou a nie so systemom TV. Nie vzdy je na vine TV.

Mam cerstvu, intenzivnu skusenost s 2 aktualnymi modelmi, aj tym oledom. A to som tomu poriadne prikuril (pisem o tom v niektorom z vlakien). A ani jediny zadrhel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků