LG OLED65C8PLA vs. Samsung QE65Q9FN

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 11. 12. 2018 19:50

FrantaL píše:Jak mate nastaveny jas a uroven cerne?

To s tím ale úplně u OLEDu nesouvisí. Černá by vždy měla být významně kontrastní. Dělá to je při tomto videu? Jen při Dolby Vision? Nebo jiné HDR je v pohodě?

Ta pětiprocetní šedá OLEDům nějak nevoní. Ale to když se jedná o jednolitý obraz. Ne takto.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrantaL 11. 12. 2018 19:59

To by me zajimalo co ti posle
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 12. 2018 20:21

Kalibrační údaje - to by mělo smysl jenom v tom případě, že by celá serie nebo tak byla zkalibrovaná od výroby úplně stejně blbě.

-- 11. 12. 2018 20:25 --

Nějaký namáklí týpci, aby ti tu TV ještě nerozmlátili :D

Jestli ta šedá černá je z důvodu špatné kalibrace - tak to bys poznal úplně snadno pomocí nastavení "jasu"

-- 11. 12. 2018 20:26 --

Ale jinak jak vidím tak dnes i drahá TV může být pěkný ŠIT. Takže pro mě zůstává ten limit 15tis Kč, víc bych za to dnes nedal...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod genius.t 11. 12. 2018 22:42

Ahoj,
zkus nastavit jas na 49 nebo i 48 a gamu na 1.9. Me to docela pomohlo, ale ten tvuj panel vypada podstatne hur.
Jeste je tu mala nadeje, ze se to zlepsi casem, nekde jsem to videl i v recenzi na rtings:

In HDR on our unit the black level was raised on the left side of the screen, but could be fixed by lowering the Brightness setting to 49. We don't expect most B8 units to have this issue, as we've seen a few OLEDs with black level issues in the past, and many have fixed themselves over time. We'll recheck the black level after the TV has 100 hours of cumulative use.

Update 11/15/2018: The TV has been now used for 127 hours, and the black level is no longer raised in HDR.


Zda se, ze ty letosni oledy vyrazne zlepsily vertical banding, ale zase trpi na takovy gradient. Je toho pomerne hodne co jsem sledoval treba reddit nebo avsforum. Nekdy je tmavsi leva strana, nekdy prava. Zda se, ze to maji vsechny jen jsou horsi a lepsi kusy.

Napr. u tech 5% sedych snimku hodne zalezi na nastaveni svetla oled.
Se svetlo oled na 80 taky nevidim problem, ale to mi pak vecer vypali oci. Normalne pouzivam oled svetlo na 20, kde uz je u me B8 tmavsi leva strana poznat.

Nicmene todle neni problem s cernou, ale "skoro" cernou, casto jsou tak namasterovane stare filmy, kde tu cernou proste nevideli. Ten prah se ridi prave hodnotou jasu.

Kdo chce a muze zkuste si zpetne pustit film Bullittův případ (CT2 sobota 8.12. od 20:00), na konci filmu je scena za tmy na letisti (cca 10 min pred koncem). Tam jsem byl z te televize fakt nestastnej.
"Jak Vy k My tak My k Vy"
genius.t
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vwmaniak 2. 1. 2019 14:45

Díky uživateli genius.t za nasměrování na diskuzi, kde má podle fotky FrantaL stejný problém s oled panelem jako mám já. Více tady.
Jsem z toho pěkně *****..nej, koupili jsme si oled kvůli opravdické černé a teď tohle... >:-(

Zajímavá je citace z webu rtings, pokud by se to mělo časem zlepšit nebo snad úplně zmizet, tak hurá....
Zkusím podle rad zde nastavit jas a gammu a uvidím.

V klasickým tv vysílání je to málo patrné, ale mám spoustu filmů a seriálů ripnutých do x265 10bit (i SDR) a při tom je to vidět nejvíce, protože video má sytější barvy. Na hdmi vstup mám nastaven režim Kino, který má teplejší barvy a tolik neunavuje oči. Přesné hodnoty z hlavy nevím, nejsem doma. Natočím pak telefonem kratší video, abyste to viděli v praxi. Pravá strana obrazovky (cca 20-25cm) jakoby vůbec neuměla zobrazit určitou černou, je spíše šedivá a do zelena, hrůza.
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod FrantaL 2. 1. 2019 15:29

Samozrejme ze snizeni jasu to resi, ale zaroven se tim degraduje barevny rozsah pokud si z sede udelam cernou.
Pouzil jsem tento obrazek jako vstup:

Obrázek

A ) Vyfotil v puvodni orientaci

Obrázek

B ) Pak otocil pri stejnem nstaveni o 180°

Obrázek

C ) Nakonec stahl jas u puvodni orientace

Obrázek

Degradace sedych odstinu je zrejma
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 2. 1. 2019 16:27

Ja to trosku sleduju, ale ted nevim,jestli je to stejny tv a stejny uzivatel, tohle ti jako servis neuznal jako alespon zraly na navstevu technika?
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrantaL 2. 1. 2019 17:42

Ano tohle uz mi uznali, zitra ma prijet. To jsem jen pridal jako inspiraci pro ostatni.
Kazdopadne si rikam abych nedostal jeste horsi panel, jak ctu diskuze, jsou na tom lidi i hur.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 2. 1. 2019 18:07

Ono je to zvlastni, ja to taky sleduju a zatim se zda, ze C rada je proste nejaka nepovedena, jak kdyby to delali jinde... nebo nevim proc, ale i lonska C rada je kazova a Bcku se to vyhejba, tak stejne letos... (ehm, loni a predloni, jeste sem neprepl na 19 :D )
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vwmaniak 2. 1. 2019 18:29

Bčku se to nevyhejbá, mám stejnej problém jako FrantaL...
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod FrantaL 2. 1. 2019 19:16

Nesleduji jine vyrobce, maji panely LG, maji stejny problem?
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 2. 1. 2019 19:21

ja to myslel spis "celoevropsky" :D hodne velky uvozovky

-- 2. 1. 2019 19:25 --

no prave spis nemaji
ani bckova rada nema tak casty problem, , to cecko lonsky, pardon predlonsky trpelo na panel, lonsky asi taky trpi na panel, ikdyz to spis vypada na el. problem.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod genius.t 2. 1. 2019 21:18

Me spis prijde (vim paranoa je sv**a), ze to v lg moc dobre vedi a zkratka ty nejhorsi panely jdou do nejlevnejsich b8 a c8. Na e8 a vyse si nevybavuju nikoho, ze by si stezoval a u prodanych panelu jinym vyrobcum je to taky minimum. Ale tak je to jen muj pocit.

Jinak je tech lidi dost i z usa, akorat tam je trosku jinde pristup k zakazniovi.
genius.t
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 1. 2019 21:56

Na E8 ci W8 sa ludia nestazuju, lebo to aj malokto ma. Tych sa vela nepreda, v tej cenovke uz je teritorium Japoncov.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 1. 2019 21:40

FrantaL píše:Ano tohle uz mi uznali, zitra ma prijet. To jsem jen pridal jako inspiraci pro ostatni.
Kazdopadne si rikam abych nedostal jeste horsi panel, jak ctu diskuze, jsou na tom lidi i hur.

Máš už nějaký výsledek? Mimochodem, tu sadu testovacích obrazců máš odkud? A přehrával jsi to přes HDMI, USB, či LAN?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků