Výměna SONY KD-65XD7505 za ...?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lishaack 2. 1. 2019 12:21

Pánové a dámy,
pohár mé trpělivosti přetekl. Výše zmíněná televize půjde z domu.
Já už na to prostě nemám. Bedna za 35k (kupována 04/2017) a fakt o nervy. Neustále řeším sekání filmů z HDD přes USB, nepomáhá vypnutí Motion flow, různé přehrávače (VLC/KODI/Video..), prostě nic (dokonce jsem kvůli tomu koupil nový disk, beze změny). Ani návody na odstranění, co jsem našel, jako např. instalace různých software. Zrcadlení obrazovky jednou funguje, jednou ne - nenalezena souvislost ani s konkrétními zařízeními, jednou nenalezeno, jednou jo. 1x týdně minimálně nečekaný restart.

Co mě na ní ale baví, je obrazovka - 120hz panel. Od té doby, co jsme bednu koupil, začal jsem také sbírat BR filmy, protože to na téhle bedně fakt vynikne. Z toho bych nerad ustupoval.

No a teď k jádru - rád bych bednu prodal a koupil jinou. Co byste poradili?
- obrazovka 65-70-75" - já bych chtěl raději 70", na bednu koukáme z cca 4,5m, ale 75" už bych musel trošku překopat obyvák a manželka by asi malinkato pindala :-))
- nejlépe 120hz panel (předpokládám, že 60hz bych poznal? Nebo ne?)
- přehrávání z 2TB HDD, povětšinou .mkv ve full HD
- přehrávání z BR přehrávače SONY
- plynulý pohyb při sportu (MS v hokeji je u mě svátek :-))
- cenově do 40k

Televizi bych potřeboval vyzkoušet, popřípadě ji koupím a kdyžtak vrátím.
SONY už asi nechci, přestože v mém cenovém limitu jedna je - https://www.alza.cz/70-sony-bravia-kd-7 ... 321535.htm protože se bojím stejných problémů.

Co byste mi radili?
Když už půjdu někam nějakou vyzkoušet, jaké video byste doporučili k testu (z HDD)?
Díky!
Lishaack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 2. 1. 2019 12:46

Za chvíli má vyjít Oreo i na XD75 (resp. v USA už vyšlo), možná by šlo ještě tu chvíli počkat, jestli neopraví některé problémy.
70" je obecně ne moc rozšířená a ve 100 Hz snad jen ta Sony XF83 (možná ještě nejvyšší Sharp, ale tam si nejsem jistý a navíc Sharp nemá zas tak dobrý obrazový procesor).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lishaack 2. 1. 2019 13:09

Myslíš, že u té Sony XF83 ty problémy už nebudou?
A v těch 75" ?
Mně jde o to, abych se zbytečně nedržel toho 120hz panelu, kdyby to třeba v těchto cenových relacích vyšlo podobně jako 60hz. Jestli to prostě bude poznat a v čem bych to třeba poznal hodně, kdybych šel na horší panel.

No s tím Oreo - kvůli tomu se musí nějak ručně přeinstalovat bedna? Nebo jak to chodí? V tomhle nejsem tak zkušený..
Lishaack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 2. 1. 2019 13:32

Aktualizace na Oreo je úplně stejná, jako kterákoliv jiná aktualizace firmware. Tobě se ještě nikdy žádná nenabídla?
XF83 staví na stejné platformě jako XD75, ale tady na fóru zas taková míra stížností na ATV2 není. Zkus v nastavení zkontrolovat dostupnost nové verze firmware.
V 75" je výběr větší, ale spíš až ve vyšších cenových relacích. V limitu je v pohodě TCL U75C7006, ale se stabilitou nevím, jestli by sis pomohl.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lishaack 2. 1. 2019 13:45

Jasný že jo, aktualizace se mi jednou za čas udělá.

Právě ta TCL běží taky na Androidu :-(
Lishaack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 2. 1. 2019 13:51

Tak to není o tom, jestli je zařízení na Androidu, ale taky na jakém hardware a jak implementované.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 1. 2019 14:19

Vymena TV obavam sa, nepomoze. Na kazdom jednom systeme budes vzdy riesit nejaky problem. Mozno ni take ako teraz, ale nieco ine. A bude ta to **** rovnako. Nechapem preco sa tak znasilnujes a nevyriesis to externe nejakou krabickou. O to viac ked si spokojny s obrazom je nezmysel to menit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lishaack 2. 1. 2019 14:32

Jakou krabičkou? V tomhle se tak moc neorientuju...
Lishaack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 1. 2019 14:47

Nejaky multimedialny prehravac na androide, htpc na Windowse, raspberry Pi....
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 2. 1. 2019 14:50

Že by ses vykašlal na vestavěné smart funkce a radši pořídil za účelem přehrávání souborů a používání aplikací nějaké multimediální centrum.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lishaack 2. 1. 2019 14:59

Jo, už koukám.
No, jenže kvůli tomu sem si kupoval tu bednu.
Jako nápad dobrý, ale vrcholně mě **re, že je možné si koupit takovou nedodělanou věc za tolik peněz.
Takže furt budu zvažovat jinou bednu :-/

-- 2. 1. 2019 16:48 --

Koukám na ty krabičky.
Jakou byste doporučili pro mé účely viz výše? Co by neměla postrádat?
Lishaack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 2. 1. 2019 19:15

Apple tv 4k. ,alebo nvidia shield.
Apple tv 4k sa mi zda ze podporuje aj DOLBY vision format hdr
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lishaack 3. 1. 2019 17:42

Tak díky všem za rady.
Jelikož jsem s ní spokojený a jestli bude nová bedna (což asi stejně jo, protože ji malej trochu poladil hračkama - pár vteřin nepozornosti - tak má drblou obrazovku, naštěstí jsou to jen dva pixely, tak to jde vidět jen velmi málo) tak bych u Sony chtěl zůstat, právě kvůli tomu skvělému obrazu, který mi vyhovuje, tak jsem si dnes přinesl domů Nvidia shield za 5.1k i s ovladačem a herním ovladačem, tak jsem zvědavý.
Dám vědět výsledek.
Lishaack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 1. 2019 20:56

Ty pixely nejedou vůbec, nebo přeskakují? Zkus opatrně přes měkkou hadru na ně poklepat. Jinak na rozjetí pixelů existují i prográmky do PC. Ano, jestli to ale nebyl od dítěte totálně devastující útok.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lishaack 3. 1. 2019 23:16

No jsou bílé - jeden je bílý a viditelný z dálky, druhý ne. Uvidíme.

Nicméně Nvidia Shield zatím vyřešil problém se sekáním, vše jede jak má. Takže hurá do instalace KODI a všech doplňků, co jsem tam měl.
V tomhle vám pánové fakt děkuji.

S novou bednou počkám asi do chvíle, než bude malej schopný koordinovat pohyby :-) Ale vidím to opět na Sony. Sice v něm řeším problémy, ale připadá mi, po vychladnutí, že oproti jiným značkám jsou fakt malé a hlavně řešitelné.
Lishaack
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků