Marantz PM6006 problém s optickým kabelem

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod meteor666 4. 1. 2019 12:30

Zdravím,

mám zesilovač Marantz PM6006, který mám přes optický kabel (Toslink) propojený s TV. Problém je v tom, že přes zesilovač nelze "spustit" zvuk z TV. Pokud chci totiž na zesilovači zvolit mód "optical", zesilovač se ihned přepne do "bezpečného režimu". Což může mít 3 příčiny = přehřátí / příliš vysoký výstupní proud / vada zesilovače. Nicméně hudbu z propojeného CD přehrávače přehrává bez problémů...
Nějaký nápad, co s tím??
A ještě malý dotaz na závěr: na zesilovači je seshora přidělaný průhledný plast. Nevíte, k čemu slouží? V manuálu se o něm nic nepíše...
Marantz PM6006 + Marantz CD5005 + Wharfedale Diamond 230
meteor666
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lybuna 4. 1. 2019 12:42

a když přepneš zesík na opticu bez připojeného kabelu tak to taky sepne ochranu?
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 4. 1. 2019 12:59

Pripoj marantz pres optiku k jinemu zarizeni(treba cd)
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod meteor666 4. 1. 2019 13:10

OK, doma vyzkouším a následně poreferuji. Zatím díky ;-)

EDIT: jinak optický kabel funguje jak má = když ho vytáhnu ze zdířky, svítí červeně :-) ještě mě napadá: je možné, že by TV dávala příliš velký výstupní proud, což by mohl zesilovač vyhodnotit jakožto nebezpečí a následně se přepnul do "bezpečného režimu"?? Na TV mám hlasitost nastavenu na 10 ze 100...
Marantz PM6006 + Marantz CD5005 + Wharfedale Diamond 230
meteor666
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lybuna 4. 1. 2019 14:12

-- 4. 1. 2019 15:16 --
ten optický výstup na tv myslim nefunguje jako předzesilovač, tak je jedno kolik máš nastavenou hlasitost, ta je pouze pro tv repro
jinak ten zesík má 2 optické vstupy, dělají to oba?
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod marts 4. 1. 2019 16:34

meteor666 píše:A ještě malý dotaz na závěr: na zesilovači je seshora přidělaný průhledný plast. Nevíte, k čemu slouží? V manuálu se o něm nic nepíše...


Zkusil jsem pohledat a zdá se, že to je všeobecná záhada - měly to i předchozí modely 6004 a 6005 https://www.avforums.com/threads/marant ... n.1963980/
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 4. 1. 2019 19:02

Opticky vstup na marantzu je pro vsechna kompaktibilni zarizeni(tedy i jakoukoliv tv) přímo urcený,tedy bys musel mít na výstupu opt. z telky nejaký technický problém,závadu. Ale pokud jsi kabel nevyzkousel s jiným zarizenim,nemuzes vyloucit ani jeho (toho káblu) poskozeni.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hikoki 4. 1. 2019 20:16

Mám stejný zesilovač a optický vstup jsem zkoušel s televizí Samsung a naprosto bez problému fungoval. Takže problém je buď v televizoru anebo je vstup na zesílovaci vadný.
Hikoki
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 1. 2019 12:06

No ja ho mam taky,proto to píšu. Videl jsem též kusy s tim plastem na vrchu,ja ho tam treba nemám.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Viktor69 5. 1. 2019 16:32

Není to jen tím že do něj nepouštíte pcm signal? Ac3 nebo DTS to nezpracuje a z repro by sly hrozny zvuky.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Herrer77 5. 1. 2019 18:07

Viktor69 bude mít nejspíš recht.
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 1. 2019 19:21

No,ja poustel normalne zvuk,ktery je v kvalite poskytovatele upc,nastavoval jsem v tv ruzne druhy ekvalizace,vcetne pseudo dolby surround a zesik si to stejne prezvykal jako stereo,nikdy mi ovsem nevypnul.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Viktor69 6. 1. 2019 20:39

A v TV jsi mel nastaven vystup na PCM nebo bitstream?
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 7. 1. 2019 12:35

No,tak to opravdu netusim,ovsem tuto funkci jsem neprepinal,zustala tedy v tovarnim nastaveni. Navic se jednalo o samsung,ktery uz nevlastnim. Mam novou philips a zvlast hudebni poslechovku,tudiz uz marantz slouzi pouze na hudbu ve vedlejsi mistnosti.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod meteor666 19. 10. 2020 11:47

Mám tu pokračování: všiml jsem si, že zvuk z TV přes optiku normálně funguje, problém je když si na TV pustím nějaký film z flashdisku (většinou formát .mkv).
Je možné, že problém je způsoben tímto? Jakože do zesilovače jde zvuk v pro něj neznámém formátu??
Pokud ano, jak lze toto nějak rozumně vyřešit?

Zřejmě to je to, o čem píše Viktor69:
Viktor69 píše:Není to jen tím že do něj nepouštíte pcm signal? Ac3 nebo DTS to nezpracuje a z repro by sly hrozny zvuky.
Marantz PM6006 + Marantz CD5005 + Wharfedale Diamond 230
meteor666
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků