Repro + zesilovac nebo all in one systém??

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kecutoP 6. 1. 2019 12:32

Dobrý den,
mám dilema a proto bych Vás zkušené poprosil o Váš názor. Chci si do nového obývacího (RD) pokoje pořídit "nový"systém pro poslech hudby (nemám vyhraněný žánr). Rozhoduji se mezi all in one systémem (např. Pioner P1, Onkyo 765) a nebo mezi do novými/použitými repro a nějaký nový/bazarový zesilovač. Podmínku je, že bedny musí být malé (regálovky) - to je bohužel podmínka mé "drahé" polovičky :-\ . Tady by se mě líbily buď Q Acoustics 3020 (nové) případně starší (líbi se mi B&W 602, 685) a nějaký bazarový zesilovač (např bazarový Harman Kardon HK6500). Cena okolo 20000Kč. Bude velký "slyšitelný" rozdíl mezi sestavami all in one a repro + zeslovač v této cenové kategorii? Předem děkuji za Váš názor.
kecutoP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 6. 1. 2019 14:23

Rozdil bude slysitelny na prvni pokus. Dulezity je ovsem predevsim zdroj signálu a hudby jako takové.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 6. 1. 2019 15:41

Třeba upozornit, že u dělených komponentů (co bude zdrojem zvuku?) bude nižší uživatelský komfort.
U regálovek hodně záleží na umístění. Pokud budou někde na skříni nebo zaražené v polici, tak to skoro nemá smysl se pouštět do nějakých lepších sestav.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kecutoP 6. 1. 2019 18:06

Dobrý den, reprobedny budou na televizním stolku (pod televizí, která bude na zdi) - nebudou ve stěně. Za reproduktory bude cca 30 cm místa. Zdrojem zvuku bude převážně CD nosič (méně potom mp3).
kecutoP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 6. 1. 2019 20:34

Tak jinak,do ceho ta cd minis strkat?
Bazi 36
Trvalý BAN



Odeslat příspěvekod Tapir1 7. 1. 2019 18:32

Zdravím. Udávaný rozpočet je již na pořízení základních komponentů splňujících tvé potřeby slušný. Nemá tedy smysl investovat do "all in one", dle mého názoru. Dovolím si přidat také tip na ozvučení - třeba tato kombinace splňující tvé nároky, včetně wireless připojitelnosti a opravdu slušný zvuk - DENON RCD-N9 (http://hifibazar.cz/) + velmi dobré regálovky Klipsch RB-51 (https://elektro.bazos.cz/inzerat/991657 ... -RB-51.php). Nebo připoj klidně i navrhovaná B&W. Hodně zdaru ! 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kecutoP 7. 1. 2019 19:07

Děkuji za typy. Ještě vše zvažuji. Přečetl jsem toho hodně a v jednom se většina názorů shoduje - starší věci byly a jsou kvalitnější než ty nové. A proto kromě celého nového systému zvažuji i starší komponenty. Sleduji bazary, čtu recenze na nové all in systémy ale i recenze jednotlivých komponent. Zatím to je tak 50 na 50.
kecutoP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kecutoP 8. 1. 2019 19:57

Dobrý den, tak jsem zůžil výběr na Pionner P1 a o trochu dráž by mě vyšla sestava Marantz 6006 + repro (zde se rozhoduji mezi B+W 602 bazarovými a novými Q Acoustics 3020 - zde si nejsem jist - vzdálenost ode zdi je cca 20-30cm) + CD Marantz CD-65 (bazar). K čemu by jste se přiklonili?
kecutoP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 9. 1. 2019 08:05

Marantz 6006 je ve sve cene velmi povedeny kousek. Navic ma vestaveny opravdu velmi dobry DAC, kdybys zvazoval i moznost hrani z PC / streameru namisto CD prehravace.
Z tech dvou uvedenych repro bych sahnul jednoznacne po 3020.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bazi 36 9. 1. 2019 13:29

Sestavu marantzů 6006 mam doma. Bohuzel ti s 3020 bednami nezahraje basy,mam vyzkouseno. Nakonec jsem k plne spokojenosti zakoupil dali zensor 3.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 9. 1. 2019 13:43

Neslyšel jsem P1 ,ale řekl bych že zvuk např. toho Marantze + Q 3020 nebo Elac Debut B6.2. nebo Dali Zensor nebo Polk Signature S20e a zvuk bude někde jinde.Případně nějaký bazarový zesilovač .Já jako milovník vintage bych koupil třeba tohoto: https://elektro.bazos.cz/inzerat/992345 ... EL-140.php
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kecutoP 9. 1. 2019 20:33

Dobrý den, děkuji za odpovědi. V bednách už mám jasno - nakonec vezmu nové Dali Zensor 3 (mohu je mít za cca 7200 Kč). Teď ještě váhám ohledně zesilovače (značka Marantz zůstává), ale když jsem procházel obchody, narazil jsme na Marantz M-CR611.Byl jsem již rozhodnut pro pm6006. Láká mě konektivita + přítomnost CD přehrávače. Myslíte, že bych koupí CR611 "znehodnotil" investici do repro a že pm6006 bude lepší volbou? Předem děkuji za Vaše názory.
kecutoP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 9. 1. 2019 21:07

Za mne bys to neznehodnotil.Když vidím na tom videu co má připojené za sloupy ,tak na ty regálovky to musí být OK

https://www.youtube.com/watch?v=bFyglJTQfmA
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků