Hisense, nebo raději Sony KD-49XF8577. 49" nebo 55". Porovnáte?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Majkyneek 9. 1. 2019 18:28

Nechci zakládat nové téma, tak hodím dotaz sem a požádám o radu.

V rámci již ukončené novoroční akce na Hisense H55U7A, kterou tu spousta lidí chválí, jsem se na ni byl podívat, jelikož jsem uvažoval o její koupi. Obraz se mi však na dvou prodejnách nelíbil a naopak se mi velmi pozdaval obraz televizorů Sony Bravia, konkrétně třeba KD-49XF8577. Pro porovnání jsem jednou sledoval HD přenos hokeje a jednou rallye závody. Sony panely mě z vystavovaných nadchly nejvíce pokaždé.

Ceny jsou samozřejmě jinde, tudíž přemýšlím, zda zvolit 49ku či 55ku. Zdrojem obrazu je PC, a to nejen na sledování filmů, ale i jeho klasické použití, prohlížení fotek a webu. Proto také přemýšlím o menším panelu.

Mohli byste mi nějaký kousek od Sony poradit nebo říct názor na tuhle řadu? Nic jsem nenašel. A pak tu mám dva doplňující dotazy.. Mohl jsem popsaný dojem získat jen díky špatnému nastavení Hisense? Dala by se tahle řada okolo 22.000 Kč srovnat výkonem s 2 roky starou TV, třeba : https://elektro.bazos.cz/inzerat/987776 ... 5W808C.php ?
Majkyneek
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 1. 2019 19:38

Majkyneek píše: Mohl jsem popsaný dojem získat jen díky špatnému nastavení Hisense?

Samozrejme že ano. Bez nastavenia ani nema zmysel hodnotiť akykoľvek TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 9. 1. 2019 19:44

A taky 49" XF85 používá jiný panel než XF85, takže jsou obrazově rozdílné.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod kvok 10. 1. 2019 12:39

Vypadlo mi tam 55" před tím druhým XF85. 49" XF85 používá VA panel. Bude mít podstatně vyšší kontrast než 55" XF85 s IPS panelem.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkyn 10. 1. 2019 14:11

Jo tak, díky. Mohu předpokládat, že ta 49" XF85 bude mít lepší obraz než ta Hisense? Chápu, že nastavením asi udělám dost, ale takový jakoby zastřený obraz u H55U7A, v podstatě za závojem, to je prostě vlastnost panelu a bude to tam furt, ne?
Majkyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majkyneek 10. 1. 2019 19:49

Ještě zkusím, jestli náhodou někdo nedokáže ohodnotit tuhle telku. Můžu ji mít 2 roky starou za 9500 Kč.

https://www.mall.cz/televizory/sony-bravia-kdl-55w808c
Majkyneek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 11. 1. 2019 08:59

Nebral bych to.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků