Hi-res přehrávač na operní árie

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MartinV2018 7. 1. 2019 19:56

Ahoj,
prosím znalce o radu, jaký si mám pořídit přehrávač a sluchátka na poslouchání opery, avšak za přijatelnou cenu. Děkuji všem za radu či názor.
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod Duke650 7. 1. 2019 20:28

Definuj, kolik peněz je přijatelná cena?
Má to být stacionární řešení nebo kapesní přehrávač?
Velké mušle nebo něco malého do uší?
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinV2018 7. 1. 2019 20:31

přenosný max do 11 tis a sluchátka prozatím do uší do 3,5 tis. Díky
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 7. 1. 2019 20:54

Vezmi sdkartu s operami a ariemi..a vyzkoušej si v Praze nebo v Brně..v Audigu přehrávače i sluchatka..Podle toho co máš za humny.To je nej zpusob.

-- 7. 1. 2019 21:00 --

Navic je tam ochotny a vstřícný personal..poradí a doporučí..každý preferujeme jiný zvuk,nehledě na to že jazzmany rockery a jine..tu najdeš s opernimi fanousky to bude nejspíše horší.)
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 7. 1. 2019 22:02

Jenom se v tomto případě domnívám, že je nevhodně volená cenová hladina. Dávat za přehrávač 11 tis. a k něm brát in-eary za 3500 Kč je alespoň za mě nevhodná kombinace. Klidně bych ubral z ceny přehrávače a přidal u sluchátek ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 8. 1. 2019 03:23

MartinV2018 píše:přenosný max do 11 tis a sluchátka prozatím do uší do 3,5 tis. Díky


Uprimne, pokud od prehravace nevyzadujes nejake specialni extra funkce, nebo pokud v prubehu pristich sesti mesicu nehodlas delat nejake znatelne upgrady do drazsich sluchatek, tak bych 100% tyhle cenove limity prohodil. Ve vyslednem zvuku se to projevi vyrazne vice.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 8. 1. 2019 09:27

@MartinV2018: netuším aké vysoké nároky máš na zvukovú kvalitu, ale ja osobne by som pri takom hudobnom žánri ako je opera na cene prehrávača moc nešetril.
V prípade ak mieniš počúvať v exteriéri, tak treba sluchátka s čo najväčšou zvukovou izoláciou. Potom ale, pri danom rozpočte, by som ako konečné riešenie videl skôr tie štuple do uší ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 1. 2019 09:48

Měl by sis a i pro nás ujasnit několik věcí:

Zvuk - jakou barvu zvuku hledáš? Tmavší projev, světlejší projev či přísnou neutralitu?

Přehrávač - chceš jen offline přehrávání či budeš i streamovat, potřebuješ WiFi, BT a jiné fíčurky, kolik je pro Tebe minimální výdrž na jedno nabití, ovládání tlačítky či dotykovým displejem, požaduješ vlastní paměťovou kapacitu či Ti nevadí použití karty, jaké hudební bezztrátové formáty budeš poslouchat?

Sluchátka - Přes ucho nebo kabel dolů, jak moc bazíruješ na detailnosti, chceš něco s maximální výtěžností detailů nebo spíš pro relaxovaný poslech

Obecně - máš problém nakupovat v zahraničí ( Čína ) nebo chceš jen něco co je na pultu tady?

Aby se Ti dostalo skutečně fundovaných rad o aparátu, který bude mít pro tebe smysl a poskytne Ti radost z poslechu, je nezbytné tyto věci nastínit.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalik7 8. 1. 2019 09:53

S těmi sluchátky bych šel rozhodně výše. Dražší přehrávač je jistě fajn, když je kvalitní, ale není to zase až tak nutné. Já poslouchám zejména vážnou hudbu, včetně některých oper. Dlouho jsem měl jako přehrávač Cowon PD a k tomu špunty VSONIC GR07 (tehdy za 3700,-). Co mi přestala sluchátka hrát, zřejmě díky kabelu, šel jsem do současných. Cowona jsem si nechal a až před vánoci vyměnil za M5s. Myslím, že víc se projevila změna sluchátek, ale ani změna přehrávače není bez zajímavosti. Zvuk se projasnil a zmohutnělo basové pásmo. Poslech o dost více vtahuje do scény, vokály jsou úžasné (Magdalena Kožená). Kdybych chtěl teď něco upgradovat, šel bych určitě do sluchátek, asi hlavových pro domácí poslech. Se špunty jsem poměrně spokojen kvůli své univerzálnosti. Mohu poslouchat cestou do práce v MHD i doma. Pohodlí asi není úplně optimální, ale i to se při delším poslechu dá. Supr je jejich skladnost.

Čili, jak už zde padlo, spíš bych ty ceny prohodil a víc vrazil do sluchátek, každopádně s vyměnitelným kabelem. Bez vyměnitelného kabelu už bych nic nekoupil.
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod MartinV2018 8. 1. 2019 18:51

Všem moc děkuji za názory. Jsem teprve v opeře začátečník, tak s tím přehrávačem nespěchám. Aktuálně přecházím z rocku a metalu na operu. :-) Představa je dvoje sluchátka. Jedny obyčejné na cestování, pro případ, že je někde přišlápnu a pak následně jedny lepší. Tak ještě nějaké konkrétní kombinace přehrávač + sluchátka. A ještě jednou díky všem.
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 9. 1. 2019 16:21

Ještě je zde varianta, poslechnout si něco od zdejších členů. My v Ostravě máme skoro každý měsíc minisrazy a tam je toho k vyzkoušení docela dost. Sjíždíme se z okolí do 50 km. Myslím, že kdekoliv by se někdo našel. Další věc je, že první dojem klame a proto si věci půjčujeme
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 1. 2019 21:04

Dnes jsem si poslechl pár kousků ( i árie ) na Hiby R3 a rozhodně stojí za pozornost. Není vysloveně drahý a má potenciál rozehrát i hodně dobré sluchawky.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 10. 1. 2019 10:45

Ten Hiby bude asi dobrý zabiják ve své třídě a možná o výše. Sice jsem ho neslyšel, ale dle všeho je to nářez za pár kaček.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MartinV2018 10. 1. 2019 14:05

Tak odborníci, mám konkrétní zadání. :-) Přehrávač by měl sloužit na cesty do MHD atd., tedy nic velkého a těžkého, ale ani ne z bakelitu. Zdroj hudby tedy bude jen z paměti či karty. K tomu by měly být špunty. Tak prosím o konkrétní návrhy. Nákup po internetu není překážka. A cena celkem za vše do 13 tis. Kč.
Díky všem
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 10. 1. 2019 14:57

U přehrávače bych se držel Hiby R3 , Xduoo x20 +/- a zbytek utratil za ineary, nejlépe použité , protože si asi hodně polepšíš.
Ineary nelze poradit, protože každé hrají jinak a můžeš utratit 30 tisíc a líbit se ti nebudou.
Určitě bych na árie nevybíral hybridní se zvukem do V
Něco neutrálního, spíš profesionálně laděné jako Ethymotic ER-4sr/xr nebo o kousek výš Prophile PP8
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků