Samsung TV + sat.príjímač/multimed. centrum

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Speedthrash 14. 1. 2019 10:19

Pozdravuj všetkých a prosil by som o pár dobrých rád.

Mám SAMSUNG UE55NU8002 a rozmýšľam k nemu dokúpiť nejaké 4K multimediálne centrum, resp. aj satelitný príjímač (ideálne spojené). TV potrebujem v podstate sem tam na pozeranie klasických programov cez SKYLINK a hlavne na pozeranie filmov z USB. Nepotrebujem žiadne streamovanie, Netflixy, a pod. Jednoducho zapnem a pozerám, to je môj hlavný cieľ :)
Stretol som sa ale s dvoma hlavnými problémami:
1. Ako všetci dobre viete, Samsung od roku 2018 už nepodporuje DTS, čo je pri dosť veľa filmov problém. Multimediálne centrum by toto malo vyriešiť nie? Pustiť to z USB cez centrum, ktoré to podporuje a pôjde to, takú mám predstavu. Je toto možné? Bez ďalších soundbarov a pod.

2. Keď už aj človek má film, ktorý má aj inú audio stopu, AC3 napr, tak ako naschvál je tam vždy aj tzv. audio narration (audio guide), čiže milá pani ktorá rozpráva všetko čo sa deje vo filme. A toho sa nedokážem zbaviť, hoci v TV v parametroch je to vypnuté. Keď si to overím na PC v prehrávači, tak v DTS stope to nie je a v AC3 stope to je...

Čiže ide mi o to doplniť to o nejaké spojený sat. prijímač a multimed. centrum. Trebárs toto by mohlo byť?

https://www.alza.sk/technisat-digit-isi ... .htm#popis

Prosím o nejaké rady a tipy.
Ďakujem.
Speedthrash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2019 11:34

Nějak jsem nepojal, proč chceš k TV, která umí satelitní příjem s FastScanem a ještě by měla podporovat aplikaci Skylinku pro přehrávání pořadů přes net, kupovat externí satelitní receiver?

OK, domácí kino, soundbar atp. Ale proč externí satelitní přijímač?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Speedthrash 14. 1. 2019 16:50

No to máš pravdu, to ma nenapadlo :) Takže by stačilo multimediálne centrum. Ktoré sú tak všeobecne odporúčané? Aby bolo 4k, bez veľa nastavovania a s veľkou podporou kodekov.
Speedthrash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2019 17:39

Sekce pro domácí kino je zde...

Nějaké testy na našem webu tady.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků