Náhrada GoPro

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krtenek 11. 1. 2019 22:33

Mám krátce GoPro HERO7 Black, ale uvažuju o náhradě z těchto důvodů:
- sice je stále zataženo, ale kvalitu záznamu jsem čekal dost lepší
- stabilizaci jsem čekal rovněž lepší
- nízká výdrž na na baterii
- titěrný displej, horší ovládání.
Výhodou je zase velikost a voděodolnost přístroje (i když ta v průběhu času nebude zaručena).

Doposud jsem používal HTC U11 a GoPro prostě není lepší.

Točím venku za pochodu (z ruky) ve full HD a 60 fps (kameru nemám nikde upevněnou).

Takže silně uvažuju o zařízení s větší kvalitou záznamu a ideálně i s optickou stabilizací. Šel bych buď cestou outdoor kamery nebo kompaktu. Kompakt se mi jeví lepší, protože zrcadlovku už prakticky nepoužívám, tudíž bych zároveň měl čím fotit. Ale na druhou stranu chci radši kvalitní video. Takže dilema. :shock:

Zatím jsem brousil jen u Sony:
RX100 VI
SONY FDR-AX53

FDR-X3000

Jak to vidíte vy, resp. co byste doporučili jako náhradu?
krtenek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 12. 1. 2019 19:49

Tady je to nějaký mrtvý. Přitom aktuálnější video fórum jsem nenašel. :hm

Ještě uvažuju o levnějších variantách:
Lumix DMC-LX15
Lumix DMC-TZ100
Lumix DC-TZ200

Prostě se mi hodně líbí min. 10 x optický zoom.

Nicméně se začínám přiklánět k té SONY FDR-AX53. Jako plus má citelně delší výdrž na baterii než RX100.
krtenek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buben13 15. 1. 2019 14:29

Ty outdoor kamery mají výhodu v té odolnosti. Můžeš do vody. Může ti upadnout a tak. To s foťákem nepůjde. Ale jde o to co budeš natáčet a jakým způsobem.
buben13
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 15. 1. 2019 17:57

Ano, ale kvalita obrazu je jinde.
krtenek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buben13 16. 1. 2019 13:49

Ano, je trochu jinde. Proto píšu, že vybírat podle využití. Já jelikož kameru využívám na hory, moto atd, tak mám outdoor kameru. Nemám přímo gopro, šel jsem do x10, která je trochu levnější. Moc toho nenajezdím, takže dražší by se mi moc nevyplatila.
buben13
Junior

Odeslat příspěvekod marts 17. 1. 2019 19:34

Mám FDR-X3000, v sadě s displejovým ovladačem. V horších světelných podmínkách by na tom měla být líp než to GoPro. Výdrž baterie ale bude podobná, u těchto malých strojů je to holt problém a tak někdy nezbývá než kamerku napíchnout na powerbanku.
Nicméně tuto kameru používám především kvůli šířce zorného pole - když potřebuju hodně široký záběr. Na ostatní natáčení používám běžné kamery.
Na druhou stranu, při natáčení za chůze z ruky ve Full HD, je kamera se širokým záběrem taky výhoda.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buben13 22. 1. 2019 13:48

Tyhle kamery bohužel všechny nejsou moc dělaný na horší světelný podmínky. Výdrž baterie řeší buď další baterie nebo ta powerbanka, ale nikdy to nebude na celodenní natáčení.
buben13
Junior

Odeslat příspěvekod petr311 8. 2. 2019 09:02

Možná by stálo za úvahu DJI Osmo+ s kamerou X3 Zoom, tam by měla být výhoda kvalitní stabilizace, tuším zoom 3-násobný optický, je to sice málo, ale lepší než nic, umí i 4K, ale za zhoršených světelných podmínek to asi také nebude žádná sláva.
petr311
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků