TV 55" do 20 tisíc na filmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zoubek97 25. 1. 2019 19:22

Zdravím,

vybírám telku pouze na filmy. S rozpočtem cca do těch 20 tisíc korun.
Budu jí využívat primárně na filmy, ale jelikož bude pověšená nad mým pracovním stolem, tak není vyloučeno, že tam občas šoupnu nějakej "bordel z počítače" - spotify, youtube apod.

Doteď jsem žádnou telku neměl a jsem v tom lajk, ale po přečtení všech možný rad "jak vybrat televizi", tak jsem došel k pár věcem, které bych chtěl v televizi. Pokud se Vám něco nebude zdát, klidně mi to vyvraťte, jak říkám, jsem lajk.

Požadavky: 55 - 65 palců
Ověřená značka: LG, Sony, Panasonic, Samsung, ...
Panel: VA (u mě si můžu zatáhnout rolety a je tam fakt parádní tma a VA panel prý je dobrý tam, kde není moc světla)
Obnovovací frekvence: no chtěl jsem 100 Hz, ale je to docela můj cenovej limit

Když jsem tak koukal, tak už dlouho se mi líbí LG sk8000plb, ale dozvěděl jsem se, že LG používá jen IPS panely.
A pokud nebudu mít televizi se 100 Hz obnovovací frekvencí nebude mi stačit nějaká telka za 13 a ne za 20?
Chtěl bych aby telka pár let vydržela a pak klidně aby odcestovala na důchod na chatu nebo tak něco.
Můj plán taky je, že bych k tomu třeba koupil playstation, ale to by bylo třeba za půlroku a ještě to není s jistotou.

Jaká televize se Vám zdá nejlepší v ceně do těch 20 000 (samozřejmě, čím míň tím líp, ale vím, že za 10 tisíc to asi nebude žádná hitparáda) na sledování filmů a seriálů ve vysoké kvalitě někde ve tmě.
Já už měl dlouho vyhlídnutou tu LG, ale nevím jestli je velkej problém ten IPS panel a jestli je znát těch 100 Hz.

Děkuji moc za rady a prosím o shovívavost ohledně znalostí :-)
Zoubek97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 25. 1. 2019 19:48

Hisense H55U7A a H65U7A se teď doprodávají za směšné ceny. Je tam VA panel, je tam 100 Hz a pár dalších dobrých vlastností.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zoubek97 25. 1. 2019 20:15

Zas mě děsí ta značka. Telefon si taky nekoupím Gigabyte, ale něco, kde mám jistou SW podporu. Co po HW stránce? Je dobře zpracovaná? Není to prostě nějakej krám?

Zas LG ve mě evokuje jistou dávku důvěry... Minimálně ve srovnaní s něčím, co se jmenuje Hisense. Je fakt, že nesmíme být, tak moc konzervativní a že je třeba dát šanci taky novejm značkám, no.

Takže v přímým porovnání té mé navrhované LG a te Hisense H55U7A je lepší volba Hisense, ano?
Zoubek97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 25. 1. 2019 20:31

Hisense je podstatně lepší. Levná UHD LCD od LG jsou docela tragédie.
Navíc Hisense je velká značka s vlastním vývojem (letos na CES například prototyp LCD se dvěma panely) a je na ni tři roky záruka.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 25. 1. 2019 20:59

"LG ve mě evokuje jistou dávku důvěry..."

to by moc nemělo
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zoubek97 25. 1. 2019 21:57

Jak říkám, jsem lajk :)
Zoubek97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mxm1919 25. 1. 2019 22:59

Ted jsem ji vrátil v zákonné lhůtě poté co mi přišla domu sony xf9005 (taky jsem měl původně limit 20 a zkusil hisense ale nakonec mam TV za 30 a nelituji) ale jinak za ty prachy hisense super. Doporucuju. Vcelku Dobry obraz když si s tím pohrajes a nepotrebujes velké úhly, rychlý a jednoduchý systém a velmi tenká designova TV a s hezkým stojánem. Neboj se toho, taky jsem nevěřil značce ale už verim :)
mxm1919
Junior

Odeslat příspěvekod Majkyneek 26. 1. 2019 08:15

Mohu potvrdit. Za 16tis Kč je h55u7a super koupě. Hisense není žádný malý výrobce a zpracování televize je příkladné - v téhle cenové relaci by se "známé" firmy mohly učit. Obraz perfektní, v domácím souboji mi překonal i XF85 od Sony.
Majkyneek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mxm1919 26. 1. 2019 08:20

To do jisté míry potvrzuji, neviděl jsem je sice vedle sebe ale ve 2 domácnostech, ale jak řekl Majkyneek proti XF85 se mi taky zdála lepší (poté, co jsem vypnul ty vylepšení hladkosti pohybu atd atd, což nutno říct jsem na návštěvě na cizí XF85 nedělal) a s cenovkou 16 versus 21 /nebo jak se pohybují teď bez slev asi i víc/ to je příjemná úspora.
mxm1919
Junior

Odeslat příspěvekod REY89 26. 1. 2019 10:00

Majkynek: tak jsi se nakonec rozhodl pro Hisense místo Sony? V čem tě to přesvědčilo? V jiném vlákně jsi spíš favorizoval tu XF85
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 26. 1. 2019 11:31

Zajímavý že na ten Hisense jsou tak rozdílný reakce
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 26. 1. 2019 11:35

Nesmis to brat tak uplne vazne, tady neplati, ze, co je psano, to je dano...

viz. "Obraz perfektní, v domácím souboji mi překonal i XF85 od Sony." Hisense ma rozhodne horsi podani obrazu nez 85** od sony, takze tohle tvrzeni je velmi, ale velmi subjektivni. Nicmene je to porad nejlepsi kup v pomeru cena / vykon...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zoubek97 26. 1. 2019 21:53

Jak moc je špatný to edge podsvícení, je to koukatelné? :)
Zoubek97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majkyneek 26. 1. 2019 22:04

Nejdříve mi dorazila Sony, nastavil jsem ji a začal sledovat. Byl jsem nadšený, samozřejmě se pro mě jednalo o velký skok z předešlé TV. Pak ale dorazila h55u7a a nastavili jsme. Když to vezmu čisté obrazově, sledovali jsme doma více filmů vždy na obou TV souběžně a černá nám přišla o malinko lepší, HD a menší videa se Hisense podařilo podat taktéž lépe. Za silného světla se nám na ni i lépe koukalo. Ale je to asi opravdu subjektivní a doporučil bych vyzkoušet.
Když bych měl srovnat mimo obraz, tak jednoduchý a rychlý systém, kovový stojan a hlavně cena bylo už jen potvrzením zmíněného.
Majkyneek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 26. 1. 2019 22:05

Dost záleží XF85 v jaké úhlopříčce. V 55" věřím, že Hisense je lepší.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků