Chord Mojo

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod alfamir 29. 1. 2019 12:57

zrovna včera som počúval zrovnávací test Mojo a iFi xDSD(cena EISA 2018)...no a mne sa páčil viac zvuk Moja.To iFi hralo viac basovejšie,čím sa mi strácala vzdušnosť a priestorovosť nahrávky.Je pravda,že viacerí poslucháči tohoto testu v skladbe žiadny rozdiel nenašli,ale na HiFiMan He 500 ten rozdiel predsa len počuť je :D...No a vzhľadom k tomu,že ja chcem DAC využívať primárne pre mobilnú techniku(Fio F9 Pro),tak to Mojo mi pripadá ako ideálne riešenie.V kúpe ma brzdí už iba jedna maličkosť-Mojo je na trhu už dosť dlho a Chord vyhral cenu EISA 2018 s Hugom 2...takže mám ciťáka,že tento rok by mohlo prísť nové Mojo...Bol som bez Moja 50 rokov,tak pár mesiacov ešte asi vydržím,ale do Vianoc by som niečo "zaujímavé" v hodnote okolo 12 tisíc chcel vlastniť.
alfamir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petema 29. 1. 2019 14:09

ad alfamir
A neměl si možnost poslechnou iFi Micro iDSD Black Label ? Prý je lepší než xDSD a podle některých recenzí lepší než Mojo. Minulej rok byl na výstavě audio.video show v Praze, ale jenom na koukání, nebyla možnost ho poslechnout. Tak snad tenhle rok.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod alfamir 30. 1. 2019 09:11

ďakujem za tip Petema...skúsim si zistiť niečo aj o BL...Prvé,čo som našiel bola cena-niečo cez 16 papierov nie je zrovna málo :D...ale dalo by sa,nekupujem si to na týždeň :D.V každom prípade mne trvá trochu dlhšie,kým sa skutočne pre niečo rozhodnem,takže to asi zoberiem systematicky a začnem hľadať všetky možnosti prenosných DAC,za pár mesiacov sem hodím info,pre ktorý som sa rozhodol :D...ešte raz ďakujem za tip.Prajem ti pekný deň :D
alfamir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroy26 3. 3. 2019 18:46

Čaves,
Ked prehrávam hudbu z Tidalu kde mam zaplatené Hi-fi, svieti mi kontrolka nacerveno rovnako ako ked prehrávam mp3. Prechádza vôbec vyššia kvalita?
Prehrávam z IPhonu cez lighting kábel.
Diky.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 3. 2019 20:19

Musíš přehrávat z PC v kvalitě Master MQA soubory a bude to svítit oranžově, nebo zeleně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroy26 4. 3. 2019 10:43

martas38 píše:Musíš přehrávat z PC v kvalitě Master MQA soubory a bude to svítit oranžově, nebo zeleně.

Aha. Čiže ked prehrávam cez IPhone, dostanem len mp3 kvalitu? Cez počítač sa mi prehrávať nechce.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 4. 3. 2019 11:27

Mojo prehraje presne to,co do nej pustís.Nevím,jak to má Iphone,ale z androidu dokázu do Mojo pustit i DSD soubory.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 3. 2019 16:33

Zkoušel jsem streamovat do HiBy R3 hudbu z iPhone 8 Tidal offline a kvalita se mně moc nepozdávala. Na rozdíl od streamu z PC, kde je vždy super zvuk. Ale zatím jsem to moc nezkoumal, až budu mít čas dám sem vědět. Ale řekl bych, že do telefonu Tidal v nějaké zázračné kvalitě nejde, nebo je problém v tom Tidal klientovi.
Jinak ta červená kontrolka značí vzorkovací frekvenci 44,1kHz. To může být mp3 stejně jako Flac 16/44,1.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroy26 5. 3. 2019 08:56

No zaujimalo by ma to. Ci ma význam to vôbec platiť. Na nete sa mi k odpovedi nejako nedarí dopátrať.
Len to, ze IPhone musí mat stiahnutý prehrávač aby prehrával Flac a pod. Ale to by tu nemalo hrať rolu.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 3. 2019 03:04

leroy26: Provedl jsem několik kombinací poslechu a asi tě nepotěším. Pokud používáš Tidal hi-fi na iPhone, nemá to podle mě význam. Kvalita fakt není nic moc a oceníš to pouze při poslechu na PC, nebo nějakém streameru.
Dopředu upozorňuji, že nemám kabel lightning-USB, takže jsem nemohl propojit Mojo přímo s iPhone. Ale pomohl jsem si přehrávačem HiBy R3, do kterého jsem streamoval hudbu přes DLNA, nebo Airplay a ten byl propojen s Mojo pomocí USB kabelu Shanling L2. Na iPhone jsem použil k porovnání Tidal klienta a přehrávač HiByMusic. Porovnával jsem to na skladně One od kapely Metallica, kterou mám ve formátu Flac 16/96. To vše se sluchátky FiiO FH5.
Zvukově to vezmu odzadu a od nejlepší kombinace k nejhorší:
Úplně nejlepší bylo připojit Mojo přímo k PC (iMac) přes USB. Zvuk měl dynamiku, dobrý prostor a separaci nástrojů, hutný zvuk, prostě paráda, jak jsme z Mojo zvyklí. Mojo svítí zeleně
Další volba byla poslat zvuk z PC pomocí přehrávače přes DLNA do HiBy R3 a pak do Mojo. Bylo to nepatrně horší, zvuk trošku ztratil na průzračnosti, ale i tak paráda a při slepém testu bych dost možná nepoznal rozdíl. Dle zelené kontrolky na Mojo a R3 to bylo hi-res 96kHz.
Další pro Tebe už zajímavá varianta byla poslat zvuk z iPhone přes Airport pomocí přehrávače HiByMusic do Hiby R3 a následně do Mojo. Tady už se podle kontrolek na Mojo (červená) a HiBy nekonal přenos hi-res (asi to airport neumí), ale vzorkovací kmitočet byl pouze 44,1kHz. I tak zněl zvuk pořád velice kvalitně.
Nakonec použití přehrávače Tidal na iPhone a stejnou cestou jako v předešlém případě. Plochý zvuk jak z tranďáku, u všech předchozích kombinací byly rozdíly hodně malé, tady obrovský propad v kvalitě. Žádný detail, sykavky "šykavky" prostě humus, opravdu mizerný zvuk bez prostoru, zahuhlaný.
Testl jsem to ještě přímým propojením iP8 se sluchátky přes dodávaný převodníček a potvrdilo se výše psané. Přes Flac uložený v iPhone pomocí HiByMusic zvuk obstojný, přes Tidal humus.
Sám Tidal v kvalitě Master používám na PC a je to pro mě super hlavně co se týče objevování nové hudby, kvalita je výborná. Ale podle mého názoru na iPhone (asi šetří objem dat) to nemá žádný význam a je to plýtvání penězi. Vůbec podle mě ty přenosné Apple věci, ať už Iphone, Airpods atd s kvalitním zvukem moc nekamarádí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 6. 3. 2019 09:11

K Tvému testu,kvalita retezce je tak vysoká,jako její nejméne kvalitní cást.Pak nemohly ty krkolomné kombinace dopadnout jinak.Tímhle se dá dokázat,ze si v nouzi dokázeme pomoct,ale o kvalite toho napoví málo.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 6. 3. 2019 10:20

Martas38: Dakujem za info.
Zaujímavé ze ked to ide z compu svieti zeleno kec z iPhonu červeno.
Skusim Tidal z compu do Moja, uvidim ci budem pocut rozdiel.
Nepoužíva nahodou niekto Android phone s Mojom? Ako to svieti a aká je kvalita? Ja mam Aj android len nemam kábel.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 6. 3. 2019 11:22

Psal jsem to uz výse,z androidu jdu v pohode az na DSD.A svítí to správne,podle kvality nahrávky. Nemuzes to z Ipodu zkusit optikou,nebo koaxem?Jinak to poresí snad camera connection kit.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 3. 2019 12:13

Ty krkolomné kombinace proto, že nemám kabel lightning-USB. Ale jak jsem psal i přímé připojení sluchátek k iP ukazuje, že Tidal na něm stojí zvukově za prd, kdežto s jiným přehrávačem (HiByMusic) byla kvalita dobrá. Domnívám se, že za to převzorkování z 96 na 44,1kHz může ten airport přenos a kdybych měl kabel, lezlo by do Mojo 96kHz. Ale možná se pletu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroy26 6. 3. 2019 12:24

Ja používam CCK.
Iphone by mal vyššiu kvalitu prehrať ked sa do neho nainštaluje správny player.
Ja to ale prehrávam cez Tidal a to možno bude rozdiel ako s uloženými skladbami. Rovnako aj pri Androide.
leroy26
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků