Podobné sluchadla jako Sennheiser PX100 ? nebo jiné do 2tis.

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Adamos 1. 2. 2019 18:09

Hošíí, moc děkuji za plno reakcí, skušeností a názorů, musím si to projít, uvažuji i o tom Audigu si zajet poslechnout, jsem z Ostravy takže kde že to je?

Momentálně mi přišly ty Audio-Technica ATH-AVA400 za 1599,-
Jsou to v podstatě stejné jako Audio-Technica ATH-AVC500 ale otevřená konstrukce a textilní náušníky
Ale chybí nápis na hlavovém mostě a ten zlatý znak po bocích, dále jsou Made In Taiwan :/
(ale na tom moc nezáleží, to sou malé věci, jde mi hlavně o zvuk a pohodlí.

Tak jdu skoušet a podělím se o můj názor.
Zatím první zjištění že jsou celkem pohodlná, dlouhý hrubý kabel 3m
Detailní zvuk, ale chybí basová složka, uvidím dál a trošku se mi zdá že při vyšší hlasitosti něco v jedné mušli lupe :/
Prý se to má rozehrát jak reprobedny tak uvidím (jak dlouho rozehrát? :hm )
Adamos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adamos 1. 2. 2019 19:42

pugy3 píše:AKG Y30? Pre mna velmi prijemnym prekvapenim. Stvorene na dlohodobe pocuvanie, velmi pohodlne, lahke, otvorene. Bass je velmi prijemne ladeny, stredy su najsilnejsou strankou sluchadiel (a nemaju deku-HURA) a vysky jemne, detailne. Jednoducho nasadit a dlllllheee hodiny len pocuvat a pocuvat. A ...... cena cca. 40€. :-)

Tak ty mě zaujaly, podobné PX-100 ovkám, lehounké a nemají mušle přescelé ucho, zajímavý tip za 1300,-
Něco takového právě hledám. Je to AKG tak by to mělo za ty peníze slušně hrát ne?
Adamos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 1. 2. 2019 23:01

ze je to AKG vubec neznamena, ze to musi hrat dobre. Kazda tedy skoro kazda firma dela low endy a spickove luchatka. Zalezi kolik si ochotny zaplatit za kvalitu poslechu. Se sluchatkama s tvojim rozpoctem do 2000 Kc zadnou hitparadu neudelas jestli nejsi ochoten koupit bazarove
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 1. 2. 2019 23:52

Zase skoro každá firma udělá jednou za uherák dobře hrající low-endy.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Adamos 2. 2. 2019 00:04

Tak první dojmy Audio-Technica ATH-AVA400 / ATH-AVC500

- detailní zvuk, pěkně prokreslený při nižších hlasitostech, ale bez basové složky
- pěkný, zábavný, kovový zvuk u elektrických a basových kytar, výšky pěkné někdy ale až sykavé
- při vyšší hlasitosti je to katastrofa - zvuk uřvaný, trhá uši, (USA vyrobené ve vietnamu no :/ )

Nečekal jsem žádný zázrak, ale mít takové monstrum na hlavě oproti kvalitě zvuku - asi určitě ne! >:-(
Kdyby to aspoň hrálo basy ( jinak zbytek je přijatelný pěkný přehledný - ale nudný spíše pro monitoring/hry ) nebo instrumentální či elektro hudbu ale bez basů 8-D
Chybí aspoň trocha dynamiky a v pasážích kde má být, tak je zvuk hooodně skreslený a zastřený :grr:

nebrat! jen pro ty co mají rádi detaily a nemají rádi basy :pozor

Hraje to opravdu dost podivně, někdy mi to připadá že si to nějaké zvuky i vymýšlí :tleskani :oboze

Pokud do neděle nezměním názor, tak poputujou odkud přišly :-\
Je to ostuda vůbec chtít za toto 1500,- Kč zlaté PX100 :oboze
Adamos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pugy3 2. 2. 2019 00:06

" eiben " mal si vobec tie Y30 na usiach? Keby som ich nevlastnil a nestal si za tym co som o nich napisal, prenosne AKG by som vobec nedoporucil. Mal som 3 modely K324P, K514 ( nie su prenosne) a K450. Vsetky 3 modely maju deku na vyssich stredoch. Ale Y30 su zvukovo aj komfortom naozaj skvele. Maju obrovske minus v podobe kabla. Je tenky. Aj legndarne RETRO DJ dost stracaju najma v oblasti vysok, separacie nastrojov, podanie STEREO efektu a stredov.
Už ma to na tomto svete začína prestávať.
pugy3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 2. 2. 2019 06:40

" eiben " mal si vobec tie Y30 na usiach? Ne nemel a vubec nikde nepisu, ze treba ty tvoje jsou spatne. Jen jsem napsal kolegovi Adamosu, ze I kdyz sluchatka nesou napis AKG tak vubec neznamena, ze musi hrat dobre. Tod vse
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 2. 2019 07:02

Adamos píše:Tak první dojmy Audio-Technica ATH-AVA400 / ATH-AVC500

Hodnotit nerozohrane sluchadla je to najhorsie co mozes urobit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 2. 2. 2019 07:34

Ryan: mu tam chybi bas a ten tam nebude i kdyby rozehraval 2 roky. ATH 500 hraji krasne ciste maji detailni zvuk (za ty prachy) ale ten bas tam proste neni. A on ma otevrena sluchatka tak tam to s tim basem bude jeste slabsi
Preji vsem dobre rano :-D
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 2. 2019 15:18

To na veci nič nemeni.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 2. 2. 2019 15:49

Takže si prostě zvykne.....celý zázrak rozehrávání!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Viktor69 2. 2. 2019 16:23

ADAMOS: rek bych, ze ten tenkej zvuk je u levnejsich ATH typickej,
Naposledy upravil Viktor69 dne 2. 2. 2019 21:51, celkově upraveno 1
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eiben 2. 2. 2019 17:35

nespekuluj a kup si poradne sluchatka, s tvojim rozpoctem muzes jit tak v patek na pivo :-D :-D :-D
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 2. 2019 21:23

I s tímhle rozpočtem se vybrat dá. Z uzavřených třeba Audio-Technica ATH-M40x, to už jsou slušná sluchátka. Z otevřených Sennheiser HD 559 (akorát se po čase rozpadnou, ale to se tady tak nějak čeká). A pokud není nutno brát úplný základ nabídek věhlasných výrobců, tak tu máme Superlux HD662 (uzavřená) a HD681 (otevřená). Pokud je libo zvýraznění basů, tak brát ve variantě B.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adamos 9. 2. 2019 22:24

Děkuji za příspěvky, takže po 7 dnech k Audio-Technika asi toto:

eiben píše:Ryan: mu tam chybi bas a ten tam nebude i kdyby rozehraval 2 roky. ATH 500 hraji krasne ciste maji detailni zvuk (za ty prachy) ale ten bas tam proste neni. A on ma otevrena sluchatka tak tam to s tim basem bude jeste slabsi
Preji vsem dobre rano :-D

Myslím že tak to přesně je, je to prostě jak já říkám " poloprodukt pro chudé " bassovou složku to nikdy nebude umět zahrát, měl jsem asi 20 sluchátek do 2000,- a u všech to hraje bassy, ale tyto sluchátka bassy prostě nehrajou. Je to poloprodukt, který se chystám hned v pondělí vrátit. Nechápu proč k nám takové šmejdy posílají z Taiwanu, kdyby tam bylo aspoň napsané : nehraje bassy " :/

PX 100 hrály špičkově od té doby jak jsem je rozbalil, takže nějaké rozehrávání je asi nesmysl viz:

Bazi 36 píše:Takže si prostě zvykne.....celý zázrak rozehrávání!!!

Myslím že máš pravdu, u reprobeden jsem nějaké rozehrání pozoroval, ale u sluchátek nikdy.

Takže v pondělí jsem bez sluchátek, a nevím co koupit protože každý tady má jiný nazor.
Jední prosazujou určité modely a ti druzí zase říkají že kvalita je bídná, těžko tedy naslepo kupovat.
Za sluchátka nechci vyhazovat peníze myslím že do 2000,- se dají sehnat slušné sluchátka, nechcu zas nějakou špičku, vždyť PX 100-ky stály 900,- Kč

Vzhledem k tomu že nechci těžké a okolo uší, tak bych se přiklonil k těm AKG Y30 něco prostě jen na uši, lehké a aby to umělo aj bass a výšku

A ještě něco k těm Audio-Technica sluchadlům z Taiwanu, nevím kdo je tady vychvaluje, je to pěkná blbost měl jsem dva modely do 2000,- Kč a ty sluchadla odpovídají vietnamskému tržišti, buď to jsou vadné série, nebo je to totální šmejd - poloprodukt který prostě nehraje bassy - a nemluvně o napsaných podvodných parametrech, pecky za 50,- kč hrajou lépe !! nebrat do 2000,- vyhozené prachy :pozor

Takže chcu polootevřené nebo otevřené lehké jen na uši, něco jak PX-100 nebo Koss Porta Pro,
aby to zahrálo basovou složku, nemusí to být přímo hi-fi audiofilské, ale at zvuk aspon trochu odpovídá ceně
nechcu kolem uší ani uzavřené, spíš něco kolem 100g (ne monstrum Audio-Technika čtvrkilové a o kvalitě špuntů za 50,- Kč :-\ )

- Přiklonil bych se vzhledem ke konstrukci a značce těm AKG Y30
- Sennheiser HD 559 tu někdo zmínil že je to šmejd
- Případně ještě nějaký tip, třeba i přinejhorším špunty?

Děkuji za názory

Dále musím poznamenat měl jsem Marshall Major II asi kolem 1500,- zvuk podobný těm Audio-Technika, nestačil jsem se divit, zase nějaký poloprodukt. Nakonec se provalilo, že sluchadla se prodávaly většinou II.jakost :shock: co si o tom myslíte ?? (jsme přece jen pořád východní blok pro trh - viz mimozemská Alza, apod..)

Nejlepší sluchadla do 2000,- jsem měl Sony - perfektní dynamický zvuk, detailní, zábavný, bassy výšky středy, všechno jak má být, prostor, výbušnost u metalu aj roku, techna, super, návykové - ale po delším poslechu už tlačily, byly moc moc těžké a potily se uši, ale jde vidět že to jde ! :hm za cenu myslím okolo 1500,-
Adamos
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron