Jaké BT špunty

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vrzy 30. 1. 2019 21:06

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem sluchátek k telefonu. Upřednostňuji špunty, jen ještě nevím, jestli samostatné v nějaké nabíjecí krabičce (ale bývají dost velké a ošklivé a bojím se ztráty) nebo spojené kabelem, ale tam se mi zas moc nelíbí ovládání a baterie na kabelu kousíček od sluchátek, rozhodně ale bez toho mostu za krk a s co nejkratší kabelem. Poslouchám většinou jen na cestách a občas v práci.

- co nejmenší a nejméně nápadné, žádné velké obludy větší než uši :-D
- podpora AptX/AAC
- co nejvyšší výdrž
- výhodou magnety na spojení sluchátek, design, odolnost vůči dešti
- cena cca 3000,-kč

Zatím jsem vybral něco takového, ale nebráním se něčemu jinému

Sennheiser CX 6.00BT
Marshall Minor II Bluetooth

Díky za rady.
vrzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Longa 1. 2. 2019 13:41

Každej ten typ sluchátek má v něčem výhodu a v něčem nevýhodu. Jde o tebe co ti bude víc vyhovovat. Ty propojené kabelem mají většinou větší výdrž a jdou spojit na krku, takže je neztratíš. Někomu ale ten kabel vadí a ta baterie co tam je může vadit taky. Ty dots zase jsou pohodlnější, jak nemají kabel. Že by vypadávaly z ucha to si nemyslím. Jediné co tak se musejí nabíjet přes pouzdro. Mě osobně se ale tenhle styl docela líbí.
Longa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod inkvizition 1. 2. 2019 14:33

Ahoj,

byl jsem k BT nedůvěřivý, ale nakonec jsem zkusil Jabra Elite 65t active, původní cena je celkem nastřelená (4800), ale teď se dají sehnat za 3300 https://www.mp.cz/sluchatka-jabra-elite-65t-active-bluetooth-medene-modra-p-93886. Jsou to dots, hrají dobře a mají pár solidních funkcí navíc. Výdrž 5h + 10h v pouzdře.

Měl jsem i Sony s tím propojovacím kabelem, ale při běhu se mi to různě kroutilo za krkem a nezřídka se ten kabel s ovládacími prvky nakumulil na jedné straně a špunty to vytrhlo z ucha.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 1. 2. 2019 20:36

Já zkusil beats x a používám je hlavně při sportu, není to nějaké Hi-Fi ale zatím jsou to BT sluchátka se kterými jsem nejspokojenější.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 1. 2. 2019 21:03

Já bych doporučil koupit iBasso IT01 a k nim lepší BT kablik s podporou aptx. Výsledek bude jednoznačně lepší než kterákoli originál BT sluchátka v této cenové kategorii...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Longa 4. 2. 2019 14:36

inkvizition píše:Měl jsem i Sony s tím propojovacím kabelem, ale při běhu se mi to různě kroutilo za krkem a nezřídka se ten kabel s ovládacími prvky nakumulil na jedné straně a špunty to vytrhlo z ucha.



To se stává celkem běžně. V tom případě je dobré mít na sluchátkách takové ty rámečky za ucho. Pak to drží mnohem líp. Obzvlášť při běhu.
Longa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janekh 8. 2. 2019 13:25

hanysek3099 píše:Já bych doporučil koupit iBasso IT01 a k nim lepší BT kablik s podporou aptx. Výsledek bude jednoznačně lepší než kterákoli originál BT sluchátka v této cenové kategorii...


Mohl bych poprosit o nějaký konkrétní ověřený typ?
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 8. 2. 2019 16:17

zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod janekh 8. 2. 2019 16:28

To nevypadá marně, zvlášť za ty peníze. Moc děkuji!
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 8. 2. 2019 16:37

Ibassa maj jiný konektor než Kz ne ???
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 8. 2. 2019 16:47

Je tam možnost volby konektorů, jeden z nich je MMCX
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 2. 2019 16:49

ibasso ma MMCX, myslim, ze vacsina KZ ma 2PIN, cize to je iny konektor. Na Ali maju vacsinu kablov v oboch verziach a za rovnaku cenu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marlo79 8. 2. 2019 21:48

Mam trn v80 a chcel by som k nim bluetooth kabel. Prave to tu riesite. Kablik od trn vraj dost sumi. Tu spominany je ok? Aj by mi sedel?
Marlo79
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 8. 2. 2019 23:37

Jj přesně tak. Dvoupin vs. MMCX. Já ten kablik měl k ZS5 a vydrželo to hrát 4h... Déle ne. Co jsem se koukal tak Fiio dělá takový BT přijimac. Není to lepší než sranda kablíky ?
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků