Vsonic GR07BE náhrada

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Juroo512 6. 2. 2019 23:24

Ahojte,
po tom ako sa mi moje slúchadlá Vsonic GR07 bass edition prakticky rozpadli (po dvoch výmenách kábla), hľadám prijateľnú náhradu v podobnej cene (teda cca 100-150€).
_20190203_181256.jpg

Slúchadlá mi zvukovým charakterom celkom vyhovovali s tým, že som mal spodok o pár dB zdôraznený. Počúvam takmer všetko, možno s menším zameraním na symfonicko-rokovú/metalovú hudbu.
Ako zdroj zvuku mám telefón Lenovo Vibe X3 (ESS Sabre ES9018K2M DAC) alebo zvukovky Asus Xonar U7 a Xonar Essence STX II.
Vedeli by ste mi niečo poradiť/odporučiť ? S danými slúchadlami som bol pár rokov spokojný, tak som v aktuálnej ponuke slúchadiel celkom stratený :-)
Ďakujem
Juroo512
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 7. 2. 2019 06:33

iBasso IT01 a myslím, že nebude potřeba spodní pásmo zvýrazňovat
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Juroo512 7. 2. 2019 09:12

Ďakujem za tip, presne na tie som sa pozeral a aj čítal dobré recenzie. Má zmysel ešte uvažovať nad niečim napr. od KZ ? (Pozerám že sú tiež celkom obľúbené)
Juroo512
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod my.dre 7. 2. 2019 09:57

KZ podle mě smysl nemají. Vezmi iBassa.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlicko 7. 2. 2019 12:54

Odporúčam Tin Audio T2 alebo KZ ZS5 v.1 tie som mal možnosť porovnať s drahými a horšie hrajúcimi Vsonic GRO7...áno suché konštatovanie, ale na detailnejšie rozoberanie teraz nemám čas.
Tin Audio T2 > KZ ZS5 v.1...ale obe sú OK
Tin Audio T2 -detailnejšie, stredy troška hore, ale aj ostatné pásma OK (bas, výšky bez sykaviek)
KZ ZS5 v.1 -šťavnatejšie, energickejšie-subjektívne viac priestoru, ale menej detailu v stredoch....trošku ukričané výšky pri vyššej hlasitosti.
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 7. 2. 2019 13:11

Pokud si ochotný utratit kolem 100e, tak bych doporučil určitě vynechat levnější kousky. Některé z nich jsou sice schopné hrát na svou cenu moc pěkně, ale žádný z nich se kvalitě např. IT01 nepřibližuje. Viz. současná probíhající Chi-fi tour zde na fóru. Někde holt musí být rozdíl v ceně vidět a zrovna IT01 jsou na svou cenu velmi povedený kousek ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 2. 2019 13:37

Do cca 100 EUR pri bazirovani na silnom base je jasna volba - IT01. Ak trochu prihodis, mas moznost kupit Whizzer Kylin, ktore mne pridu po skoro vsetkych strankach lepsie (izolacia a mierne aj komfort vsak zaostavaju).
Ak by si pozeral nahodou tie pavlickom doporucovane Tin Audio, urcite vezmi verziu T2 PRO, T2 hoci ide o vyborne sluchatka v danej cene, basovo ta urcite neuspokoja vzhladom na popisane. KZ ZS5 by som pri tom rozpocte nekupoval.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 2. 2019 14:18

já bych zase s klidným srdcem doporučil ZS10, který mi přišly lepší než it01 a navíc výrazně levnější. Ale za 150 euro už se toho dá sehnat mraky. chce to číst recenze. Nicméně ani ty it01 nejsou špatná volba.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Juroo512 7. 2. 2019 14:25

Ďakujem Vám chalani za tipy ;-) ... už som od viacerých čítal že iBassa IT01 sú lepšie ako GR07čky, okrem iného majú odpojiteľný kábel, čo sa mi veľmi páči. Na Vsonikoch sa najprv rozstrapkal kábel pri slúchadlách, po skrátení kábla a preletovaní sa pre zmenu začala rozpadať priamo izolácia kábla, opadala aj ta guma čo drží kábel na slúchadlách až nakoniec sa začal strapkať kábel samotný ... kábel som chcel vymeniť za nový ale pravdepodobne preto, že nebol kábel istený tou gumou v slúchadle sa strhol celý repráčik viď foto hore, odtrhli sa kábliky od cievky a bolo hotovo ... neviem čo to bolo za materiál že to takto degradovalo, slúchadlá mali cca tri roky.

Viacerý ste sa zhodli a nakoľko sú tie iBassa na SVK celkom bežne dostupné (s cenou 110€ momentálne), tak už sú na ceste. Zajtra by mohli doraziť ^^
Juroo512
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků